Przywitajmy Anna María Larsson – która będzie prowadziła dla Photowall bloga na temat DIY!

Pragniemy skorzystać z okazji i przywitać Anna María Larsson, naszą nową blogerkę, która będzie prezentowała nam ciekawe i inspirujące projekty DIY i wtajemniczała nas w najnowsze trendy. Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem, dzięki któremu dowiecie się czegoś więcej na temat naszej blogerki, źródeł jej inspiracji oraz poznacie 3 wskazówki dla osób, które chcą zacząć tworzyć własne projekty.

Hej Anna María! Bardzo nam miło, że zaczniesz prowadzić bloga dla Photowall. Jakie masz nastawienie?    
Bardzo się cieszę. Już od jakiegoś czasu śledzę wasze poczynania i bardzo podobają mi się wasze produkty. Nie mogę się doczekać, kiedy będę mogła was lepiej poznać no i zacząć tworzyć różne projekty! Będzie super!  

Czy mogłabyś opowiedzieć nam co nie co na swój temat?  
Nazywam się Anna María Larsson i zajmuję się tworzeniem. Odkąd pamiętam, zawsze lubiłam budować i tworzyć różne przedmioty własnymi rękami. Moim konikiem jest znajdywanie nowych zastosowań dla starych przedmiotów, czasami udaję, że jestem MacGyverem. Mój wyuczony zawód to Digital Art Director. Na przestrzeni lat zdobyłam doświadczenie w pracy w branży reklamowej oraz jako grafik, projektant i dyrektor artystyczny w biurach projektowych. W 2017rokuzdobyłam drugie miejsce w „Superskaparna” (pl. „Supertwórcy”), teleturnieju z dziedziny „zrób to sam”. Prowadzę warsztaty dla dorosłych i dzieci, mam na swoim koncie pracę w charakterze redaktora działu „zrób to sam” w wielu magazynach, czasami pojawiam się też w telewizji, ostatnio w „Dessertmästarnas Jul” (pl. „Święta z deserowymi mistrzami”), prowadzę bloga, mam konto na Instagramie, tworzę też filmiki, które zamieszczam na YouTube.

O czym będzie Twój blog?
Na moim blogu będę zamieszczać artykuły o tematyce DIY. Mam nadzieję, że uda mi się zachęcić spore grono osób do tworzenia własnych projektów. Będę też badać tegoroczne trendy, testować produkty i przedstawiać różne projekty DIY, które można łatwo samodzielnie wykonać w domu. Tworzenie czegoś własnego przy użyciu prostych metod to nie lada frajda. Bardzo lubię tworzyć nowe przedmioty własnymi rękoma. Takie prace uspokajają i zmniejszają poziom stresu.

Co skłoniło cię do założenia bloga? Co najbardziej podoba Ci się w prowadzeniu bloga?
Bloga prowadzę od wielu lat. Na początku, kiedy przeprowadziłam się do Piteå na studia, miał on formę pamiętnika. Od 2014 roku w miarę regularnie dzielę się z innymi moimi projektami DIY i tworzonymi przeze mnie przedmiotami. Częściowo zależy mi na zgromadzeniu moich projektów w jednym miejscu, ale chodzi tutaj też o zainteresowanie innych procesem tworzenia. Blog stał się moim kanałem, za pośrednictwem którego dzielę się przeróżnymi rzeczami dotyczącymi mojego życia – najczęściej jednak chodzi o samo tworzenie. Z racji tego, że blog ma po części formę pamiętnika, dzięki któremu czytelnik może towarzyszyć mi w codziennym życiu, udało mi się stworzyć pokaźną kolekcję wspomnień tego, co zrobiłam, zobaczyłam i doświadczyłam. Fajnie jest móc gromadzić tak wiele wspomnień w jednym miejscu.

Który z Twoich projektów DIY najbardziej utkwił Ci w pamięci?
Wszystkie projekty, które wykonałam w „Superskaparna” (pl. „Supertwórcy”). Uczestnictwo w programie oznaczało tworzenie pod presją czasu, w obecności 5 kamer przy jednoczesnym wzniesieniu swojej kreatywności na wyżyny. To było prawdziwe wyzwanie! Jestem bardzo zadowolona ze wszystkich projektów, które udało mi się stworzyć – od potężnego żyrandola po lampę ze starych zabawkowych samochodzików, naszyjnik z plastikowych butelek, kojec dla psa, zagłówek do łóżka, parawan, odnowienie starego biurka w kolorowe cudo, naszyjnik ze sznurków, odświętne nakrycie stołu i wiele innych. Nigdy tego nie zapomnę. Wszystkie te projekty były bardzo wymagające i dały mi dużo satysfakcji!

Press image TV4/TT

Skąd czerpiesz inspirację?
Źródeł mojej inspiracji jest wiele. Może to być coś, co wpadnie mi w oko – nowy materiał albo technika, którą chcę wypróbować. Inspirację stanowią dla mnie również otaczający mnie ludzie. W internecie można spotkać naprawdę wiele kreatywnych osób. Poza tym często czerpię inspirację z blogów, Instagrama i Pinterest.

Czy możesz udzielić nam 3 wskazówek, jak zacząć tworzyć samemu?

1. Nie bój się! Oczywiście łatwo tak mówić, trochę ciężej z realizacją, ale próbowanie różnych rzeczy to najlepszy sposób na rozpoczęcie przygody z twórczą pracą. Nic się nie stanie, jeśli rezultat nie spełni do końca Twoich oczekiwań. Ucz się na własnych błędach.

2. Zamiast zaczynać od zera, lepiej oprzeć się na czymś gotowym. Przerób jakiś przedmiot, który masz w domu. Przemaluj, zmień jego kształt, dodaj coś albo coś usuń. W tym celu doskonale sprawdzą się stare meble.

3. Zacznij od techniki lub materiału, który wzbudza Twoje zainteresowanie. Czerp inspirację od innych, przetestuj wybrany materiał i potraktuj to jako zabawę. Twoje pokłady kreatywności będą się powiększały, więc nie bój się podejmować wielu prób!