Inspiracje i porady dotyczące ściany z obrazami – własne obrazy w ramach

Podejmowanie decyzji o tym, co ma zostać zawieszone na ścianach, może być trudne. Chcesz mieć ścianę z obrazami od podłogi po sufit, klaster na środku ściany, kilka obrazów, może nieco większych lub jeszcze coś innego? Możliwości jest wiele, a od tego roku można zamówić od Photowall oprawione i wstępnie zmontowane obrazy Photowall. Można wybierać spośród gotowych projektów lub zdecydować się na własne zdjęcia. Przyjrzymy się bliżej ofercie (jest duża!) i temu, jak można stworzyć własną ścianę z obrazami.

Wszystkie zdjęcia: Anna María Larsson

Szeroka gama obrazów w ramach w kilku rozmiarach

PhotowallPhotowall oferuje niezwykle duży wybór obrazów w ramach. Obecnie dostępnych jest ponad 13 000 motywów, więc w pierwszej kolejności należy się trochę ograniczyć. Chcesz mieć konkretny motyw, styl lub kolor swojej osobistej ściany z obrazami? Tutaj na stronie internetowej Photowall możesz łatwo filtrować lub wyszukiwać, dzięki czemu możesz nieco zawęzić zakres przeglądania.

Wybierz motyw dla swojej ściany z obrazami

Podczas przewijania wszystkich zdjęć, proponuję zaznaczać motywy, które trochę bardziej przypadną Ci do gustu, zrobisz to, naciskając serce przy tytule. Jest to sprytne z dwóch powodów, po części dlatego, że można łatwo zapamiętać, które motywy Ci się podobały (swoje ulubione z zaznaczonym sercem, znajdziesz w prawym górnym rogu menu głównego). Również dlatego, że możesz zobaczyć, jak wybrane przez Ciebie obrazy będą pasować do siebie zestawione na przyszłej ścianie z obrazami. Ponieważ tworząc ścianę z obrazami, można zobaczyć wszystkie motywy razem, łatwo jest wyobrazić sobie, jaki będzie efekt. Czy kolory, motywy itp. współgrają ze sobą?

Powinno się mieć poza tym na uwadze, jak urządzony jest pokój. Jeśli możesz wybrać kolor, styl lub charakter z innego miejsca w pokoju i powtórzyć go na ścianach, możesz stworzyć bardziej przemyślany efekt. Na przykład ściana w sypialni może mieć zupełnie inny charakter niż ściana w salonie. W sypialni zwykle wybiera się nieco cichsze i bardziej harmonijne motywy, które umożliwiają spokojny odpoczynek, podczas gdy ściana z obrazami w salonie może być nieco bardziej zabawna lub opowiadać jakąś historię.

Różne sposoby planowania ściany z obrazami

Ściana z obrazami może naprawdę odmienić pokój. Daje to bardziej domową atmosferę, a ponadto możesz zmieniać zarówno motywy, jak i sposób zawieszania obrazów. Jeśli chcesz uzyskać bardziej uporządkowaną przestrzeń, możesz wybrać obrazy o tym samym rozmiarze i zawiesić je prosto według zorganizowanego wzoru. Możesz je także zawiesić w całkowicie dowolny sposób, uzyskując w ten sposób bardziej swobodny efekt.

Utwórz spersonalizowaną ścianę z własnymi zdjęciami

Z pewnością przyjemniej jest nadać osobisty charakter domowi, niż żeby wyglądał jak reklama z biura nieruchomości? Komponując na ścianie własne zdjęcia i może jakieś osobiste przedmioty, można łatwo nadać mu taki charakter. Zacznij od wybrania jednego lub więcej zdjęć, które ci się najbardziej podobają i pozwól, aby stanowiły podstawę Twojej ściany z obrazami. Oczywiście, możesz korzystać z samych własnych zdjęć. Obrazy w ramach Photowall są dostępne w ośmiu różnych rozmiarach od 28 × 36 cm do 70 × 100 cm. Możesz również wybrać, czy chcesz mieć białe obramowanie wokół każdego zdjęcia. Ramy są dostępne w trzech wersjach: czarnej, białej i naturalnej drewnianej ramie. Istnieje wiele możliwości.

Oto jak zrobiłam moją osobistą ścianę z obrazami w ramach

W moim salonie mam dość dużą ścianę, która przez długi czas świeciła pustką, ale nadszedł czas, aby zmienić ją w piękną ścianę z obrazami. Jako podstawę miałam zdjęcie, które zrobiłam kilka lat temu na wakacjach we Włoszech. Jechaliśmy wzdłuż wybrzeża Amalfi, przez wiele uroczych małych wiosek. Wszędzie gdzie celowałam kamerą widok był piękny jak z pocztówki. Jedno ze zdjęć, które zrobiłam, obejmowało czytającego gazetę mężczyznę siedzącego w różowym otoczeniu. Muszę przyznać, że bardzo mi się podoba różowy trend, który możemy zobaczyć w wielu miejscach w 2020 roku, więc tym bardziej zamierzam dalej iść ścieżką kolorów różowo-czerwonych.

Dopasowałam więc mój obraz do motywów Melancholy, Prima Ballerina i Abstract Clouds z szerokiej gamy obrazów w ramach z oferty Photowall. Aby uzyskać nieco bardziej osobisty charakter, wybrałam kolejne zdjęcie innego domu z włoskich wakacji. Następnie zdecydowałam, aby wymieszać obrazy w ramach, stosując wykończenie zarówno białe, jak i inne. Myślę, że całkiem przyjemnie było pomieszać różne kolory ram, ponieważ nie wyglądają na tak strasznie uporządkowane. W przyszłości będę mogła dodać inne obrazy, jeśli zechcę rozbudować swoją ścianę z obrazami.

Krótkie fakty na temat obrazów w ramach Photowall

• Nasze nowoczesne i ponadczasowe ramy są dostępne w trzech różnych wzorach – czarnym, białym lub z naturalnego drewna

• Szerokość ramy 20 mm, głębokość ramy 24 mm

• Szkło akrylowe, które daje mniej odbić, lepszą ochronę przed promieniowaniem UV i jest trwalsze niż zwykłe szkło

• Tył obrazu jest uszczelniony taśmą, aby zapobiec przenikaniu brudu

• Posiadają certyfikat FSC

• W 100% bezkwasowe, obrazy nie odbarwiają się, ani nie blakną z upływem czasu

• Obrazy są dostarczane w stanie zmontowanym, więc wystarczy je po prostu zawiesić

---

Anna María Larsson jest twórczynią, inspiratorką i profesjonalistką z branży DIY. Zdecydowanie wierzy, że każdy jest kreatywny i potrafi tworzyć, wymaga tylko niewielkiego szkolenia. Pojawia się regularnie w telewizji, prowadzi warsztaty i prelekcje. Tym, co tworzy i czym się inspiruje dzieli się na blogu i na koncie na Instagramie @dnilva.