Tapety i obrazy na wymiar. Darmowa dostawa. Wysyłka w ciągu 1-2 dni.

DIY

  Który gatunek tapet będzie dla Ciebie najlepszy? Anna Maria pomoże Ci dokonać właściwego wyboru

  Co się stanie, jeśli zachlapiesz tapetę płynem lub jedzeniem? Czy tapeta wytrzyma otarcia lub użycie jej przez dziecko, jako toru samochodowego? Czy można użyć pozostałej tapety jako półproduktu do rękodzieła? Jaka jest różnica między produktem w jakości standard a premium? Oto kilka pytań, z którymi musiałam się zmierzyć podczas tego niesamowitego testu tapet, któremu poddałam tapety Photowall. Obie tapety są odporne na zużycie, ścieranie i są przyjazne dla środowiska. Ale co się stanie, gdy zostaną poddane moim trudnym testom? Przyłącz się do testów i uzyskaj odpowiedzi na wszystkie pytania, a także kilka wskazówek i trików, które warto znać przed wyborem tapety.

  Ile może tapeta znieść?

  Tapeta może naprawdę zmienić pokój. Może sprawić, że będzie przytulny, może stworzyć ciepłą atmosferę lub spowodować, że pokój będzie stylowy i elegancki. Oprócz estetyki tapeta powinna oczywiście radzić sobie z różnymi obciążeniami, takimi jak wilgoć, światło słoneczne, plamy i wytrzymałość. Poddałam tapety różnym testom, dzięki czemu uzyskasz podpowiedzi i wskazówki przydatne przy wyborze tapety do konkretnego pokoju i projektu.

  Próba ścieralności

  Co będzie przetestowane?
  W teście ścieralności chcemy sprawdzić, co się stanie, jeśli różnymi przedmiotami będziesz pocierać tapety. Zostaną jakieś ślady? Czy tapeta się odbarwi?

  Jak przeprowadzono test?
  Zawzięłam się i mocno pocierałam tapetę (Botany Banana i Brume — Cobolt) zarówno w wersji Standard, jak i Premium używając łyżki i drewnianego klocka.

  Po lewej stronie tapeta Botany Banana w jakości Premium, bez widocznych rys. Po prawej Botany Banana w jakości Standard, tutaj powstały ślady po zadrapaniach.

  Bardziej szczegółowy obraz zadrapań. Tutaj na tapecie Brume — Cobolt (standard).

  Wynik:
  Tapeta premium jest odporna na zarysowania i wytrzymuje otarcia bez utraty kolorów lub trwałych śladów.

  Standardowa tapeta ma ślady zadrapań, a kiedy potarłam drewnianym klockiem, tapeta w tym miejscu uległa odbarwieniu. Łyżka pozostawiła bezbarwne rysy.

  Wniosek:
  Jeśli chcesz tapetować w pomieszczeniach, w których występuje ryzyko narażenia na otarcia i zadrapania, takich jak pokoje dziecięce, przedpokoje, kuchnie, pomieszczenia publiczne i restauracje, wybierz tapetę w jakości Premium.

  Jak bardzo zachlapana lub zamoczona może być tapeta?

  Tapety Photowall, zarówno standardowe, jak i premium, wykonane są z włókniny. Prostym wyjaśnieniem i różnicą w stosunku do klasycznej tapety jest to, że klasyczna tapeta jest wykonana z papieru, a nowoczesna tapeta, taka jak Photowall, jest wykonana z włókniny, która jest materiałem tekstylnym. Włóknina jest nieco grubsza i sztywniejsza niż zwykła taśma papierowa, co oznacza, że nie pęcznieje ani nie kurczy się, tak jak może to mieć miejsce w przypadku papieru. Oznacza to, że łatwiej jest tapetować i dopasowywać wzór za pomocą tapety z włókniny, a klej do tapetowania można umieścić bezpośrednio na ścianie. W tej próbie przetestujemy jak tapeta Photowall z włókniny reaguje na normalne zachlapanie jedzeniem.

  Test na zamoczenie

  Co będzie przetestowane?
  Co się stanie, jeśli na ścianach powstaną na przykład plamy żywności?

  Jak przeprowadzono test?
  W teście zachlapania wylałam na tapetę jedzenie dla niemowląt i zupę jagodową, zostawiłam na kilka minut, a następnie wytarłam papierowymi ręcznikami oraz wilgotną szmatką z wodą.

  Tapeta Fractal Chalcedony and Geode (standard) z plamami z jedzenia dla niemowląt i zupy z jagód. Osuszona papierowymi ręcznikami i wilgotną szmatką.

  Tapeta Fractal Chalcedony and Geode (premium) z plamami z jedzenia dla niemowląt i zupy z jagód. Osuszona papierowymi ręcznikami i wilgotną szmatką.

  Zachlapanie i szczegółowy widok tapety standard (po lewej) i premium (po prawej). Tapeta: Butterfly Poetry - Mustard and Silver.

  Wynik:
  Zupa z jagód pozostawiła wyraźne plamy na standardowej tapecie, a pokarm dla dzieci pozostawił lekko żółtawy kolor, mimo że starcie go było łatwiejsze.

  Tapeta premium pozostała czysta, zarówno zupa z jagód, jak i kaszka dla dzieci bardzo łatwo dały się usunąć, nie pozostawiając śladu.

  Wniosek:
  Jeżeli zamierzasz tapetować w pokojach, w których może wystąpić zachlapanie żywnością i płynami, np. w kuchniach, przedpokojach, pokojach dziecięcych, miejscach publicznych, restauracjach itp. wybierz jakość Premium.

  Ile refleksów odbija tapeta przy różnych światłach?

  Kiedy zamierzasz tapetować pokój, musisz się zastanowić, jak chcesz, aby tapeta była eksponowana w pokoju. Duży wpływ na postrzeganie tapety ma odbicie światła. Czasami oczekujesz bardziej błyszczącego wrażenia, a czasem chcesz, aby kolory były bardziej matowe. Jeśli, na przykład, masz dużo światła dzięki wielu lub dużym oknom, dobrym pomysłem może być wybór tapety matowej, która stworzy spokojniejszy i gładszy wygląd, niż tapeta, na której widać wiele odbić światła. Bardziej błyszcząca tapeta może uwydatnić kolory i efekty, więc jeśli wybierzesz tapetę o błyszczącym i gładkim charakterze, takie odczucie może być wzmocnione.

  Test refleksów i połysku

  Co będzie przetestowane?
  Jak eksponowana jest tapeta przy różnych światłach? Co odróżnia różne jakości?

  Jak przeprowadzono test?
  Testowałam tapety w świetle dziennym oraz w świetle bezpośrednim i pośrednim.

  Kerstin Dark Standard (po lewej) i Premium (po prawej) od przodu w świetle dziennym.

  Kerstin Dark Standard (po lewej) i Premium (po prawej) pod kątem w świetle dziennym. Wyraźna różnica między refleksami a połyskiem.

  Kerstin Dark Standard (po lewej) i Premium (po prawej) bezpośrednie światło lampy.

  Wynik:
  W standardowej tapecie pojawią się refleksy i połysk, a w przypadku tapety premium, która ma bardziej matową powierzchnię, światło nie odbija się i nie powoduje błyszczących efektów świetlnych.

  Wniosek:
  Jeśli chcesz mieć matową powierzchnię, na której nie ma refleksów i efektu połysku na tapecie, wybierz tapety w gatunku premium. Gatunek premium lepiej nadaje się do robienia zdjęć, ponieważ nie odbija światła. Takie tapety są również najlepsze do wykorzystania jako podkład, jeśli chcesz tworzyć „flat-lays” (kompozycje płaskie) lub mieć fajny „back-drop” (efekty tła). W takim przypadku preferowana jest jakość premium. Jeśli blogujesz lub fotografujesz w domu, wybrałabym Premium. Na tapecie pojawia się równa i przyjemna matowa powierzchnia, która sprawia, że motyw jest widoczny ze wszystkich stron.

  Tapeta o standardowej jakości ma nieco połyskliwą powierzchnię i może być dobrym wyborem, jeśli chcesz podkreślić i wzmocnić efekt, na przykład, złota, srebra lub miedzi. Tak jak w każdej z tych tapet: World Map Golden, Madame De Pompadour, Vintage Bronze Background, Marble with golden veins.

  Czerń standardowej jakości jest nieco ciemniejsza, ponieważ jest trochę bardziej błyszcząca.

  Czy tapeta wytrzyma środki czyszczące?

  Test czyszczenia

  Co będzie przetestowane?
  Przetestowałam, jak tapeta toleruje środki czyszczące.

  Jak przeprowadzono test?
  W teście użyłam mydła i uniwersalnego środka do czyszczenia, którymi spryskałam bezpośrednio tapetę, a następnie osuszyłam szmatką.

  Tapeta Brume-Cobolt wyczyszczona i przetarta mydłem i uniwersalnym środkiem czyszczącym (standardowa po lewej i premium po prawej stronie), bez zauważalnej różnicy w teście.

  Wynik:
  Obie tapety świetnie nadają się do czyszczenia za pomocą środków czyszczących. Standardowa tapeta wydaje się nieco bardziej nasiąkać wilgocią, ale szybko wysycha. Nie widać też widocznych zmian po czyszczeniu.

  Wniosek: Obie tapety tolerują mycie środkami czyszczącymi i nie wykazują żadnych widocznych zmian.

  Bonus — kreatywne sposoby spożytkowania resztek po tapetowaniu

  Kiedy skończysz tapetowanie, może zostanie trochę tapety, z której można zrobić wiele fajnych rzeczy! Tu nie ma żadnych odpadów! Pomyśl o wytrzymałości, ponownym użyciu i majsterkowaniu! Możesz łatwo zrobić świetne proporczyki i girlandy, przycinając różne kształty geometryczne i klejąc, spinając lub zszywając na nitce, lub sznurku. Możesz stworzyć stylowe dekoracje stołowe pasujące do pokoju. Pomyśl o pierścieniach na serwetki, podkładkach pod talerze i szklanki lub dekoracyjnych wizytówkach na stół. Jeśli chcesz mieć stylowe pudełka do przechowywania, dobrze jest okleić tapetą stare pudełko na buty. Chcesz dać prezent? Opakuj paczkę resztkami tapety. Możesz też zrobić ładne detale do wnętrza, składając tapetę w różne formy. Zrobiłam test, aby zobaczyć, co można zrobić z tapet w technice składania.

  Oto jak złożyć stylowy wachlarz z resztek tapety

  Jak sprawdzają się różne gatunki tapet jako materiał rzemieślniczy? Na przykład, jak składać tapetę?

  Tapeta Bramble Hill Vintage jako materiał do rękodzieła.

  Tapety zostały złożone w wachlarz za pomocą kostki introligatorskiej. Kostka introligatorska jest płaskim narzędziem z zaokrągloną końcówką wykonaną z kości lub podobnego twardego materiału używanego do wykonywania prostych i równych fałd. Jeśli lubisz zajmować się rękodziełem i używać papieru/tapet, polecamy kostkę introligatorską do tworzenia zagięć. Dzięki niej łatwo i prosto ułożysz fałdy.

  Tapeta Bramble Hill Vintage (Standard po lewej i Premium po prawej) złożona za pomocą kostki introligatorskiej. Ledwo widoczne różnice w fałdach.

  Obie tapety są łatwe w obróbce, fałdy są ładne, a kolor jest w fałdach zachowany. Jest bardzo mała różnica między tapetami, ledwo widoczna dla oka. Ale jeśli przyjrzysz się bliżej, zobaczysz, że na tapecie premium fałdy są nieco bardziej miękkie.

  Składanie tapet działa tak samo dobrze, niezależnie od wybranego materiału, więc zastanów się, czy chcesz uzyskać matową (premium) lub błyszczącą (standardową) powierzchnię i zdecyduj, którą z nich wybrać.

  Moje podsumowanie  

  Po przeprowadzeniu tych testów moja osobista opinia i wnioski są następujące: Obie tapety są dobrymi tapetami z ładnymi nadrukami i łatwo się z nimi pracuje. Gdybym miała tapetować pokój, prawdopodobnie w większości przypadków wybrałabym tapetę Premium, ponieważ wolę matową powierzchnię i możliwość usuwania plam po żywności oraz jej odporność na zarysowania.
  Stwierdziłam, że w standardowej tapecie był nieco większy kontrast, a czarne elementy były na nich nieco ciemniejsze w porównaniu z tapetą premium.

  Mam nadzieję, że ten test pomoże Ci wybrać odpowiednią jakość tapet do następnego projektu aranżacji wnętrz! Czy wiesz, że możesz zamówić próbki wszystkich tapet, aby poznać jakość i móc je porównać? Idealnie jest zabrać do domu fizyczną próbkę, by ją zobaczyć w warunkach domowych. Dzięki temu łatwiej jest zobaczyć, jak będzie wyglądać w świetle w pokoju, w którym zamierzasz jej użyć.

  Wreszcie pojawia się lista kontrolna różnic w jakości różnych tapet.

  Standard

  ● Włóknina
  ● Nie blaknie pod wpływem światła słonecznego
  ● Przyjazna dla środowiska
  ● Klej nakładany na ścianę
  ● Nie zawiera PCW
  ● Klasa ogniowa

  Premium

  ● Włóknina
  ● Odporność na zarysowania
  ● Bardziej matowa powierzchnia (niż w standardowej)
  ● Bez refleksów
  ● Toleruje mycie środkami czyszczącymi
  ● Nie blaknie pod wpływem światła słonecznego
  ● Przyjazna dla środowiska
  ● Klej nakładany na ścianę
  ● Nie zawiera PCW
  ● Klasa ogniowa

  Historie, które mogą Ci się spodobać

  Dookoła świata z Mini Empire

  by Photowall PL

  Dziś z wielką dumą prezentujemy owoce naszego najnowszego projektu o nazwie Around the World. Dzikie zwierzęta na afrykańskiej sawannie, wzór w małe, urocze domki inspirowany skandynawskim rzemiosłem tradycyjnym i rozkoszne zwierzęta wodne z Galapagos – wszystkie te elementy składają się na cudownie figlarną kolekcję tapet autorstwa Mini Empire. W skład kolekcji wchodzą trzy fantastyczne wzory, a każdy z nich jest dostępny jako tapeta na wymiar w dwóch wariantach kolorystycznych.

  Daydreams – kolekcja dziecięca autorstwa Cathy Nordström

  by Photowall PL

  Lody na patyku w kropki, drzewa o bujnych koronach i kamienie o fantazyjnych kształtach. Niebieskie misie polarne mieszkające w lesie, flamingi i ogromne truskawki. Przedstawiamy dziś kolekcję Daydreams, stworzoną przez szwedzką projektantkę i ilustratorkę Cathy Nordström z myślą o dzieciach.

  Wywiad z autorką wzorów, Leną Holtzberg

  by Photowall PL

  Mamy przyjemność opowiedzieć Państwu o nowej współpracy, jaką podjęliśmy ze szwedzką projektantką tekstyliów, Leną Holtzberg, posiadającą ponad 20-letnie doświadczenie w branży. Lena Holtzberg ma na swoim koncie między innymi współpracę z H&M, projektowanie na zlecenie wielu szwedzkich firm specjalizujących się w tapetach oraz tekstyliach, jak na przykład Höie of Scandinavia, Åhlens oraz realizowanie projektów na terenie Anglii i Włoch. Kolekcja tapet “Joyous Creations” będąca jej pierwszym projektem stworzonym dla Photowall, stanowi hołd dla otaczającej nas przyrody oraz podkreśla piękno natury.

  Wywiad z ilustratorką Saga-Mariah Sandberg

  by Photowall PL

  Saga-Mariah Sandberg jest autorką kolekcji tapet DAWN CHORUS. Inspirację to stworzenia tych ośmiu ręcznie rysowanych wzorów stanowiła skandynawska natura pełna pięknych wiosennych kwiatów, zachwycających róż i szwedzkich owoców leśnych. Zapraszamy do lektury wywiadu, w którym Saga-Mariah opowiada o swojej miłości do natury i źródłach inspiracji do projektowania tapet.

  Temat tygodnia: dżungla

  by Photowall PL

  W tym tygodniu za inspirację służy nam dżungla – w formie obrazów, wzorów graficznych i zdjęć przedstawiających nasze propozycje. Okazałe żyrafy o zachodzie słońca, przemykający się ukradkiem lampart na polowaniu oraz elementy krajobrazu dżungli w żywych kolorach przeniesione na designerską tapetę – to tylko kilka spośród perełek, jakie przedstawiamy poniżej.

  Photowall rozmawia z Jonną Jinton

  by Photowall PL

  Mówi o sobie „samotna wilczyca” i jednocześnie uroczo się uśmiecha. Jej ciepły uśmiech mógłby stopić nawet śniegi zalegające przez długie miesiące w północnej Szwecji. Przygotowaliśmy wiele pytań do Jonny. Skąd w wieku 21 lat wzięła odwagę na przeprowadzkę do malutkiej miejscowości, zamieszkałej zaledwie przez 10 osób? Czy brakuje jej zgiełku dużego miasta? Gdzie nauczyła się robić zdjęcia tchnące tak magiczną atmosferą? Photowall rozmawia z Jonną Jinton, której pierwsza kolekcja tapet pojawi się niebawem w naszej ofercie.

  5 szybkich pytań do ilustratorki Beaty Boucht

  by Photowall PL

  Mistyczna, magiczna i majestatyczna. Kolekcja tapet GREY GARDENS przedstawia imponujące elementy fauny, które wywrą na każdym piorunujące wrażenie. Postanowiliśmy zadać pięć szybkich pytań autorce kolekcji - ilustratorce Beacie Boucht.

  Bajkowe tapety do pokoju dziecięcego

  by Photowall PL

  Photowall wprowadza do swojej oferty kolekcję niemieckiej ilustratorki Riny Donnersmarck stworzoną z myślą o dzieciach. Wśród motywów, jakie znajdują się w tej kolekcji, są między innymi owoce i baśniowe lasy.

  My favourite things – nowa kolekcja tapet

  by Photowall PL

  Dziś z dumą prezentujemy naszą najnowszą kolekcję tapet: My favourite things. Jej autorami jest pięcioro utalentowanych ilustratorów z londyńskiej agencji Peppercookies. Największym wyzwaniem było dla nich przedstawienie swoich ulubionych motywów, dzięki czemu powstały takie kompozycje, jak grafiki domów szybujących na miękkich chmurkach czy kompozycje kwiatowe o wyrazistych barwach.

  Z wizytą w domu u Starwoman

  by Photowall PL

  Tak wygląda świeżo wytapetowany dom Starwoman. Efekt całkowicie nas zachwycił, tak samo zresztą jak jej blog. W przeprowadzonym przez nas wywiadzie Anna opowiedziała o swoim ulubionym stylu wystroju wnętrz, jak wyglądały jej poprzednie mieszkania i jaki jest dom jej marzeń.


  Szybka dostawa

  Zamówienia wysyłamy w ciągu 1-2 dni, a dostawa zawsze jest darmowa.

  100% gwarancji

  Pragniemy, aby wszyscy nasi klienci byli zadowoleni. Jeśli zamówiony produkt nie spełni Twoich oczekiwań, oferujemy możliwość dokonania zwrotu w ciągu 30 dni.