Tapety i obrazy na wymiar. Darmowa dostawa. Wysyłka w ciągu 1-2 dni.

  XIX-wieczne kwiaty w nowej kolekcji Martina Bergströma dla Photowall

   Z ogromną dumą prezentujemy naszą pierwszą kolekcję tapet stworzoną we współpracy z Martinem Bergströmem. Flora Hysterica składa się z pięciu wzorów tapet, zainspirowanych bogatym herbarium Martina Bergströma.

  Już w wieku trzech lat Martin Bergström znał książkę ”Den Nordiska Floran” (przyp. tłum.: „Flora Skandynawii”). Fascynacja światem kwiatów jest obecna w jego życiu od najmłodszych lat. Z biegiem czasu Martin poszerzał swoją kolekcję suszonych roślin. Obecnie obejmuje ona ponad tysiąc różnych kwiatów, a najstarszy okaz pochodzi z początku XIX wieku.

  - Praca z kwiatami towarzyszy mi od zawsze, więc bardzo cieszy mnie fakt, że razem z Photowall udało się nam stworzyć kolekcję tapet. Kwiat zerwany około dwieście lat temu to pozostałość po zamierzchłych czasach zachowana wśród sterty papierów. Dzięki tej kolekcji ten ponad dwustuletni kwiat będzie mógł ponownie rozkwitnąć, a historia będzie mogła toczyć się dalej – opowiada Martin Bergström.

  Podczas tworzenia kolekcji Flora Hysterica starannie dobrane kwiaty zeskanowano przy użyciu mikrotechniki, umożliwiającej odtworzenie ich wszystkich elementów we wzorze tapety. Zeskanowany obraz zintegrowano z kolorowym tłem, a następnie – przy użyciu różnorodnych technik – dopasowano kolorystykę całości. Pojedynczy wzór może składać się nawet z dwudziestu warstw kolorów.

  Flora Hysterica 2
  Flora Hysterica 4

  Martinowi Bergströmowi udało się w naturalny sposób wcielić florystyczne elementy w każdy ze wzorów, zachowując jednocześnie sporą dozę dramaturgii. Dzięki temu Flora Hysterica doskonale sprawdzi się w każdym wnętrzu, zachowując swój charakter.

  - Kolekcja ma w sobie wolność, a technika nadruku Photowall umożliwia łączenie różnych wzorów w dowolnym wnętrzu. Chciałem dać ludziom szansę stworzenia własnej oazy w swoim domu, miejsca na refleksję i marzenia – mówi Martin Bergström.

  Poznałam Martina w zeszłym roku. Po tym jak opowiedział mi o herbarium, pomysł wspólnego stworzenia unikalnych tapet wydawał się czymś całkowicie naturalnym. Po prostu musieliśmy podjąć się tego projektu. Inwencja Martina nie ma granic, a praca z nim była niezwykle inspirująca i przyjemna – mówi Amber Johnson, dyrektor ds. produktów oraz designu w Photowall.

  Flora Hysterica Wallpaper Collection by Martin Bergström

  Biuro prasowe 

  Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości dla prasy - Martin Bergström - Flora Hysterica

  Biuro prasowe - Zobacz wszystkie poprzednie informacje prasowe
  Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości z poprzednich informacji prasowych

  W celu przesłania zapytania dotyczącego przeprowadzenia wywiadu, otrzymania informacji prasowych, próbek tapet lub innych informacji, należy skontaktować się z Marią Gromova Tällberg, press@photowall.com, +46 (0)702 720 302.

  Photowall - Wall Art by Passionate People
  Jesteśmy zdania, że ściany w pomieszczeniu wpływają na to, jak się czujemy. Dlatego naszą misją jest pomaganie ludziom w ozdabianiu ścian wspaniałymi dziełami sztuki. Posiadamy starannie wyselekcjonowane i zróżnicowane produkty. Dzieląc się swoją pasją i zamiłowaniem do detali, z przyjemnością pomożemy Ci przeobrazić dom w taki sposób, aby odzwierciedlał on Twoją osobowość. Nasze produkty są wytwarzane w Szwecji i wysyłane do wszystkich zakątków świata.

  Historie, które mogą Ci się spodobać


  Szybka dostawa

  Zamówienia wysyłamy w ciągu 1-2 dni, a dostawa zawsze jest darmowa.

  100% gwarancji

  Pragniemy, aby wszyscy nasi klienci byli zadowoleni. Jeśli zamówiony produkt nie spełni Twoich oczekiwań, oferujemy możliwość dokonania zwrotu w ciągu 30 dni.