Art deco

Posiadanie motywu, który jest bardzo unikalny i stylowy w tym samym czasie może zrobić ogromną różnicę w dekorowaniu wnętrz. Nie tylko sprawi, że przestrzeń będzie wyglądała wspanialeDowiedz się więcej, ale również może stworzyć wyraźną atmosferę i klimat. Photowall oferuje szeroki wybór wysokiej jakości fototapet w stylu art deco, które spełniają te wymagania. Krzyżówka nowoczesnej mody i wzornictwa przemysłowego, ten szczególny styl estetyczny wpłynął na kilka aspektów amerykańskiej kultury. Abyś wiedział, jest to właściwie skrót od arts décoratifs, co zasadniczo oznacza sztuki dekoracyjne. Jak w przypadku wielu ruchów artystycznych, art deco powstało we Francji na początku 1910 roku, ale zostało zaprezentowane światu na Międzynarodowej Wystawie Nowoczesnej i Przemysłowej Sztuki Dekoracyjnej w 1925 roku. Zagłębimy się w to bardziej podczas dyskusji o fototapetach art deco. Motywy te pomogą Ci uczynić Twoją przestrzeń piękną, ale także indywidualistyczną i stylową. Jak zwykle w przypadku fototapet Photowall, możesz dopasować wybrane przez siebie fototapety art deco do istniejącego wystroju wnętrza, jego kolorystyki i kontrastu.

Definicja fototapet art deco

Ten artystyczny styl, który właściwie zdefiniował dekady pomiędzy I i II wojną światową, wymknął się spójnej definicji w latach od szczytu swojej popularności. Pierwotnie art deco przybierało wiele form pomiędzy pierwszą a drugą wojną światową. Było to od egzotycznych i ozdobnych dekoracji z lat 20-tych do awangardowych opływowych i gładkich stylizacji z lat 30-tych i 40-tych, z których niektóre można zobaczyć w naszej kolekcji fototapet art deco. Być może najlepiej znany ze swojego zastosowania w architekturze, szczególnie w drapaczach chmur takich jak Empire State Building, był również szeroko stosowany w dziełach sztuki, takich jak murale, rzeźby i projekty graficzne, głównie w celu zobrazowania amerykańskiej kultury na początku XX wieku. "Empire State Building - Blue Print" jest tego konkretnym przykładem, fototapetą w stylu art deco, która nie wyglądałaby nie na miejscu w pokoju zarządu w biurze, ale może również stanowić świetną dekorację ścienną w Twoim miejscu zamieszkania.

Ramy

Art deco jest zazwyczaj dość łatwą estetyką do rozpoznania, z naciskiem na mocne linie, geometryczne kształty i odważne materiały, które z kolei tworzą styl, który wyróżnia się szczególnie, gdy znajduje się obok innych epok sztuki i architektury. Ruch ten był szybki w przyjmowaniu nowych technologii, co oznaczało, że materiały nie zawsze były najbardziej tradycyjne, a przez to czasem nieco kontrowersyjne. Art deco było wykorzystywane jako inspiracja dla architektury, sztuki i projektowania na całym świecie, a niektóre jego elementy są również widoczne na fototapetach w stylu art deco. Nawet coś tak prostego jak "Too Much to Dream" może wywołać prawdziwe uczucie zaskoczenia i wzbudzić emocje, taka jest siła tych fototapet w stylu art deco. Jeśli wybierasz się na coś bardziej odważnego i typowego, "Peacock Deco" może być właściwym elementem dla Ciebie. Ta fototapeta zdecydowanie poprawi wygląd wybranej przez Ciebie przestrzeni, a jednocześnie sprawi, że będzie się ona wydawać większa i głębsza.

Zapotrzebowanie na fototapety art deco

Podobnie jak ten styl sztuki, który wyrósł z chęci pozbycia się przeszłości i objęcia przyszłości w całej jej stworzonej przez człowieka, napędzanej przez maszyny chwale, możesz dokonać ogromnej zmiany z fototapetami art deco. Niektórzy twierdzą, że jest to pozostałość Gatsby'ego hedonizmu, który zstąpił na prosperującą powojenną Amerykę. Były nowe technologie, które uczyniły samochody, radia i lodówki dostępne dla przeciętnego obywatela i gusta konsumentów do ozdób i luksusów wzrosła. To gorące poczucie postępu jest również odzwierciedlone na fototapetach w stylu art deco. Weźmy na przykład motyw o nazwie "Miami Deco 2", który pokazuje wystawną i wspaniałą estetykę tamtych lat.
Informacje o produktach
  • Wyświetlanie 1 z 1 liczby stron