Art nouveau

Zawsze mamy w głowie pewne cechy, które chcemy eksponować, jeśli chodzi o dekorowanie naszych wnętrz. Dotyczy to również naszych narzędzi dekoracyjnych, zwłaszcza tych najbardziej widDowiedz się więcejocznych, takich jak okładziny ścienne. Oferowana przez Photowall gama fototapet secesyjnych posiada bardzo wyraźne i piękne atrybuty, dzięki czemu stanowi idealny element do odnowienia lub ożywienia wystroju wnętrza. Dekoracyjne, zmysłowe i bezkompromisowe, fototapety art nouveau szybko pojawiają się jako dynamiczny i ekspresyjny styl w ozdabianiu domu, biura lub innej przestrzeni, którą postanowiłeś upiększyć. Możesz dostosować te niesamowite motywy, aby dopasować lub skontrastować istniejące schematy kolorów, ogólną estetykę i inne elementy dekoracyjne.

Krótka historia fototapet art nouveau

Postrzegana przez niektórych jako pierwsza samoświadoma próba stworzenia wyraźnie nowoczesnego stylu, secesja jako ruch artystyczny stale rozwijała się w całej Europie i Ameryce, i można ją zobaczyć do dziś w obrazach, rzeźbach, biżuterii i tak dalej. Uwodzicielskie rysunki Aubrey'a Beardsley'a, pełna krągłości architektura Victora Horta i, co najważniejsze, ozdobne projekty plakatów Alphonse'a Muchy, to jedne z najbardziej znanych przykładów unikalnego stylu art nouveau. Wiedza na temat tego ruchu jest niezbędna, ponieważ pozwoli Ci ułatwić wybór fototapet secesyjnych, nie tylko pod względem estetycznym, ale również po to, abyś mógł odpowiedzieć na pytania, które z pewnością pojawią się na Twojej drodze. Po pierwsze, art nouveau oznacza po prostu nową sztukę w języku francuskim i był ruchem, który trwał od lat 80. XIX wieku do pierwszej wojny światowej i przeniknął wszystkie aspekty świata estetycznego, zwłaszcza architekturę i grafikę. Co ciekawe, mimo że ruch stylistyczny zakończył się ponad 100 lat temu, prawdziwe projekty art nouveau są widoczne do dziś. Widać to na fototapecie "Galleria Sciarra, Rome", wspaniałym elemencie, który doda Twojemu pokojowi wyrafinowania i wizualnej wagi.

Typowe cechy

W swoim czasie secesja była znana jako rewolucyjna, a nawet kontrowersyjna, dlatego jej popularność gwałtownie wzrosła, zwłaszcza wśród tych, którzy chcieli być w i podążać za najnowszymi trendami. Biorąc główną inspirację ze świata przyrody, fototapety secesyjne zawierają delikatnie organiczne formy, ekscentryczną geometrię i płynące, sinusoidalne krzywe. Jest to częściowo spowodowane tym, że ruch secesyjny był inspirowany ilustracjami i badaniami biologów. Wiele dzieł sztuki, na których oparte są fototapety secesyjne, naśladuje i wyolbrzymia te osobliwości występujące w naturze. Ponadto, większość tych obrazów jest płynąca, gdzie powtarzają faliste kształty i skręty często. Będziesz widział wiele z tego, zwłaszcza gdy obejmiemy prace Alphonse'a Muchy, jednego z najwybitniejszych protagonistów tego konkretnego stylu sztuki.

Główna postać secesyjnych fototapet

Głównym orędownikiem fototapet secesyjnych jest wspomniany już czeski malarz i artysta dekoracyjny o nazwisku Alphonse Mucha, który najbardziej znany był ze swojego wyrazistego stylu i wizerunków kobiet. Prace Muchy często przedstawiały piękne, silne, młode kobiety w płynących szatach o neoklasycznym wyglądzie, często otoczone bujnymi kwiatami, które czasami tworzyły aureole za głowami kobiet. Weź na przykład "Alphonse Mucha - Art Noveau", oszałamiającą fototapetę w stylu art nouveau, która może wprowadzić Twój pokój na niezwykły poziom wystroju. Innym pięknym motywem, który może zrobić ogromną różnicę w Twoich przestrzeniach jest "Alphonse Mucha - Colour Litho Lavendel". Ta secesyjna fototapeta jest jak coś prosto ze snu i gwarantuje pozostawienie trwałego wrażenia na Tobie i każdym, kto ją obejrzy w Twoim mieszkaniu. Istnieje wiele prac Muchy w secesyjnych fototapetach, każda z nich jest cudowna i stanowi najdoskonalszy punkt centralny do umieszczenia w przestrzeni.
Informacje o produktach
  • Pokazuje 1-28 z 28 motywów

Szybka dostawa

Zamówienia wysyłamy w ciągu 1–4 dni (obecnie 5-8 dni), a dostawa zawsze jest darmowa. Klej do tapet w zestawie.

100% gwarancji

Pragniemy, aby wszyscy nasi klienci byli zadowoleni. Jeśli zamówiony produkt nie spełni Twoich oczekiwań, oferujemy możliwość dokonania zwrotu w ciągu 30 dni.