Impresjonizm

Przestrzenie, które są dla nas osobiste i ważne, potrzebują solidnego motywu przewodniego i punktu centralnego, ponieważ chcemy wywrzeć trwałe i niezapomniane wrażenie na wszystkich, Dowiedz się więcejktórzy nas odwiedzają. W tym miejscu z pomocą przychodzi wysokiej jakości linia fototapet Photowall z impresjonizmem. Ponieważ głównym zadaniem nurtu impresjonistycznego jest imponowanie, oczywiście i zaskakiwanie, fototapety impresjonistyczne są logicznym narzędziem do wykorzystania w celu odświeżenia i ożywienia nudnego i prostego wnętrza. Tego rodzaju motywy podobają się szczególnie tym, którzy kochają swobodę ekspresji bez zbyt wielu reguł i szablonów. Fototapety z impresjonizmem to centralny punkt w aranżacji wnętrz, który zachwyca swoją niedbałością i swobodą. Oczywiście, możesz dopasować wybrane elementy do wcześniejszej estetyki, schematów kolorystycznych itp.

Historia fototapet z impresjonizmem

W XIX wieku grupa artystów we Francji zaczęła rysować i malować pejzaże oraz sceny z życia codziennego. Chcieli oni pokazać i wyeksponować prozaiczne i proste czynności życiowe, takie jak gotowanie, spanie i kąpiel, ale w inny sposób. Niektóre z tych działań można zobaczyć w asortymencie fototapet Photowall przedstawiających impresjonizm. W XIX wieku większość sztuki tworzonej w Europie miała o wiele bardziej wzniosłe tematy, takie jak sceny batalistyczne lub legendarne historie ze starożytnej Grecji i Rzymu. Na początku wielu ludziom nie podobał się impresjonizm, ponieważ uważali, że jest trochę niechlujny i że obrazy wyglądają na niedokończone. Uważali, że sztuka powinna być bardziej uporządkowana, a tematy w niej poruszane powinny być o wiele ważniejsze niż zwykłe sceny z życia codziennego. Innym aspektem umieszczenia fototapety z impresjonizmem w Twoim domu lub biurze jest historia. Większość artystów tego ruchu nie mogła sprzedać swoich obrazów i żyła w ubóstwie przez lata, jeśli nie przez całe życie. Jeden z najsłynniejszych malarzy tamtych czasów, Vincent Van Gogh, sprzedał w swoim życiu tylko jeden obraz, a jego jedynym nabywcą był jego brat. Fototapety impresjonizm przedstawiają jedno z jego dzieł, zatytułowane "Vincent van Gogh - Arles", pięknie uchwyconą scenę ukazującą jego wyjątkowy styl.

Poprawne użycie

Dom, w którym panuje styl nadany przez fototapety impresjonizm, powinien być jasny, elegancki i swobodny. Ponieważ dekoracje powinny tworzyć atmosferę wolności i spokoju, wykorzystaj te motywy, aby ujawnić osobowość i charakter właściciela. Jasne i jaskrawe kolory oraz ich różne odcienie to znak rozpoznawczy fototapet w stylu impresjonistycznym. Dlatego też należy zwrócić szczególną uwagę na oświetlenie pomieszczenia, które chcemy ozdobić tymi niezwykłymi wzorami. Używaj ciemnych kolorów, ale tylko w niewielkim stopniu, aby podkreślić podstawowy ton. Na przykład, jeśli używasz impresjonistycznej fototapety zatytułowanej "Fontainebleau - Claude Monet", upewnij się, że otaczające elementy wnętrza ładnie kontrastują z tym spektakularnym punktem centralnym.

Prestiż fototapet z impresjonizmem

Ten szczególny styl sztuki zachwyca brakiem wyrazistości, uporządkowanymi kompozycjami i jasnymi kolorami. Wybierając fototapety impresjonistyczne, należy pamiętać, że artyści impresjoniści nie starali się namalować realistycznego obrazu, ale raczej wrażenie tego, jak dana osoba, przedmiot lub krajobraz wyglądały dla nich w danym momencie. Chcieli uchwycić ruch i życie tego, co widzieli, przedstawiając nam to tak, jakby działo się to na naszych oczach. Dlatego właśnie fototapety impresjonistyczne mogą wydawać się tak osobiste i intymne. Mimo że artyści tego nurtu często malowali grubo i używali szybkich pociągnięć pędzla, można w nich dostrzec wyraźne uczucie i emocje, w przeciwieństwie do większości obrazów sprzed impresjonizmu, które miały znacznie bardziej płaską, czystą powierzchnię, na której tak naprawdę w ogóle nie było widać pociągnięć pędzla. Fototapeta "Lilie wodne II" jest tego doskonałym przykładem. Jest to przepięknie oddana impresjonistyczna fototapeta, którą można umieścić w dowolnym pomieszczeniu mieszkalnym, firmowym lub rekreacyjnym, gdzie nie będzie wyglądała nie na miejscu.
Informacje o produktach
  • Pokazuje 1-29 z 29 motywów

Szybka dostawa

Zamówienia wysyłamy w ciągu 1–4 dni, a dostawa zawsze jest darmowa. Klej do tapet w zestawie.

100% gwarancji

Pragniemy, aby wszyscy nasi klienci byli zadowoleni. Jeśli zamówiony produkt nie spełni Twoich oczekiwań, oferujemy możliwość dokonania zwrotu w ciągu 30 dni.