Kicz

Czasami dobrze jest coś urozmaicić, jeśli chodzi o dekorowanie przestrzeni za pomocą sztuki. Odrobina humoru lub ironii to bardzo dobry sposób na stworzenie nastroju i odzwierciedleniDowiedz się więceje Twojej osobowości. Fototapety Photowall z motywami kiczu to doskonały wybór motywów, które są artystyczne, ale nie w zbyt poważny sposób. Kicz to tak naprawdę niemieckie słowo oznaczające tandetę, a w języku angielskim używane jest do opisania szczególnie tanich i sentymentalnych form kultury popularnej i komercyjnej. Aby wyjaśnić to bardziej kompleksowo, trzeba zrozumieć, że tam, gdzie jest awangarda, zazwyczaj jest też coś, co można uznać za tylną straż. W związku z tym równocześnie z wejściem awangardy na przemysłowym Zachodzie pojawiło się drugie nowe zjawisko kulturowe, któremu Niemcy nadali wspaniałą nazwę kiczu. Jak widać na fototapetach Kicz, jest to popularna, komercyjna sztuka i literatura w formie okładek czasopism, ilustracji, reklam, komiksów i tak dalej. Te fototapety Kicz mogą być dopasowane do planowanego projektu i estetyki.

Wartość fototapet Kicz

Choć po niemiecku Kitsch oznacza tandetę, nie ulega wątpliwości, że ten rodzaj sztuki jest wszechobecny. W rzeczywistości jest to coś, co można określić mianem sztuki nieartystycznej, ponieważ na ogół nie prowokuje do myślenia, ma ograniczony zakres emocji i często jest produkowana lub powielana w ukrytych celach, takich jak zysk lub wzmocnienie dogmatu politycznego lub kulturowego. To może sprawić, że fototapety Kitsch by Photowall to dość ciężki temat. Mimo, że czasami może być niepokojący, to dla zwykłego obserwatora jest bardziej prawdopodobne, że będzie pocieszający i uspokajający. Kiczowate fototapety sentymentalizują codzienne doświadczenia lub odwołują się do przekonań i emocji, zachęcając nawet do próżności. Kicz celowo odwołuje się do naszych uprzedzeń kulturowych, angażując emocje i ignorując tak zwany intelekt. Niemniej jednak, pomimo niektórych z tych negatywnych konotacji, fototapety Kicz są gwarancją stworzenia dynamicznego i wizualnego ciężaru, bez względu na to, czy przestrzeń, którą dekorujesz, jest miejscem zamieszkania, miejscem pracy czy miejscem relaksu.

Wartość fototapet Kicz

Samo słowo Kicz powstało na monachijskich rynkach sztuki w latach 60. i 70. XIX wieku, opisując tanie, popularne i atrakcyjne rynkowo obrazy i szkice. Istnieje też kilka innych pomysłów na jego pochodzenie, na przykład od dialektalnego niemieckiego słowa "kitschen", które oznacza mazać, lub od niemieckiego czasownika "verkitschen", który oznacza taniość. Tak czy inaczej, powstał on z negatywnego podejścia, ale we współczesnych interpretacjach stał się czymś w rodzaju kultu. Kiczowate fototapety są interesujące dla oka i dają poczucie samoświadomości, którego może brakować w zbyt artystycznych kręgach. Stanowią świetną dekorację ścienną, o czym można się przekonać, oglądając fototapety takie jak "Kiczowata natura - błękit" czy "Flamingi - róż". Wspaniałą cechą fototapet w stylu kiczu jest to, że nie jest to konkretna forma ruchu artystycznego, wszystko zależy od percepcji i interpretacji.

Więcej fototapet w stylu kiczu

Nie da się jednak zaprzeczyć, że słowo Kicz raz wprowadzone, przylgnęło. Wywodzi się ono ze słynnego eseju opublikowanego w 1939 roku przez amerykańskiego krytyka Clementa Greenberga, który powiedział swoim czytelnikom, że artysta ma obecnie do wyboru tylko dwie możliwości. Albo należysz do awangardy, rzucając wyzwanie starym metodom malarstwa figuratywnego, albo tworzysz kicz. Jak widać na fototapetach Kicz, jest to bardzo trudne, ponieważ nie ma ścisłych wytycznych co do tego, czym jest sam Kicz. Jak już wspomniano, jest to kwestia zrozumienia i zastosowania. Prawdziwy artyzm wymaga nie tylko znajomości tradycji artystycznej, ale także sztuki odchodzenia od niej w celu powiedzenia czegoś nowego. W związku z tym zakres fototapet kiczowatych jest ogromny i można je interpretować na wiele sposobów.
Informacje o produktach
  • Wyświetlanie 1 z 1 liczby stron