Latarnie morskie

Owiane tajemnicą i romantyzmem latarnie morskie od setek lat intrygują i urzekają wyobraźnię, co najlepiej obrazuje ta seria obrazów na płótnie. Tradycyjnie ich zadaniem było ostrzegaDowiedz się więcejnie statków przed obecnością skał i lądolodów, co stanowiło sygnał alarmowy dla kapitana i nawigatora. Nawet przy obecności latarni morskich wiele statków i ich załóg ginęło na skałach podczas wzburzonego morza i złej pogody. Tło tej wspaniałej architektury stanowi fakt, że era nowoczesnych latarni morskich rozpoczęła się na przełomie XVIII i XIX wieku od prototypu autorstwa Johna Smeatona. Był on pionierem w stosowaniu wapna hydraulicznego, czyli betonu, który zastyga pod wodą, oraz naprzemiennych czerwonych i białych świateł obrotowych - projektu, który przez stulecia miał definiować przyszłe konstrukcje. Wcześniej standardowym oświetleniem była świeca i system knotów.

Słynne latarnie morskie

Nasza kolekcja wydruków na płótnie przedstawiających latarnie morskie została stworzona, aby zachwycić niedoszłych żeglarzy. W formie komiksów, w sepii, czarno-białe i w pełnym kolorze - jest w czym wybierać, aby dopełnić wystrój wnętrza. Jedną z najsłynniejszych kanadyjskich latarni morskich, przedstawioną na pełnokolorowym obrazie na płótnie, jest latarnia Peggy's Point w Peggy's Cove w Nowej Szkocji. Pierwotnie był to drewniany domek z latarnią na dachu, zbudowany w 1868 r., który później stał się rezydencją latarnika. Obecna konstrukcja, 15-metrowy ośmiokątny budynek, zastąpiła ją w 1914 r. i była używana do 2009 r., a jej załogę stanowiła straż przybrzeżna. Do dziś, mimo wielu znaków ostrzegawczych w pobliżu, co roku kilku turystów zostaje zmiecionych ze skał, wielu z nich ginie. Jedna z najsłynniejszych latarni morskich w Anglii znajduje się w Seaham w hrabstwie Durham, mieście, w którym kręcono film Billy Elliot. Ze względu na notorycznie złą pogodę i przypływy na Morzu Północnym, ten obraz na płótnie jest jednym z najbardziej ekscytujących w całej serii; fale niemal całkowicie przykrywają 10-metrowy budynek. Najbardziej malowniczą latarnią morską jest z pewnością Tŵr Mawr na wyspie Llanddwyn w Walii, u wejścia do cieśniny Menai. Latarnia ta, służąca do przeprowadzania statków przez cieśninę, wraz ze swoją załogą przyczyniła się do uratowania 101 osób w 35 wypadkach morskich. Ten wydruk na płótnie przedstawiający latarnię morską w piękny, słoneczny dzień z trudem oddaje silny wiatr i fale rozbijające się o skały, powodując tak wielkie zniszczenia. Z kolei najbardziej odosobniona latarnia morska w tej kolekcji wydruków na płótnie to Eigerøy Lighthouse na wyspie Eigerøya w Norwegii, której piękno jest wstrząsające. Nawet jeśli większość z nich jest już nieczynna, zawsze pozostanie fascynacja tymi wyjątkowymi budowlami.
Informacje o produktach
  • Pokazuje 1-83 z 83 motywów

Szybka dostawa

Zamówienia wysyłamy w ciągu 1–4 dni, a dostawa zawsze jest darmowa. Klej do tapet w zestawie.

100% gwarancji

Pragniemy, aby wszyscy nasi klienci byli zadowoleni. Jeśli zamówiony produkt nie spełni Twoich oczekiwań, oferujemy możliwość dokonania zwrotu w ciągu 30 dni.