Tapety i obrazy na wymiar. Darmowa dostawa. Wysyłka w ciągu 1-3 dni.

Latarnia morska - Obraz na płótnie - Pokój dzienny

76

wzorów

Latarnie morskie

Owiane aurą tajemniczości i romantyzmu latarnie morskie intrygowały i pobudzały wyobraźnię ludzi od setek lat, co znajduje swoje odzwierciedlenie w naszej serii obrazów na płótnie. TrDowiedz się więcejadycyjnie ich zadaniem było ostrzeganie przepływających statków przed obecnością skał i lądu. Emitują one świetlny sygnał widoczny dla kapitanów i nawigatorów statków. Nawet gdy latarnie były obecne, wiele statków i ich załóg zginęło roztrzaskanych o skały w wyniku wzburzonego morza i złej pogody. Latarnie to nie tylko wspaniała architektura, ale także technika. Era współczesnych latarni rozpoczęła się na przełomie XVIII i XIX wieku, kiedy to pierwszy raz użyto prototypu autorstwa Johna Smeatona. Zapoczątkował on użycie do budowy latarni wapna hydraulicznego, rodzaju betonu, który wiąże nawet pod wodą, oraz ustawionych na przemian i obracających się czerwonych i białych świateł. Wszystkie konstrukcje w przyszłych wiekach były oparte o ten projekt. Wcześniej standardowym źródłem światła był pojemnik z łatwopalną substancją i knotem.

Słynne latarnie morskie

Nasza kolekcja obrazów na płótnie prezentujących latarnie morskie została stworzona, aby zachwycić każdego aspirującego do miana żeglarza. Obrazy są dostępne w formie rysunków, w sepii, czarno-białe oraz w pełnym kolorze – wszystko, aby każdy mógł stworzyć swój własny wystrój wnętrz. Jedną z najbardziej znanych kanadyjskich latarni jest uwieczniona na naszym obrazie w pełnym kolorze latarnia Peggy’s Point zlokalizowana nieopodal Peggy’s Cove w Nowej Szkocji. Pierwotnie był to zbudowany w 1868 roku drewniany dom z latarnią na dachu, który później stał się również rezydencją latarnika. Obecna konstrukcja, 15-metrowy ośmiokątny budynek, zastąpiła poprzednią budowlę w 1914 roku. Była ona w użyciu aż do 2009 roku, obsadzona przez straż przybrzeżną. Nawet do dziś, mimo wielu znaków ostrzegawczych w okolicy, wielu turystów rozbija się na skałach każdego roku, a wiele z tych przypadków kończy się śmiercią. Jedna z najsłynniejszych brytyjskich latarni morskich znajduje się w Seaham (hrabstwo Durham), to miasto, w którym nakręcono film „Billy Elliot”. Na wybrzeżu Morza Północnego pogoda zazwyczaj jest zła, a przypływy bywają katastrofalne w skutkach, dlatego obraz prezentujący tę latarnię jest jednym z najbardziej ekscytujących z całej serii. Uwiecznione na nim fale niemal przykrywają 10-metrowy budynek. Najbardziej malowniczą latarnią morską jest z pewnością Tŵr Mawr na wyspie Llanddwyn, u wejścia do cieśniny Menai Strait w Walii. Była ona używana przy przeprowadzaniu statków przez cieśninę. Latarnia i jej załoga jest odpowiedzialna za uratowanie 101 osób z 35 katastrofach morskich. Ten wysokiej jakości obraz na płótnie przedstawia latarnię w cudownie słonecznym dniu, z trudem opierającą się silnemu wiatrowi i niszczycielskim falom rozbijającym się o skały. Najbardziej odosobnioną latarnią w naszej kolekcji jest latarnia morska Eigerøy, na norweskiej wyspie Eigerøya, która emanuje niepokojącym pięknem. Mimo że większość latarni morskich nie jest już używana, to zawsze będą one budzić fascynacje ze względu na swoją wyjątkowość.
Informacje o produktach
  • Pokazuje 1-76 z 76 motywów

Szybka dostawa

Zamówienia wysyłamy w ciągu 1-3 dni, a dostawa zawsze jest darmowa. Klej do tapet w zestawie.

100% gwarancji

Pragniemy, aby wszyscy nasi klienci byli zadowoleni. Jeśli zamówiony produkt nie spełni Twoich oczekiwań, oferujemy możliwość dokonania zwrotu w ciągu 30 dni.