Chorwacja

W minionych dekadach Chorwacja wzbudzała pewne kontrowersje w wiadomościach jako punkt zapalny dla konfliktów i niepokojów. Ale mało kto wie, że kraj ten ma wspaniałe korzenie historyDowiedz się więcejczne, a jego bogactwo i kultura tradycji nie mają sobie równych. Photowall oddaje hołd tej wyjątkowej ziemi w swoich wydrukach na płótnie Chorwacja, oprócz ozdabiania domu lub prywatnych przestrzeni do czytania, jej bogata kultura i rozległy krajobraz mogą służyć jako przypomnienie dla wszystkich, że nie wszystko można ocenić na pierwszy rzut oka. Wiele krajów w dzisiejszych czasach przeszło przez polityczne walki i trudności. Ale patrząc przez pryzmat historii, kraje te zajęły kiedyś miejsce jednego z filarów współczesnej cywilizacji. Z kulturami i tradycjami tak bogatymi i barwnymi, że trudno byłoby sobie wyobrazić świat bez ich wpływu. Chorwacja jest jednym z tych krajów. Chorwacja wydruki na płótnie świętować ten kraj wielki wkład do ludzkości się. Ale najpierw spójrzmy na historię tej wspaniałej ziemi. To pozwoli nam rzucić okiem na jego dawnej chwały i wielkości. Niech Chorwacja wydruki na płótnie zabierze Cię w tę otwierającą oczy podróż oświecenia i mądrości. Poznaj Chorwację, której nigdy wcześniej nie widziałeś.

Krótka historia Chorwacji na wydrukach płóciennych z Chorwacji

Chorwacja to kraj, który leży w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej nad Morzem Adriatyckim. Oficjalnie nazywana jest Republiką Chorwacji, a jej stolicą jest Zagrzeb. Photowall honoruje to miasto swoimi wydrukami na płótnie "Zagrzeb Chorwacja Skyline", dostępnymi w szerokiej gamie kolorów. Ta wspaniała kraina składa się z dwudziestu krajów i liczy około 4,07 miliona mieszkańców. Chorwaci osiedlili się na ich terytorium w VI wieku i podzielili je na dwa księstwa. Jako niepodległy kraj została uznana 7 czerwca 1879 roku. Chorwacja jest uważana za suwerenne państwo i jest republiką, która przyjmuje parlamentarną formę rządu. Szczyci się członkostwem w Unii Europejskiej, Organizacji Narodów Zjednoczonych, NATO i Światowej Organizacji Handlu. Część swoich sił zbrojnych dzieli również z Międzynarodowymi Siłami Wsparcia Bezpieczeństwa i posiada tymczasowe miejsce w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Bank Światowy sklasyfikował ją jako kraj o gospodarce o wysokim dochodzie. Dzięki tym cechom ten godny kraj znalazł się w ofercie Photowall - Chorwacja wydruki na płótnie.

Dawne czasy

Region, który obecnie znamy jako Chorwację, był aktywnie zamieszkiwany od czasów prehistorycznych. Jednym z najlepiej zachowanych miejsc w tym kraju jest Krapina, gdzie do dziś można zobaczyć skamieliny kultur neolitycznych. Miejsca te znajdują się najczęściej w pobliżu dolin rzecznych w północnej Chorwacji. Photowall daje Ci możliwość zobaczenia tego niesamowitego fragmentu prehistorii dzięki wydrukom na płótnie "Veliki Slap Waterfall". Ten cenny dodatek do naszej kolekcji wydruków na płótnie pozwala podziwiać rozległe przestrzenie i zapierające dech w piersiach naturalne widoki, jakie posiada ten kraj. Znacznie później Chorwacja została przyłączona jako część Imperium Rzymskiego pod rządami cesarza Dioklecjana, który panował ze swojego pałacu w Splicie, aż do zejścia z tronu w 305 r. n.e. Ten szczególny okres w historii Chorwacji miał swój koniec z inwazją Awarów i Chorwatów w 7 wieku. Rzymianie, którzy przeżyli tę inwazję, wyemigrowali na liczne wyspy i góry, które usiane były krainą. These beautiful countrysides are depicted in Photowall's "Country Road, Croatia" Croatia canvas prints. Ten szczególny kawałek doda powietrza wolności i otwartej przestrzeni do Twoich salonów i pomieszczeń wypoczynkowych.

Croatia today in Croatia canvas prints

Współczesna Chorwacja wygląda o wiele inaczej niż jej dawne oblicze. Jej miasta są teraz otoczone zapierającymi dech w piersiach panoramami i architekturą, która odzwierciedla wszystkie kultury, które miały swój udział w jej historii. Wydany przez Photowall obraz "Zadar Croatia Skyline", który jest częścią kolekcji wydruków na płótnie Chorwacja, oferuje Ci spojrzenie na ten wyjątkowy kraj w jego dzisiejszej postaci. Po wojnie, którą przeżyła w ubiegłym wieku, Chorwacja ogłosiła niepodległość 25 czerwca 1991 roku, ale dopiero cztery miesiące później, w październiku, została w pełni uznana. W 1992 roku Chorwacja została powitana jako pełnoprawny członek Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej, a później został oficjalnie włączony do Organizacji Narodów Zjednoczonych. To, później na, postępy, aby stać się częścią Światowej Organizacji Handlu w dniu 30 listopada 2000 roku. Ten wyjątkowy mały kraj, oddany w hołdzie naszym wydrukom na płótnie Chorwacja, przeszedł długą drogę zarówno pod względem kulturowym, jak i gospodarczym od swoich skromnych początków. Więc jeśli chcesz pokazać trochę koloru i historii do swoich pomieszczeń mieszkalnych, chwycić się kilka z tych niesamowitych Chorwacja wydruki na płótnie teraz, i poczuć się jak brałeś udział w bogatej i kolorowej podróży tego wspaniałego kraju.
Informacje o produktach
  • Pokazuje 1-20 z 20 motywów

Szybka dostawa

Zamówienia wysyłamy w ciągu 1–4 dni, a dostawa zawsze jest darmowa. Klej do tapet w zestawie.

100% gwarancji

Pragniemy, aby wszyscy nasi klienci byli zadowoleni. Jeśli zamówiony produkt nie spełni Twoich oczekiwań, oferujemy możliwość dokonania zwrotu w ciągu 30 dni.