Róże

Jako dzieci jesteśmy uczeni, że róże są definicją miłości, romantyzmu i piękna. Czerwona róża jest kwiatem miłości i wysuwa się na pierwszy plan w każde święto Walentego. Dianę, księżDowiedz się więcejniczkę Walii, nazywano angielską różą, podkreślając jej urodę. Jeśli uda nam się wykonać jakieś zadanie, mówi się nam, że wszystko jest usłane różami. Szekspir powiedział: "Co kryje się w nazwie? To, co nazywamy różą, pod każdą inną nazwą pachniałoby tak samo słodko". Arthur Miller napisał: "Czy ktoś pamięta miłość? To tak, jakby próbować przywołać zapach róż w piwnicy. Można zobaczyć różę, ale nigdy perfumy". Od wieków pachnące płatki tych kwiatów wykorzystywane są do produkcji najdroższych i najbardziej ekskluzywnych perfum. Nasze wydruki na płótnie, prezentowane w wielu odcieniach, przedstawiają te kuszące kwiaty w całej ich okazałości.

Gatunki

Istnieje ponad 100 gatunków róż, z których wszystkie oprócz rosa sericea mają pięć płatków i wszystkie posiadają kolce, zwane technicznie kolcami. Kwiat róży wytwarza owoc, nazywany owocem róży, który przypomina jagodę i jest zazwyczaj koloru czerwonego. Biała róża, tradycyjnie znana jako róża ślubna, symbolizuje czystość nowej miłości, dlatego też w tym wyborze znalazł się jej obraz, który wniesie do Twojego domu spokój, wdzięk, elegancję i wyciszenie.

Emblematy

Róża jest narodowym kwiatem Anglii i zyskała popularność w latach 1455-1485, kiedy to była wykorzystywana do celów politycznych podczas Wojny Róż. Pieczęcią rodu Yorków była biała róża, a rodu Lancasterów - czerwona. Róże te zostały następnie zapylone krzyżowo i stały się godłem zwycięskiego domu, nazwanym różą Tudorów. Róża, będąca kwiatowym symbolem Nowego Jorku, Georgii, Północnej Dakoty, Oklahomy i Iowa, jest także kwiatowym godłem Stanów Zjednoczonych Ameryki. Różne kolory róży oznaczają różne rzeczy: żółty - przyjaźń i radość, czerwony - miłość, lawendowy - tradycyjnie zarezerwowany dla rodziny królewskiej, ciemnoróżowy - wdzięczność, jasnoróżowy - łagodność i podziw, biały - niewinność, a pomarańczowy - pożądanie. Zostało to z wdziękiem przedstawione na tej gamie wydruków na płótnie, od tradycyjnych obrazów po nowoczesne, przedstawiających róże w całej ich okazałości.
Informacje o produktach