Muzyka

Termin muzyka pop, który z definicji oznacza muzykę popularną, przekracza wiek, rasę i płeć. Zazwyczaj wywodzi się z rock and rolla w latach 50-tych i 60-tych, a następnie glam rocka Dowiedz się więcejw latach 70-tych, ale ogólnie oznacza każdą muzykę lub styl, który jest popularny. Wchłonęła wiele wpływów ze wszystkich gatunków muzyki, ballad, gospel i soulu, rocka, jazzu i country i rozwinęła się w disco, funk, punk, dance, hip-hop, rap i wiele innych. Muzyka przez wieki stanowiła centrum życia codziennego, od bardów w kulturze gaelickiej i brytyjskiej po recitale fortepianowe na początku XIX wieku. To romantyczne czasy, kiedy dżentelmeni zbierali się w eleganckich salonach w Londynie, aby słuchać, jak ówczesne damy prezentują swoje talenty grając na fortepianie, śpiewając i flirtując. Nasze eleganckie wydruki na płótnie przedstawiają blask i ponadczasowość tej epoki.

Jazz

Louis Armstrong, znany jako Satchmo (Satchel Mouth) zmienił oblicze muzyki jazzowej z Dixielandu na swój własny improwizowany jazz i rozwinął wizję każdego członka zespołu grającego indywidualne solówki. Śpiewał wokalnie, jak również grał na trąbce, a jego najbardziej pamiętnym utworem jest "Wonderful World" występujący w filmie "Good Morning, Vietnam". Instrumenty dęte miały ogromny wpływ na muzykę pop, a wokalista jazzowy został uwieczniony w tej kolekcji wydruków na płótnie wraz z obrazami przedstawiającymi takie instrumenty jak tuba, trąbka, puzon, gitary i klawisze. Seria Photowall Music to wydruki na płótnie do pokoju muzycznego, pokoju gier lub pokoju nastolatków, które inspirują i wywierają wpływ. Abstrakcyjne wydruki na płótnie przedstawiające nuty muzyczne, odtwarzacz płyt winylowych z opuszczanym ramieniem, oryginalny boom box i wzmacniacz dodają głębi do kolekcji obrazów.

Beatlemania

Oczywiście na współczesną muzykę ogromny wpływ miała brytyjska inwazja, zdominowana przez Beatlesów. John, Paul, George i Ringo mogli mieć słabe początki w The Cavern w Liverpoolu, ale ich wzrost do sławy był meteoryczny po obu stronach stawu. Po ich przybyciu do Stanów Zjednoczonych miały miejsce niespotykane sceny - młode dziewczyny krzyczały, płakały i mdlały z powodu silnych emocji. To musiało być przytłaczające dla grupy i dla ich fanów. Po serii przebojów i filmów zespół porzucił popularny wówczas popowy wizerunek i zajął się bardziej zróżnicowaną muzyką. W utworach takich jak "While My Guitar Gently Weeps" z "Białego Albumu", jednej z najwspanialszych piosenek napisanych przez George'a Harrisona z resztą zespołu, na gitarze prowadzącej grał Eric Clapton. Udokumentowane w tym niesamowitym zestawie wydruków na płótnie, od ery "Hard Day's Night" w 1964 roku, "Help" w 1965 roku i dalej do bardziej progresywnych "Abbey Road", "Rubber Soul" i "Sgt Pepper's Lonely Hearts Club Band", te obrazy zasługują na swoje miejsce na ścianie każdego prawdziwego miłośnika muzyki. Gitarzysta rockowy, autor tekstów i wokalista, jedyny w swoim rodzaju Jimi Hendrix, pojawił się na scenie w 1966 roku, prezentując niewiarygodny, choć krótkotrwały, talent. Prawdopodobnie szczytem jego kariery było to, że jako ostatni artysta zagrał na Woodstock w 1969 roku. Rozpoczął od rockowej wersji "The Star-Spangled Banner", która zachwyciła tłumy, pokazując jego ogromny talent. Niestety, rok później zmarł w Londynie z powodu powikłań związanych z narkotykami, podczas pracy nad nowym albumem. Jego kariera trwała zaledwie cztery lata, ale jest on znany jako jeden z najbardziej wpływowych gitarzystów elektrycznych w historii. Z jego znakiem firmowym Afro, ten klasyczny odcisk portretuje wistfulness, poczucie wiedzy, prawie rozpaczy.

Król popu

A potem nadeszły wizualne lata 70. The Jackson Five uderzył w scenę na całym świecie. Młodszy brat, Michael Jackson wkrótce wyodrębnił się na własną rękę i stał się teenybopper heart-throb z głosem ze złota. Nastoletnie dziewczyny szlochały przez "Ben", "She's Out of My Life" i "One Day in Your Life" i wielbiły go. Krzyczące, szlochające, wymykające się spod kontroli fanki były na porządku dziennym. W połowie lat 80. wypuścił na rynek swój ogromny album "Thriller" i cały świat tańczył do "Billie Jean", "Thriller" i "Beat It". Do dziś jest to jeden z najlepiej sprzedających się albumów wszech czasów, a wszystkie z wyjątkiem trzech utworów znalazły się na listach przebojów jako główne single. Poprzez swoje liczne operacje plastyczne, związki i małżeństwa, życie rodzinne i głośne sprawy sądowe, nigdy nie zawiódł swoich fanów, którzy niezachwianie go wspierali. Po jego przedwczesnej śmierci w 2009 roku, sceny żalu równały się tym z Elvisem Presleyem w 1977 roku. Klasyczny wydruk na płótnie Michaela Jacksona jest jednym z najbardziej pamiętnych zdjęć każdej gwiazdy pop, żywej lub martwej.
Informacje o produktach

Szybka dostawa

Zamówienia wysyłamy w ciągu 1–4 dni, a dostawa zawsze jest darmowa. Klej do tapet w zestawie.

100% gwarancji

Pragniemy, aby wszyscy nasi klienci byli zadowoleni. Jeśli zamówiony produkt nie spełni Twoich oczekiwań, oferujemy możliwość dokonania zwrotu w ciągu 30 dni.