Jazz

Od ponad stu lat jazz jest uważany przez wielu historyków za jedyną prawdziwie amerykańską formę sztuki. Ta forma muzyki, której korzenie sięgają zbiegłych lub uwolnionych afroamerykaDowiedz się więcejńskich niewolników, wyryła sobie własną niszę w kulturze popularnej i na scenie artystycznej. Pozwól, aby swingujący, hipnotyzujący klimat jazzu ozdobił ściany Twojego domu dzięki wydrukom na płótnie Photowall z serii Jazz. Rozkoszuj się jego żywiołowością i dynamizmem i dodaj trochę blasku do atmosfery swojego salonu lub pokoju zabaw. Wydruki na płótnie Jazz z kolekcji Photowalls to idealne rozwiązanie, aby ożywić Twój dom. Dzięki szerokiej ofercie wydruków na płótnie Jazz masz do wyboru prawdziwą kopalnię złota wzorów.

Jazzowe wydruki na płótnie i ich korzenie

Wydruki na płótnie Photowall przedstawiają narodziny gatunku muzycznego, który powstał w afroamerykańskich społecznościach Nowego Orleanu w Luizjanie w Stanach Zjednoczonych pod koniec XIX i na początku XX wieku, a jego korzenie sięgają bluesa i ragtime'u. Od lat dwudziestych XX wieku, powszechnie znanych w kręgach muzycznych jako Era Jazzu, uznawana jest za główną formę muzycznej ekspresji w muzyce tradycyjnej i popularnej. Łączą go wspólne więzy afroamerykańskiego i europejsko-amerykańskiego muzycznego rodowodu. Styl muzyki jazzowej charakteryzuje się swingowymi i bluesowymi nutami, złożonymi akordami, wokalami typu "call and response" oraz improwizacją. Wydruki na płótnie Photowall Jazz są hołdem dla tego bogatego i kolorowego początku, oferując amatorom dekoracji wnętrz bogactwo obrazów, które zaspokoją gusta każdego miłośnika jazzu.

Jazz rozprzestrzenia swoje skrzydła

Kiedy jazz rozprzestrzenił się jak ogień na całym świecie, czerpał z narodowych, regionalnych i lokalnych kultur muzycznych, z których wyłonił się szereg różnych stylów. Jazz nowoorleański po raz pierwszy pojawił się na scenie na początku 1910 roku. Połączył on wcześniejsze marsze orkiestr dętych, francuskie kwadryle, biguine, ragtime i blues z kolektywnymi polifonicznymi improwizacjami. Muzyka zaczęła żyć własnym życiem i powoli wprowadzała do niej swingujące, bluesowe riffy, szybsze tempa i zmienne, taneczne akordy. W latach 40. XX wieku jazz postanowił się uspokoić, wprowadzając cool jazz, który charakteryzował się spokojniejszymi, łagodniejszymi dźwiękami i długimi liniami melodycznymi. Fototapety Photowall z serii Jazz na płótnie przedstawiają obrazy "Casablanca Jazz", czyli jazzu w stylu karaibskim, który stał się sławny w późniejszych latach. Od tego czasu jazz rozwinął się w wiele różnych stylów i odmian, ale wszystkie nadal charakteryzują się wspólną dynamiką i radością, z których zawsze był znany. Obrazy Photowall przedstawiające trąbki, saksofony, oboje i mikrofony, które dodadzą swingu do ogólnej estetyki Twojego domu, są również wyrazem uznania dla instrumentów, które tworzą muzykę.

Historia w jazzowych wydrukach na płótnie

Wydruki na płótnie Photowall Jazz przywołują na myśl czasy prohibicji w Stanach Zjednoczonych, kiedy to sprzedaż i spożywanie alkoholu były prawnie zakazane w całym kraju. Jazz nie był już tylko formą muzyki, ale uosabiał styl życia. Stał się synonimem dżinu w wannie, przemytu butelek, speakeasies, flapperów i gangsterów z karabinami. Była to ścieżka dźwiękowa strzelanin, gier karcianych i pięknych kobiet ubranych we frędzle, energicznie kręcących biodrami do tego zniewalającego rytmu. Wkrótce zaczęły wyłaniać się gwiazdy jazzu. Nazwiska takie jak Duke Ellington, Louis "Satchmo" Armstrong, Count Basie, Charlie "Bird" Parker i Django Reinhardt to tylko nieliczni, którzy nadali temu kolorowemu gatunkowi muzycznemu jego dzień w słońcu. Wydruki na płótnie Photowall Jazz przedstawiają również wizerunki wielkich ikon jazzu, takich jak Louis "Satchmo" Armstrong i Franceso Valentino. Wprowadź odrobinę jazzu do swojego życia, zamawiając już teraz te niesamowite jazzowe wydruki na płótnie Photowall do swojego domu. Wyobraź sobie, że taki obraz jak "If You Have to Ask What Jazz is - You'll Never Know" może stać się centralnym punktem wystroju Twojego wnętrza.
Informacje o produktach
  • Pokazuje 1-17 z 17 motywów

Szybka dostawa

Zamówienia wysyłamy w ciągu 1–4 dni, a dostawa zawsze jest darmowa. Klej do tapet w zestawie.

100% gwarancji

Pragniemy, aby wszyscy nasi klienci byli zadowoleni. Jeśli zamówiony produkt nie spełni Twoich oczekiwań, oferujemy możliwość dokonania zwrotu w ciągu 30 dni.