Art deco

Bardzo unikalny i stylowy motyw może zrobić ogromną różnicę, gdy dekorujesz swoje wnętrza. Nie tylko sprawi, że przestrzeń będzie wyglądać wspaniale, ale także stworzy wyjątkową atmosDowiedz się więcejferę i nastrój. Photowall oferuje doskonały wybór wysokiej jakości wydruków na płótnie w stylu art deco, które spełniają te kryteria. Ten szczególny styl estetyczny, będący skrzyżowaniem nowoczesnej mody i wzornictwa przemysłowego, wpłynął na wiele aspektów amerykańskiej kultury. W związku z tym, że jest to skrót od arts décoratifs, co w zasadzie oznacza sztuki dekoracyjne. Jak w przypadku wielu ruchów artystycznych, art deco powstało we Francji na początku 1910 roku, ale zostało zaprezentowane światu na Międzynarodowej Wystawie Nowoczesnej i Przemysłowej Sztuki Dekoracyjnej w 1925 roku. O tym więcej dowiemy się podczas dyskusji o wydrukach na płótnie w stylu art deco. Motywy te pomogą Ci uczynić Twoją przestrzeń piękną, ale także indywidualistyczną i stylową. Jak zwykle w przypadku Photowall, możesz dopasować wybrane przez siebie wydruki na płótnie art deco do istniejącego wystroju wnętrza, schematu kolorów i tak dalej.

Podstawowe zasady druku na płótnie w stylu art deco

Art deco to estetyka łatwa do rozpoznania, kładąca nacisk na zdecydowane linie, geometryczne kształty i odważne materiały, co z kolei tworzy styl, który wyróżnia się szczególnie, gdy znajduje się obok innych epok sztuki i architektury. Ruch ten był szybki w przyjmowaniu nowych technologii, co oznaczało, że materiały nie zawsze były najbardziej tradycyjne, a przez to czasem nieco kontrowersyjne. Art deco było inspiracją dla architektury, sztuki i wzornictwa na całym świecie, a niektóre jego elementy są również widoczne na wydrukach na płótnie w stylu art deco. Nawet coś prostego jak "Deco Patterning I" może wywołać prawdziwe uczucie zaskoczenia i wzbudzić emocje, taka jest siła tych wydruków na płótnie w stylu art deco. Jeśli szukasz czegoś bardziej śmiałego i typowego, "Peacock Deco" może być właściwym elementem dla Ciebie. This art deco canvas print will definitely upgrade the look of your chosen space, while also making it appeal larger and deeper.

Głębia i znaczenie

Podobnie jak ten styl sztuki, który wyrósł z pragnienia pozbycia się przeszłości i przyjęcia przyszłości w całej jej stworzonej przez człowieka, napędzanej przez maszyny chwale, możesz dokonać ogromnej zmiany dzięki wydrukom na płótnie w stylu art deco. Niektórzy twierdzą, że jest to pozostałość po gatsby'owskim hedonizmie, który zstąpił na prosperującą powojenną Amerykę. Nowe technologie sprawiły, że samochody, radia i lodówki stały się dostępne dla przeciętnego obywatela, a gusta konsumentów w zakresie ozdób i luksusów gwałtownie wzrosły. To gorące poczucie postępu znajduje odzwierciedlenie również w wydrukach na płótnie w stylu art deco. Weźmy na przykład motyw o nazwie "Art Deco Florals IX", który pokazuje wystawną i wspaniałą estetykę tamtych lat.

Zarys wydruków na płótnie w stylu art deco

Ten styl artystyczny, który zdefiniował dekady między I a II wojną światową, przez lata od szczytu swojej popularności nie doczekał się spójnej definicji. Pierwotnie art deco przybrało wiele form między pierwszą a drugą wojną światową. Od egzotycznych i ozdobnych dekoracji z lat 20. po awangardowe, opływowe i eleganckie stylizacje z lat 30. i 40., z których część można zobaczyć w naszej kolekcji wydruków na płótnie art deco. Być może najlepiej znany ze swojego zastosowania w architekturze, szczególnie w drapaczach chmur, takich jak Empire State Building, był również szeroko stosowany w dziełach sztuki, takich jak murale, rzeźby i projekty graficzne, głównie w celu przedstawienia amerykańskiej kultury na początku XX wieku. "Empire State Building - Blue Print" to konkretny przykład tego, wydruk na płótnie w stylu art deco, który nie wyglądałby nie na miejscu w pokoju zarządu w biurze, ale może również stanowić wspaniałą dekorację ścienną w Twojej rezydencji.
Informacje o produktach
  • Wyświetlanie 1 z 1 liczby stron