Art nouveau

Mamy określone cechy, których szukamy w projektowaniu naszych wnętrz. Dotyczy to również naszych narzędzi dekoracyjnych, zwłaszcza tych najbardziej widocznych, takich jak okładziny ścDowiedz się więcejienne. Wydruki na płótnie Photowall mają bardzo wyraźne i piękne atrybuty, dzięki czemu stanowią idealny element odnowienia lub ożywienia wystroju wnętrza. Dekoracyjne, zmysłowe i bezkompromisowe, secesyjne wydruki na płótnie szybko pojawiają się jako dynamiczny i ekspresyjny styl w sprucing up your home, office or any other space you have chosen to embellish. Możesz dopasować te niesamowite secesyjne wydruki na płótnie do istniejących schematów kolorystycznych, ogólnej estetyki i innych elementów dekoracyjnych.

Lekcja historii z secesyjnymi wydrukami na płótnie

Uważana przez niektórych za pierwszą świadomą próbę stworzenia wyraźnie nowoczesnego stylu, secesja jako ruch artystyczny stale rozwijała się w Europie i Ameryce, i można ją zobaczyć do dziś w obrazach, rzeźbach, biżuterii itd. Uwodzicielskie rysunki Aubrey'a Beardsley'a, pełna krągłości architektura Victora Horta i, co najważniejsze, ozdobne projekty plakatów Alphonse'a Muchy to jedne z najbardziej znanych przykładów unikalnego stylu art nouveau. Aby dowiedzieć się więcej o tym ruchu jest niezbędne, ponieważ pozwoli Ci ułatwić wybór wydruków na płótnie w stylu secesyjnym, nie tylko pod względem estetycznym, ale także, abyś mógł odpowiedzieć na pytania, które z pewnością pojawią się na Twojej drodze. Po pierwsze, art nouveau oznacza po prostu nową sztukę w języku francuskim i był ruchem, który trwał od lat 80. XIX wieku do I wojny światowej i przenikał wszystkie aspekty świata estetycznego, w szczególności architekturę i grafikę. Co ciekawe, mimo że ruch stylistyczny zakończył się ponad 100 lat temu, prawdziwe projekty art nouveau są widoczne do dziś. Widać to na obrazie na płótnie "Galleria Sciarra, Rome", który doda Twojemu pomieszczeniu wyrafinowania i wizualnej wagi.

Definiujące atrybuty

W swoim czasie, secesja była znana jako rewolucyjna, a nawet kontrowersyjna, dlatego jej popularność gwałtownie wzrosła, zwłaszcza wśród tych, którzy chcieli być w i podążać za najnowszymi trendami. Inspirując się światem przyrody, wydruki na płótnie w stylu art nouveau zawierają delikatnie organiczne formy, ekscentryczną geometrię i płynące, sinusoidalne krzywe. Jest to częściowo spowodowane tym, że ruch secesyjny został zainspirowany przez ilustracje i badania biologów. Wiele dzieł sztuki, na których opierają się secesyjne wydruki na płótnie, naśladuje i wyolbrzymia osobliwości występujące w naturze. Ponadto większość z tych obrazów jest płynna, gdzie często powtarzają się faliste kształty i skręty. Będziesz widział wiele z tego, zwłaszcza gdy obejmiemy prace Alphonse'a Muchy, jednego z najwybitniejszych protagonistów tego konkretnego stylu sztuki.

Art nouveau canvas prints and their central figure

Głównym orędownikiem wydruków na płótnie w stylu art nouveau jest czeski malarz i artysta dekoracyjny Alphonse Mucha, który był najbardziej znany ze swojego wyrazistego stylu i wizerunków kobiet. W okolicach świąt Bożego Narodzenia 1894 roku w Paryżu, gdzie przeprowadził się, aby kontynuować studia, Mucha przypadkiem wpadł do drukarni, w której nagle i niespodziewanie pojawiła się potrzeba stworzenia nowego plakatu reklamowego do sztuki z udziałem Sarah Bernhardt, najsłynniejszej aktorki Paryża w tym okresie. Mucha, który pracował wówczas jako grafik, zgłosił się na ochotnika, by w ciągu zaledwie dwóch tygodni wykonać litografowany plakat. Bernhardt była tak zadowolona z sukcesu tej sztuki, częściowo dzięki atrakcyjności tego plakatu, że zawarła z Muchą kontrakt. Prace Muchy często przedstawiały piękne, silne, młode kobiety w lejących się szatach o neoklasycznym wyglądzie, często otoczone bujnymi kwiatami, które czasami tworzyły aureole za głowami kobiet. Weź na przykład "Alphonse Mucha - Art Noveau", oszałamiający secesyjny wydruk na płótnie, który może wprowadzić Twój pokój w niezwykły poziom wystroju pokoju. Jest mnóstwo prac Muchy w secesyjnych wydrukach na płótnie, każda z nich jest cudowna i stanowi najdoskonalszy punkt centralny do umieszczenia w przestrzeni.
Informacje o produktach
  • Pokazuje 1-27 z 27 motywów

Szybka dostawa

Zamówienia wysyłamy w ciągu 1–4 dni, a dostawa zawsze jest darmowa. Klej do tapet w zestawie.

100% gwarancji

Pragniemy, aby wszyscy nasi klienci byli zadowoleni. Jeśli zamówiony produkt nie spełni Twoich oczekiwań, oferujemy możliwość dokonania zwrotu w ciągu 30 dni.