Surrealizm

Surrealizm to gatunek sztuki, który wywodzi się i inspiruje się sztukami wizualnymi i pisarstwem lat 20. ubiegłego wieku. W obrazach artystów pojawiały się sceny z życia codziennego zDowiedz się więcej przedmiotami, które były nie na swoim miejscu. Jednym z najbardziej znanych artystów surrealistycznych jest Salvador Dali i jego słynna scena na pustyni, przedstawiająca zegary zgięte na pół i rozpływające się po roślinach i kamieniach. Celem angażowania się w malarstwo surrealistyczne było zachęcenie ludzi do uwolnienia swoich podświadomych myśli i ekspresji oraz pozwolenie im na ujawnienie się w formie pisemnej i poprzez wydruki na płótnie.

Tematy nieświadomego umysłu

Istnieje wiele wydruków na płótnie, które przedstawiają motywy nieświadomego umysłu. Obraz "Eternal Love" przedstawia kobietę ze skrzydłami anioła, która wpatruje się w ogromny budzik, a w pobliżu siedzi jej kot. W obrazach zastosowano szeroką gamę kolorów, a żaden z nich nie jest do siebie bardzo podobny. Nie brakuje scen wiejskich, takich jak domek na polu wyrastający z drzewa, czy ptaki przedstawione jako liście, które odlatują od drzewa, wzbijając się w powietrze. Te prowokujące do myślenia dzieła sztuki na płótnie zapewnią wielogodzinną rozrywkę marzycielowi i z pewnością wywołają ciekawą rozmowę podczas kolejnego przyjęcia.

Element zaskoczenia

Częścią surrealizmu jest element zaskoczenia. Na początku sztuka może wydawać się zwyczajna, dopóki nie zorientujesz się, że coś bardzo ważnego jest nie na miejscu. Jest tu domek letniskowy spływający z wodospadu, mężczyzna na rowerze z parasolem w stylu niemalże Renoira - aż do momentu, gdy zauważymy, że ten człowiek jest niewidzialny. To Sigmund Freud, słynny psychiatra, który podobno był główną inspiracją dla takich artystów, jak Paul Éluard, Benjamin Péret, René Crevel, Robert Desnos i wielu innych. Freud zajmował się analizą snów i swobodnymi skojarzeniami, co pomogło surrealistom wyrazić swoje dzieła na płótnie poprzez poszukiwanie idiosynkrazji i badanie własnych snów. Andre Breton, uważany za założyciela ruchu, uważał, że pokazując w sztuce dwa zupełnie różne przedmioty, można stworzyć idee dotyczące różnic i być może odnieść się do podobieństw. Kiedy powiesisz na ścianie surrealistyczne dzieło na płótnie, istnieje wiele sposobów interpretacji takich obrazów. Po prostu pozwól swojemu umysłowi dryfować, a obraz przemówi do Ciebie osobiście.
Informacje o produktach
  • Pokazuje 1-52 z 52 motywów

Szybka dostawa

Zamówienia wysyłamy w ciągu 1–4 dni, a dostawa zawsze jest darmowa. Klej do tapet w zestawie.

100% gwarancji

Pragniemy, aby wszyscy nasi klienci byli zadowoleni. Jeśli zamówiony produkt nie spełni Twoich oczekiwań, oferujemy możliwość dokonania zwrotu w ciągu 30 dni.