John Bauer

Zanurz swój pokój w świecie bajek i trolli dzięki jednemu z tych fantastycznych wydruków na płótnie autorstwa Johna Bauera, słynnego szwedzkiego ilustratora. Wszystkie stworzenia przeDowiedz się więcejdstawione na tych obrazach z pewnością wzbudzą zachwyt, ponieważ są tak dobrze narysowane. Każdy wydruk na płótnie autorstwa Bauera sprawia wrażenie ciepłego i przyjaznego, a jednocześnie roztacza wokół siebie aurę fantasmagorii. Niezależnie od tego, jaki obraz wybierzesz, czy będą to istoty ze świata fantazji, zwierzęta czy postacie ludzkie, będzie to zaproszenie do marzeń, skłaniające do niezliczonych interpretacji i niekończących się dyskusji.

Piękne i ponadczasowe pokoje z fototapetami Johna Bauera

Niektóre z klasycznych ilustracji przedstawiających krajobrazy i mitologię, dzieła Johna Bauera należą do ulubionych i najbardziej lubianych, jeśli chodzi o dekorację każdego pomieszczenia. John Bauer jest znany z ilustracji szwedzkiego folkloru i baśni. Fototapety przedstawiają szwedzką przyrodę, gęsty las i żyjące w nim stworzenia. Przedstawiają również szczegółowe obrazy roślin, mchów, porostów i grzybów występujących w tym regionie. porostów i grzybów występujących w szwedzkich lasach. Skrzaty i trolle są interesujące i tajemnicze, co z pewnością sprawi, że wnętrze Twojego domu będzie żywe i pełne życia. Czasami wymyślenie dekoracji, które sprawią, że ściany będą wyglądać wspaniale, może być nie lada wyzwaniem. Minęły już czasy, kiedy właściciele domów i projektanci używali farb, aby nadać pomieszczeniom atrakcyjny wygląd. W dzisiejszych czasach fototapety zyskują na popularności, ponieważ są innowacyjne i atrakcyjne. Fototapety są dostępne w wielu różnych opcjach. Photowall oferuje najlepsze fototapety w wielu różnych wzorach, które możesz wykorzystać w swoim domu lub przestrzeni, aby nadać im wspaniały wygląd. Dzięki fototapetom, które są bogate w kolory i żywe ilustracje, będziesz mógł stworzyć centralny punkt pokoju, który z pewnością spodoba się Twojej rodzinie i przyjaciołom.

O artyście

John Albert Bauer (1882-1918) był szwedzkim malarzem i ilustratorem. Jego prace koncentrują się na pejzażach i mitologii. Popularność przyniosły mu ilustracje do wczesnych wydań książki Bland tomtar och troll, czyli antologii szwedzkiego folkloru i baśni, zwanej potocznie Wśród skrzatów i trolli. Urodził się i wychował w Jonkoping. W wieku 16 lat przeniósł się do Sztokholmu, gdzie studiował w Królewskiej Szwedzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Już jako student otrzymał pierwsze zlecenia na ilustrowanie opowiadań w książkach i czasopismach. Tam poznał Ester Ellqvist, z którą ożenił się w 1906 r. Podczas podróży po Laponii, Niemczech i Włoszech zetknął się z różnymi kulturami, co wywarło ogromny wpływ na jego twórczość. Malował i ilustrował w romantycznym, nacjonalistycznym stylu, na który wpływ miał włoski renesans i kultura lapońska. Większość jego arcydzieł to akwarele lub grafiki w monochromatycznych lub stonowanych kolorach. Malował również obrazy olejne oraz freski. Dzięki jego ilustracjom i obrazom ludzie mogli lepiej zrozumieć i docenić szwedzki folklor, baśnie i krajobraz. Wraz ze swoimi przyjaciółmi Bauer należał do pokolenia szwedzkich malarzy, którzy rozpoczęli karierę tuż przed rozkwitem ruchu modernizmu. Bauera inspirowali tacy artyści, jak Carl Larsson, Anders Zorn i Bruno Lijefors, a także Fritz Erler, Max Klinger i inni niemieccy ilustratorzy. Na jego twórczość miał również wpływ XIV-wieczny renesans. Widać to na przykład w wizerunkach książąt i księżniczek, które miały elementy z flandryjskich gobelinów. Ubiory trolli były również plisowane, podobnie jak drapowane ubrania widoczne w antycznych rzeźbach rzymskich.
Informacje o produktach
  • Pokazuje 1-11 z 11 motywów

Szybka dostawa

Zamówienia wysyłamy w ciągu 1–4 dni, a dostawa zawsze jest darmowa.

100% gwarancji

Pragniemy, aby wszyscy nasi klienci byli zadowoleni. Jeśli zamówiony produkt nie spełni Twoich oczekiwań, oferujemy możliwość dokonania zwrotu w ciągu 30 dni.