Portret dziewczęcy - Obraz na płótnie - Pokój dzienny

4797

wzorów

Sztuka współczesna

Starasz się znaleźć sztukę współczesną, która zarówno przemówi do Ciebie, jak i będzie pracować w Twojej aktualnej przestrzeni życiowej? A może chcesz zacząć kolekcjonować dzieła sztuDowiedz się więcejki, lecz nie znasz niuansów do zrobienia odpowiedniego zakupu? Może jesteś tak pochłonięty kolorami i liniami, że kiedy bierzesz swój obraz do domu okazuje się, że jego skala jest całkowicie błędna. Poprzez systematyczne podejście do kupowania współczesnych dzieł sztuki można wyeliminować zgadywanie i późniejsze rozczarowanie.

Jak kupować sztukę współczesną

Kiedy ludzie rozmawiają o zakupie dzieła sztuki, istnieje błędne przekonanie, że nie jest ona dla każdego. Obrazy są powiązane z galeriami sztuki, gdzie ludzie podczas koktajli popijają szampana i patrzą na dzieła sztuki z zamiarem, który wykracza poza rozumienie zwykłych śmiertelników. To idzie w parze z domami aukcyjnymi ogłaszającymi swoją gigantyczną wielkość sprzedaży do publicznej wiadomości, przez co społeczeństwo wierzy, że jest to średnia cena sztuki. Współczesna sztuka jest tworzona przez artystów od 1970 roku. Odzwierciedla ona współczesną kulturę i stara się rozwiązywać problemy, które są dzisiaj aktualne. Większość ludzi jest zaskoczona tym, jak dostępna może być współczesna sztuka.

Kształć się

Podobnie jak większość rzeczy w życiu, lepiej dokładnie znać to, w co się chce zainwestować. Poznaj różne nisze w obrębie kategorii sztuki współczesnej, dowiedz się kim są uznani artyści oraz poznaj dobrze zapowiadających się artystów.

Poznaj swój gust

Wykształć swój własny smak i preferencje, odwiedzając wystawy i galerie sztuki. Określone kolory, tekstury i motywy wszystkich nas przyciągają. Rozejrzyj się wokół swojej przestrzeni mieszkalnej, a zobaczysz że masz swoje określone trendy. Czy przyciąga Cię fotografia i realistyczne obrazy, które przekazują? Czy wolisz abstrakcyjne dzieła sztuki i ich żywą estetykę? Czy szukasz obrazów o tematyce sprawiedliwości społecznej i czy chcesz, aby Twoja sztuka mówiła coś o tym kim jesteś? Czy chcesz, aby Twoja sztuka odzwierciedlała pewne wartości lub zasady? Czy przyciąga Cię kicz Andy Warhola? Poznanie swojego własnego gustu eliminuje zamieszanie i pomaga skupić się na poszukiwaniu doskonałego dzieła sztuki. Ważne również jest zapoznanie się z aktualną rozpiętością cen.

Wybieraj średnio ostrożnie

Współczesna sztuka należy do szerokich kategorii fotografii, zmieszanej ze sztuką mediów, a nawet rzeźbami, a także dziełami na płótnie. Obrazy, zdjęcia i obrazy na płótnie są zazwyczaj bardziej przystępne niż oryginalne dzieła. Obrazy na płótnie są szczególnie użytecznym medium. Czy znalazłeś obraz, który bardzo Ci się podoba, czy może współczesne zdjęcie? Zastanów się nad posiadaniem go na płótnie. Zwykle są o wiele trwalsze niż zdjęcia, a w niektórych przypadkach mogą mieć lepszą jakość dzięki dzisiejszej technologii. Obraz na płótnie jest również tańszy biorąc pod uwagę skalę. Duża grafika, która może pokryć całą ścianę, jest bardziej dostępna niż akrylowe olejne dzieła o takich samych proporcjach.

Skala, skala i więcej skali

Nie wierzcie, gdy mówią, że rozmiar nie ma znaczenia. Jeśli chodzi o sztukę współczesną, rozmiar ma znaczenie. Większy obraz na płótnie zawsze ma większy wpływ niż obraz średniej wielkości i ma zdolność do całkowitego przekształcenia pokoju.

Nie masz pewności, jak dopasować rozmiar

Weź pod uwagę wielkość pokoju: większy jest zawsze lepszy w celu wypełnienia pola widzenia i zmaksymalizowania wpływu, jaki wywiera na pokój. Jeśli sufity są wysokie, wybierz obraz długi w pionie, który poprowadzi oko w górę i wypełni przestrzeń. Jeśli Twoje sufity są niskie, rozważ obraz w poziomie krótszy. Umieść obraz w miejscu, w którym znajduje się mniej mebli, aby wizualnie Twój pokój wydawał się pełniejszy. Weź pod uwagę ścianę: czy ściana jest wysoka i wąska, czy też ma orientację poziomą? Wybierz odpowiednie dzieło sztuki, dopasowując go od dwóch trzecich do trzech czwartych rozmiarów ściany. Weź pod uwagę lokalizację: Centralny punkt obrazu musi znajdować się na wysokości oczu. Częstym błędem jest powieszenie obrazu zbyt wysoko.

Sprawa instynktu

Zawsze myślałeś, że mitem jest miłość od pierwszego wejrzenia. Wtedy to się stało. Potknąłeś się o własne serce i padłeś do góry nogami w celu znalezienia dzieła sztuki. "Ale to wszystko nie to", mówi Twój umysł podczas poszukiwań. "Kup to", mówi twoje zaślepione serce. Podążaj za swoim sercem. Kup obraz, który Ci się bardzo podoba. Sztuka jest zbyt osobista, aby ją ograniczać do zasad i przepisów. Jest tak płynna, jak krew w żyłach i tak prawdziwa, jak narząd, który ją pompuje. Podążaj zawsze za swoim sercem.
Informacje o produktach

Szybka dostawa

Zamówienia wysyłamy w ciągu 1-3 dni, a dostawa zawsze jest darmowa. Klej do tapet w zestawie.

100% gwarancji

Pragniemy, aby wszyscy nasi klienci byli zadowoleni. Jeśli zamówiony produkt nie spełni Twoich oczekiwań, oferujemy możliwość dokonania zwrotu w ciągu 30 dni.