Sztuka współczesna

Czy zmagasz się z problemem znalezienia sztuki współczesnej, która zarówno przemówi do Ciebie, jak i sprawdzi się w Twojej obecnej przestrzeni życiowej? Być może chcesz rozpocząć własDowiedz się więcejną kolekcję sztuki, ale nie znasz tajników dokonania odpowiedniego zakupu? Być może tak się zapętliłeś w kolorach i liniach, że kiedy zabierasz obraz do domu, odkrywasz, że skala jest zupełnie nietrafiona. Podejmując systematyczne podejście do zakupu obrazów sztuki współczesnej, możesz wyeliminować zgadywanie i ból serca później.

Jak kupować sztukę współczesną

Kiedy ludzie mówią o kupowaniu dzieł sztuki, panuje błędne przekonanie, że nie jest to dla każdego. Obrazy kojarzone są z galeriami sztuki, ludźmi w strojach koktajlowych popijającymi szampana i wpatrującymi się w dzieła sztuki z intencją, która wykracza poza zrozumienie zwykłych śmiertelników. W parze z tym idą domy aukcyjne, które ogłaszają publicznie swoje gigantyczne wyniki sprzedaży, które następnie opinia publiczna uważa za średnią cenę sztuki. Sztuka współczesna jest tworzona przez artystów od 1970 roku. Odzwierciedla ona współczesną kulturę i stara się poruszać istotne dziś kwestie. Większość ludzi jest zaskoczona, jak przystępna może być sztuka współczesna.

Educate Yourself

Jak większość rzeczy w życiu, lepiej jest mieć solidne pojęcie o tym, w co chcesz zainwestować. Poznaj różne nisze w obrębie kategorii sztuki współczesnej, wiedz, kim są artyści o ugruntowanej pozycji i kim są artyści wschodzący.

Znaj swoje gusta

Rozwijaj swój własny gust i preferencje odwiedzając wystawy sztuki i galerie. Wszystkich nas pociągają pewne kolory, tekstury i tematy. Rozejrzyj się po swojej przestrzeni życiowej, a zobaczysz, że istnieją pewne trendy, do których się dostosowujesz. Czy masz sentyment do fotografii i obrazów przypominających życie, które ona przekazuje? Czy wolisz abstrakcyjne dzieła sztuki i ich żywą estetykę? Czy szukasz dzieł z tematem sprawiedliwości społecznej i chcesz, aby Twoja sztuka mówiła coś o tym, kim jesteś? Czy chcesz, aby Twoja sztuka odzwierciedlała pewne wartości lub zasady? A może pociąga Cię kicz w stylu Andy'ego Warhola? Znajomość swojego gustu eliminuje zamieszanie i pomaga być skoncentrowanym w poszukiwaniu idealnego dzieła sztuki. Jest to również ważne, abyś mógł zorientować się w aktualnych przedziałach cenowych.

Wybierz swoje medium z rozwagą

Sztuka współczesna zalicza się do szerokich kategorii fotografii, sztuki mieszanej, olejów, a nawet rzeźb i wydruków na płótnie. Wydruki, zdjęcia i wydruki na płótnie są ogólnie bardziej przystępne niż oryginalne obrazy. Wydruki na płótnie są szczególnie użytecznym medium. Czy znalazłeś obraz, który Ci się podoba, a może współczesne zdjęcie? Rozważ wydrukowanie go na płótnie. Zwykle są one trwalsze niż zdjęcia, a w niektórych przypadkach, dzięki dzisiejszej technologii, mogą być nawet lepszej jakości. Wydruk na płótnie jest również bardziej przyjazny dla kieszeni, jeśli chodzi o skalę. Duże dzieło sztuki, które może pokryć całą ścianę, jest bardziej dostępne niż olej akrylowy o tych samych proporcjach.

Skala, skala i jeszcze raz skala

Nie wierz im, kiedy mówią, że rozmiar nie ma znaczenia. Jeśli chodzi o sztukę współczesną, rozmiar ma znaczenie. Większy obraz na płótnie zawsze będzie miał większy wpływ niż średniej wielkości i może całkowicie odmienić pokój.

Nie jesteś pewien, jak dobrać rozmiar

Weź pod uwagę wielkość pomieszczenia: Większy jest zawsze lepszy, aby wypełnić pole widzenia i zmaksymalizować wpływ, jaki ma na pomieszczenie. Jeśli sufity są wysokie, wybierz pionowo długi druk, który przyciągnie wzrok w górę i wypełni przestrzeń. Jeśli sufity są niskie, rozważ krótszy druk krajobrazowy. Umieść obraz tam, gdzie jest mniej mebli, aby wizualnie Twój pokój wydawał się pełniejszy. Rozważ ścianę: Czy ściana jest wysoka, wąska, czy ma bardziej orientację krajobrazową? Dobierz odpowiednio swoje dzieło sztuki, tak aby zajmowało od dwóch trzecich do trzech czwartych powierzchni ściany. Rozważ lokalizację: Punkt centralny obrazu musi znajdować się na wysokości oczu. Częstym błędem jest wieszanie dzieła zbyt wysoko.

Instynkty mają znaczenie

Zawsze myślałaś, że to mit, ta miłość od pierwszego wejrzenia. A potem to się stało. Potknąłeś się o własne serce i zakochałeś się po uszy w jakimś dziele sztuki. "Ale to wszystko jest nie tak", mówi ci twój umysł, gdy przeglądasz listę. "Kup to", mówi twoje zauroczone serce. Idź za głosem serca. Kup dzieło, które kochasz. Sztuka jest zbyt osobista, aby ograniczać się do zasad i przepisów. Jest tak płynna jak krew w Twoich żyłach i tak prawdziwa jak organ, który ją pompuje. Zawsze podążaj za głosem serca.
Informacje o produktach