Akwarele

Ten wybór wydruków na płótnie daje Ci możliwość przeniesienia piękna i delikatności akwareli do Twojego domu. Od wieków akwarela stanowi wyzwanie dla artystów. Ma ona w sobie świetlisDowiedz się więcejtość, której nie da się osiągnąć w żadnym innym medium. Doskonale nadaje się zarówno do tematów abstrakcyjnych jak i figuratywnych, akwarela jest medium idealnie nadającym się do malowania na świeżym powietrzu. W związku z tym, wielu artystów używa akwareli do szkiców w plenerze, które wykonują przed rozpoczęciem pełnowymiarowych obrazów w studio.

Co to jest akwarela?

Specjalistyczni producenci wytwarzają farby akwarelowe poprzez bardzo drobne zmielenie pigmentów, a następnie zmieszanie ich ze spoiwem, takim jak guma arabska. Artyści kupują je w tubkach lub ciastkach i używają wody jako medium podczas nakładania pędzlem farby na specjalny papier akwarelowy. Kiedy artysta nakłada farbę techniką znaną jako mokre w mokrym, gdzie dwa lub więcej kolorów może spływać na siebie, rezultat może być piękny i skutkować nieoczekiwanymi mieszankami kolorów. Niektóre pigmenty tworzą ciekawe wzory, gdy osiadają na papierze. Błękit Ultramaryny i Burnt Umber robią to samo. Oferowane tutaj wydruki na płótnie pokazują te cechy szczególnie dobrze.

Malarze akwarelowi dawniej i dziś

Jedną z najwcześniejszych i najpiękniejszych znanych nam akwarel jest "Młody zając" Albrechta Durera, namalowany w 1502 roku. Brytyjski artysta J.M.W. Turner jest znany ze swoich obrazów akwarelowych. W ciągu swojego życia stworzył ich tysiące, a wiele jego szkiców i rysunków można zobaczyć w Tate Gallery w Londynie. Również John Constable, prawdopodobnie najbardziej znany z obrazu olejnego "The Haywain", pracował na początku XIX wieku i codziennie używał akwareli do wstępnych badań. Jego współcześni mówili, że każdego dnia tworzył co najmniej jeden obraz nieba. Wielu współczesnych artystów ceni sobie ekspresyjne właściwości akwareli, zwłaszcza w bardziej abstrakcyjnych pracach, używając medium luźno, aby stworzyć poczucie tematu w swojej pracy, a nie dosłowną reprezentację. Każdego roku konkursy organizowane w kraju i za granicą prezentują najlepsze prace powstające obecnie na całym świecie. Malarze amatorzy często zaczynają od akwareli, ale okazuje się, że uzyskanie świetnych efektów nie jest wcale takie łatwe, jak się wydaje. Jeśli masz zamiłowanie do akwareli, wybór wydruku na płótnie jest idealnym sposobem na umieszczenie go na swojej ścianie. Z ich żywością i czystością, akwarele są łatwe do życia z w każdym środowisku i te wydruki na płótnie oferują ci dodatkowy bonus, że nie ma potrzeby dla glazury i ramki trzeba by dla oryginalnej pracy.

Kwatery i wystrój wnętrz

Akwarele są znane z tego, że mają w sobie nieodłączne światło. To czyni ją jednym z najlepszych mediów do wyrażania tego, co delikatne, tajemnicze i niebiańskie. Fototapety z akwarelami mogą stworzyć unikalny wygląd na Twoich ścianach i mogą być uznane za prawdziwą formę sztuki. Posiadanie fototapet na ścianach może całkowicie uzupełnić wygląd pokoju. W wielu przypadkach nie trzeba dodawać innych elementów dekoracyjnych, aby dopasować projekt fototapety. Więc niezależnie od tego, jaką fototapetę wybierzesz, z pewnością stworzą one wspaniałe oświadczenie do Twojego wnętrza.
Informacje o produktach