Tapety i obrazy na wymiar. Darmowa dostawa. Wysyłka w ciągu 1-3 dni.
Obecnie czas dostawy wydłużył się do 5 dni roboczych.

Trendy wnętrzarskie w 2020 r. - 6 głównych trendów w tym roku

Nowa dekada to nowe trendy! Jakie są trendy w dekoracji wnętrz na 2020 rok? Co wyróżnia się na dużych targach wnętrz? Anna María Larsson pomaga rozeznać się w dżungli trendów.

Foto: Anna María Larsson

Czas na spotkania towarzyskie

Chcemy, aby 2020 był rokiem zabawy. Znowu wrócą szczęśliwe lata dwudzieste, ale tym razem świadomie. Chcemy mieć czas, aby się spotykać i bawić z tymi, których lubimy. Dekorujemy nasze domy, nadając im bardziej osobisty charakter, a meble mające jakąś historię to coś, co wolelibyśmy mieć zamiast tych z masowej produkcji. Czas stał się symbolem statusu, a czas na kolacje, spotkania towarzyskie i osobiste jest bardzo ceniony. A ponieważ każdy chce mieć swój dom w swoim własnym stylu, to wszystko jest dozwolone. Stąd wiele różnych kolorów, które mają być trendami kolorystycznymi w tym roku.

Kolory

W tym roku najwyraźniej to nie JEDEN kolor jest kolorem roku. Zamiast tego widzimy kilka różnych kolorów wskazanych jako tegoroczny trend. Wszystkie, od różnych odcieni koloru żółtego po klasyczny niebieski, bardziej ziemiste brązowe przypalone odcienie, ale także kolor różowy. I chyba właśnie o to chodzi. Kolor jest elementem samym w sobie, wszystko jest dozwolone! Chcemy stworzyć domową atmosferę i stworzyć miejsce, w którym będziemy się dobrze czuć. Biel zmieniła się z neutralnego standardu odbieranego, jako neutralny i „niepomalowany”, w odcienie beżu i szarości. W tych kilku pozostałych miejscach kolor biały jest raczej wyborem niż standardem.

Chociaż jeśli chodzi o kolory, wszystko jest dozwolone, a niektóre kolory są nadal bardziej modne niż inne:

Żółty

Foto: Anna María Larsson i Beckers

Kolor żółty występował w poprzednich sezonach, kiedy widzieliśmy dużo musztardowo-żółtych wariantów, może głównie jako kolory detali, najchętniej również w połączeniu z różem. W nowej dekadzie kolor żółty jest również trendy, ale teraz w większej ilości odcieni, a także na większych powierzchniach. Widzimy wszystko, od bardziej wyrafinowanych, lekko stonowanych odcieni szarożółtych, po bardziej żywą żółtą barwę słoneczną.

Niebieski

Foto: Jotun

Kolor niebieski jest również pewną kartą w 2020. Widzimy bardzo klasyczny niebieski, który nadaje stabilność i spokój. Ale także kolor jasnoniebieski dla tych, którzy chcą trochę więcej uwydatnić. Niebieski jest akceptowany we wszystkich odcieniach i sprawdza się na wszystkim, od detali po całe pokoje.

Zielony

Foto: Jotun

Nadal widzimy wiele odcieni koloru zielonego. Znajdziemy tu wszystkie tonacje, od szaro-zielonych i miętowych po bardziej żywą zieleń. Możesz zdecydować, czy chcesz, aby zielony był kolorem podstawowym, do którego dołączone zostaną na przykład elementy białe. A może chcesz, aby był wesołym uzupełnieniem innego koloru, takiego jak różowy?

Różowy

Foto: Beckers

Różowy nadal jest modnym kolorem, ale teraz stał się niemal naturalnym elementem nieepatującym różem. Może przyzwyczailiśmy się do niego? Ciepłe odcienie różu zapewniają przytulny i wspaniały klimat. Widzimy także przepalone odcienie różu na detalach i ścianach.

Przepalone i ciepłe odcienie

Foto: Jotun

Widzimy dużo ziemistych i przepalonych odcieni. Wszystko od brązowego do cieplejszego odcienia pomarańczowo-czerwonego.

Trwałość – trend, który nie jest trendem

To, że tempo zwolniło, stało się faktem. Trendy nie zmieniają się tak szybko, a trend, który dzisiaj jest bardziej oczywistością niż trendem - trwałość - jest nadal wyznacznikiem dla firm, które coraz bardziej się zmieniają i działają w wolniejszych cyklach, korzystając z trwalszych materiałów. Konsumenci zaczęli stawiać wymagania, więc aby nadążyć za zmianami i nie czuć się staromodnie, należy dokonać przeglądu produkcji i dostępnych materiałów.

Trwałe i nowe materiały

Foto: Anna María Larsson

Chcemy, aby posiadane przez nas meble były wykonane z trwałych, oryginalnych i przyjaznych dla klimatu materiałów. Widzimy nowe produkty pozyskiwane ze starych materiałów, firmy stają się mądrzejsze i myślą bardziej o wykorzystaniu materiałów z recyklingu. Chcemy budować domy z materiałów z odzysku lub materiałów, które można poddać recyklingowi. Stare plastikowe butelki zamieniane są między innymi w maty i kosze do składowania. Materiał formowany pod dużym ciśnieniem służy do produkcji krzeseł, a stary papier zamienia się w ładne doniczki. Jeśli nie są to materiały z recyklingu, chcemy zobaczyć materiały naturalne, takie jak drewno, korek, wiklina, wełna, len i szkło. Drewno jest popularnym materiałem, a wybór gatunków drewna i jego pochodzenia jest ważniejszy niż kiedyś. Kilka szwedzkich gatunków drewna może ponownie zająć właściwe im miejsce.

Rzemiosło i unikalność

Foto: Anna María Larsson

Prawdziwy kunszt jest ceniony jeszcze bardziej, widzimy wiele ceramiki i rzeźb w każdej formie, od surowych małych szorstkich kształtów po okrągłe i zabawne. Ważne jest, aby poczuć, że jest to wyrób rzemieślniczy lub że mógłby nim być.

Okrągłe kształty

Foto: Anna María Larsson

Kolejnym wyraźnym trendem są bardziej okrągłe kształty większych mebli, takich jak sofy i fotele. Meble są zaokrąglone, prawie trochę niezdarne z miękkimi krzywiznami i narożnikami. Są zabawne, niezdarne i miękkie prezentując urocze połączenie.

Photowall interpretuje Formex – 3 trendy na wiosnę i lato 2020

Przed każdymi targami Formex uwypuklane są przez Formex (największe nordyckie targi wyposażenia wnętrz) trzy ogólne trendy na nadchodzący sezon. Tegoroczne trendy to Negative Space, Concrete Brutalism i Sensational Flow. Oto kilka przebojów z naszej oferty, które pasują do trendów:

Negative Space

Space - Erica Jacobson, Fractal Pale Green and Ochra - Lemon

Forest - Winter Ash - Tove Berggren

Concrete Brutalism

Flaking Plaster Wall - Grey - M. Stenströmer

Peaks - 1x / Daniel Fleischhacker, Archform - Shades of Brown

Sensational Flow

Pink EarthGradient - Bluish

Syre - Pink - Frida Clerhage

---

Anna María Larsson jest twórczynią, inspiratorką i profesjonalistką z branży DIY. Zdecydowanie wierzy, że każdy jest kreatywny i potrafi tworzyć, wymaga tylko niewielkiego szkolenia. Pojawia się regularnie w telewizji, prowadzi warsztaty i prelekcje. Tym, co tworzy i czym się inspiruje dzieli się na blogu i na koncie na Instagramie @dnilva.

Szybka dostawa

Zamówienia wysyłamy w ciągu 1-3 dni, a dostawa zawsze jest darmowa. Klej do tapet w zestawie.

100% gwarancji

Pragniemy, aby wszyscy nasi klienci byli zadowoleni. Jeśli zamówiony produkt nie spełni Twoich oczekiwań, oferujemy możliwość dokonania zwrotu w ciągu 30 dni.