Zebry

Ze wszystkich opowieści o dzikich zwierzętach dla dzieci "Jak zebra dostała swoje paski", ugandyjska legenda ludowa, jest chyba najbardziej znana. Zebry należą do rodzaju Equus, razemDowiedz się więcej z końmi i osłami, od którego pochodzi słowo "equine". Podobnie jak ludzkie odciski palców, tak i paski zebry są niepowtarzalne, ale nie wiadomo, czy potrafią się one rozpoznać na podstawie wzorów swoich dziwacznych sierści. Są to bardzo towarzyskie zwierzęta i żyją w stadach zwanych haremami, jak widać na obrazie grupowym. Wydaje się, że są bardzo opiekuńcze w stosunku do innych członków, a nawet pielęgnują się nawzajem. Będą spać tylko wtedy, gdy ich sąsiedzi są w pobliżu, aby mieć system ostrzegawczy w miejscu, gdyby drapieżniki się zbliżyły. Przedstawione w serii wspaniałych wydruków na płótnie, sztuka Photowall jest pięknie szczegółowa, z niezwykłą przejrzystością. Zwierzęta te, prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalne ze wszystkich, przedstawione są zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych gatunkach. Ruch biegnących zebr jest niemal wyczuwalny na obrazie, a odgłos ich kopyt jest niemal słyszalny. Matka i źrebię to typowy przykład więzi rodzinnej. Matka trzyma źrebię blisko siebie przez kilka pierwszych dni po urodzeniu, aby młode nauczyło się jej zapachu, wzroku i głosu i zawsze mogło ją znaleźć.

Charakterystyka

Zebry wydają serię odgłosów. Jeśli szukają partnera, warczą jak osioł, ale kiedy próbują znaleźć inną zebrę, stają się wysokie i krótkie, prawie jak wrzaskliwe szczekanie psa. Wydają też typowe końskie dźwięki, parskanie i skomlenie. Swój nastrój komunikują za pomocą ogona i uszu. Podobnie jak koń, uszy będą pionowo, gdy są spokojne, do przodu, jeśli są przestraszeni, ale spłaszczone do tyłu, gdy są źli. Niezwykle szybki, mogą osiągnąć prędkość do 65 km na godzinę, a z ich niezwykłą wytrzymałość, używają zygzakowate ruchy, aby uniknąć drapieżników. Ich prędkość jest widoczna podczas corocznej migracji, kiedy to około 1,5 miliona antylop gnu i 200 000 zebr przemierza równiny Serengeti w Tanzanii, podobnie jak na płótnach w tej serii.

Gatunki

Spośród trzech różnych gatunków, zebra nizinna jest najbardziej powszechna, występuje w południowej i wschodniej Afryce. Zebra górska ma biały brzuch i pochodzi z południowo-zachodniej Afryki. Najrzadszy gatunek, zebra Grévy'ego jest największa i zamieszkuje tereny trawiaste w północnej Kenii, i jest sklasyfikowana jako zagrożona.
Informacje o produktach

Szybka dostawa

Zamówienia wysyłamy w ciągu 1–4 dni, a dostawa zawsze jest darmowa. Klej do tapet w zestawie.

100% gwarancji

Pragniemy, aby wszyscy nasi klienci byli zadowoleni. Jeśli zamówiony produkt nie spełni Twoich oczekiwań, oferujemy możliwość dokonania zwrotu w ciągu 30 dni.