Informacje o naszych tapetach

Jeśli zdecydujesz się na zakup tapety w naszym sklepie, na pewno dojdziesz do wniosku, że proces zamówienia jest bardzo prosty, a montaż – nieskomplikowany. Mimo to, przygotowaliśmy kilka wskazówek przydatnych przed złożeniem zamówienia i rozpoczęciem tapetowania. W tym miejscu znajdziesz informacje na temat różnych materiałów wykorzystywanych przez nas do produkcji tapet oraz najwyższej jakości – zarówno druku, jak i materiałów. Poznasz sposób, w jaki najlepiej wymierzyć ścianę i dowiesz się także, że do zamówienia dołączamy bezpłatnie klej do tapet oraz inne przydatne rzeczy.

Standard czy premium?

Stosowany przez nas materiał do produkcji tapet jest trwały, zmywalny i przyjazny dla środowiska – zarówno w wersji standard, jak i premium. Rodzice małych dzieci, właściciele restauracji oraz projektanci wnętrz częściej wybierają materiał premium ze względu na jego większą wytrzymałość i możliwość stosowania środków czyszczących.

 • Materiał włókninowy

 • Klej nakłada się bezpośrednio na ścianę

 • Tapeta nie blaknie pod wpływem światła słonecznego

 • Przyjazna dla środowiska

 • Nie zawiera PVC

 • Produkt posiada klasyfikację ogniową

 • Materiał włókninowy

 • Klej nakłada się bezpośrednio na ścianę

 • Tapeta nie blaknie pod wpływem światła słonecznego

 • Przyjazna dla środowiska

 • Nie zawiera PVC

 • Produkt posiada klasyfikację ogniową

 • Odporność na zarysowania

 • Matowa powierzchnia

 • Nie odbija światła

 • Możliwość stosowania środków czyszczących

Tapetowanie jest proste

Pragniemy, aby tapetowanie było wesołym i nieskomplikowanym zajęciem. Dlatego właśnie drukujemy tapetę w podanych przez Ciebie wymiarach i dzielimy ją na pasy ponumerowane w kolejności, w jakiej należy je umieścić na ścianie. Klej należy nałożyć na ścianę, a następnie zamocować pasy tapety tak, by stykały się krawędziami. Klej do tapet w zestawie.

Jak wymierzyć ścianę?

Wybraną tapetę drukujemy w podanych przez Ciebie wymiarach, by dokładnie pasowała na ścianę. Nie wszystkie ściany są idealnie proste, więc wybraną płaszczyznę trzeba wymierzyć w kilku miejscach. Składając zamówienie, podaj największy wymiar szerokości oraz wysokości, jaki udało Ci się zmierzyć. Zalecamy dodanie do zmierzonych wartości od 6-10 centymetrów na przydatny podczas tapetowania margines montażowy.

Klej do tapet gratis!

Przygotowanie kleju do tapet wcale nie jest trudne. Wystarczy postępować zgodnie z informacjami zawartymi w instrukcji montażu. Klej w proszku wystarczy wymieszać z letnią wodą. Tapetowanie można rozpocząć już po pięciu minutach.

Montaż tapet wyprodukowanych z materiałów standard i premium

Nałóż klej na ścianę przy pomocy wałka lub pędzla.

Zamocuj na ścianie pasy tapety tak, by stykały się krawędziami.

Odetnij nadmiar tapety. I gotowe!

Narzędzia potrzebne podczas tapetowania

Zawiera: pędzel do rozprowadzania kleju, rolkę dociskową do łączeń, szczotkę służącą do wygładzania pasów tapety, nóż i liniał do odcinania nadmiaru tapety, poziomicę, ołówek i taśmę mierniczą.

wallpaper kit wallpaper kit

Liniał do cięcia tapet – razem z nożem do tapet służy do odcinania nadmiaru tapety.

Szczotka do tapet – używana jest do wygładzania pasów tapety po ich naklejeniu.

Poziomica – niezbędna do wykonywania równych oznaczeń w pionie za pomocą ołówka.

Rolka dociskowa – służy do dociskania krawędzi pasów tapety na łączeniach.

Ołówek – przydatny podczas wykonywania równoległych oznaczeń w pionie, oddalonych od siebie o szerokość pasa tapety.

Pędzel – używany do rozprowadzania kleju.

Nóż do tapet – razem z liniałem do cięcia tapet służy do odcinania nadmiaru tapety.

Paczkę z tapetą wyślemy w ciągu 1–4 dni

Zamówioną tapetę starannie pakujemy w wytrzymałe pudło kartonowe i wysyłamy w ciągu 1-4 dni. Dostawa zawsze jest darmowa. Paczka zawiera zamówioną tapetę, klej do tapet w proszku i instrukcję montażu.

Zawsze darmowa dostawa

Możemy dokonać zmian w obrazie

Chcesz zmienić kolory, dodać obiekty lub zmienić proporcje? Nasi wykwalifikowani graficy mogą dostosować obraz na wiele różnych sposobów.

Aby przesłać zapytanie, wybierz dowolny z naszych produktów lub wyślij własne zdjęcie.

Działamy z myślą o środowisku naturalnym

Wytwarzamy wyłącznie produkty na zamówienie. Oznacza to bowiem, że nic nie odkładamy do magazynu, ani też nie wyrzucamy bez potrzeby. Stosowane przez nas farby drukarskie nie zawierają niebezpiecznych chemikaliów i ulegają biodegradacji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat działań Photowall dążących do zminimalizowania wpływu na środowisko naturalne, zajrzyj do naszej
polityki dotyczącej ochrony środowiska.

Certyfikat bezpieczeństwa pożarowego

Wszystkie oferowane przez nas tapety posiadają klasyfikację ogniową

Otwórz dokument „Certyfikat bezpieczeństwa pożarowego”

Opakowanie przyjazne dla klimatu

Zamówioną tapetę wysyłamy w pudle kartonowym wyprodukowanym całkowicie lub częściowo z materiałów pochodzących z recyklingu.

Współpraca z Vi Agroforestry

Chcesz utworzyć własną tapetę lub obraz? Prześlij nam zdjęcie lub ilustrację, a my zajmiemy się tym całkowicie bezpłatnie, nie zobowiązując Cię do zakupu.

Szukaj wśród wszystkich dostępnych u nas motywów

Zmień wygląd pokoju za pomocą tapety

Atmosferę panującą w danym pomieszczeniu można łatwo zmienić za pomocą pieczołowicie dobranej, niepowtarzalnej tapety. Wystarczy wybrać tapetę do biura, sypialni, wnętrz hotelowych, kuchni lub innych miejsc.

Szukaj wśród wszystkich dostępnych u nas motywów

Odpowiedzi na często zadawane pytania

Ile kosztuje tapeta?

Cena tapety z naszej oferty zależy od wybranego wzoru oraz materiału. Łączną cenę poznasz po wpisaniu odpowiednich wymiarów na stronie wybranego przez Ciebie produktu.

W jakich rozmiarach można zamówić tapetę?

Nasze tapety drukowane są w oparciu o podane przez zamawiającego wymiary. Dzięki temu pasują na ściany i powierzchnie we wszystkich rozmiarach i formatach. Jeśli chcesz zamówić wzór o wymiarach większych niż 600 cm szerokości lub 350 cm długości, prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta przed dokonaniem zamówienia w celu zapewnienia odpowiedniej jakości obrazu.

Co to jest margines montażowy?

Ponieważ nie wszystkie ściany są całkowicie równe, najlepiej dodać od 6-10 centymetrów do zmierzonej szerokości i wysokości. Będą one stanowić dodatkowy margines przydatny podczas montażu tapety. Zamówione tapety drukujemy według wymiarów podanych przez kupującego. Nie ma możliwości dokupienia dodatkowej rolki lub pasa tapety po złożeniu zamówienia. Całą tapetę należy zamówić jednorazowo.

Jak wygląda paczka z tapetą?

Tapety wysyłamy w rolkach. Poszczególne pasy należy rozciąć wzdłuż przerywanej linii. Każdą tapetę starannie pakujemy w papier jedwabny i wysyłamy w wytrzymałym pudle kartonowym razem z instrukcją montażu i klejem do tapet w proszku. Tapety o wymiarach mniejszych niż 400 x 250 cm pakujemy do pudeł o wymiarach 50 x 13 x 13 cm. Jeśli zamówiona tapeta jest większa, zostanie dostarczona w kilku pudłach kartonowych.

Jakie powierzchnie nadają się do tapetowania?

Przed tapetowaniem przy użyciu zakupionej u nas tapety należy się upewnić, że podłoże, na którym zostanie przyklejona, jest gładkie i czyste. Taka powierzchnia nie może być zbyt chłonna. Przykładami pochłaniających wilgoć powierzchni są tynki gipsowe i płyty wiórowe. Podłoże chłonne należy najpierw zagruntować. Jeśli wybrana tapeta ma jasne barwy, najlepiej pomalować ścianę białą farbą podkładową, by nie prześwitywała przez tapetę. Nie należy przyklejać tapet na powierzchnie, które mogą rdzewieć, takie jak blachy czy aluminium. Więcej informacji na temat podłoża znajduje się w przygotowanej przez nas instrukcji montażu.

Jak usunąć znajdującą się na ścianie tapetę?

Z reguły wystarczy zwilżyć tapetę, poczekać kilka minut, a następnie zedrzeć ją ze ściany. Jeśli to się nie uda, tapetę można zamalować. Najlepiej skorzystać z porady wykwalifikowanego malarza, ponieważ na efekt końcowy ma wpływ wiele czynników.

Czy w ofercie Photowall znajdują się tapety łazienkowe oraz przeznaczone do innych pomieszczeń mokrych?

Nie zalecamy stosowania naszych tapet w pomieszczeniach mokrych, ponieważ nie należy ich narażać na kontakt ze zbyt dużą ilością wilgoci. Jeśli nie masz pewności, w jakich pomieszczeniach można umieścić nasze tapety, zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta.

Czy mogę zamówić wydruk próbny?

Oczywiście, możesz zamówić próbki tapet. Przejdź do strony produktu i kliknij ”Zamów próbkę tapety”. Jedna próbka kosztuje €2 i zostanie wysłana na wskazany adres. Czas dostawy wynosi zazwyczaj 4-8 dni robocze.

Jak znaleźć odpowiedni wzór?

W naszej ofercie znajdują się tysiące wzorów. Jeśli jednak nie uda Ci się znaleźć czegoś, co zdecydowanie przypadnie Ci do gustu, zajrzyj do banku zdjęć agencji Dreamstime. Wystarczy, że przekażesz nam numer identyfikacyjny wybranego zdjęcia, a ze wszystkim Ci pomożemy.

Jak wyglądają płatności i dostawa?

Masz pytania dotyczące płatności i dostawy? Zapoznaj się z naszymi Ogólnymi warunkami zakupu.

Szybka dostawa

Zamówienia wysyłamy w ciągu 1–4 dni, a dostawa zawsze jest darmowa. Klej do tapet w zestawie.

100% gwarancji

Pragniemy, aby wszyscy nasi klienci byli zadowoleni. Jeśli zamówiony produkt nie spełni Twoich oczekiwań, oferujemy możliwość dokonania zwrotu w ciągu 30 dni.