Illinois

Plakaty Illinois są świetnym narzędziem do dekoracji wnętrz. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że są ładne i przyjemne dla oka, ale również dlatego, że stan Prerii ma tak bogatą histoDowiedz się więcejrię, w której miało miejsce wiele zmieniających świat wydarzeń, a ludzie nawet nie zdawali sobie z tego sprawy. Konkretnym przykładem jest fakt, że Illinois było pierwszym stanem, który ratyfikował 13 poprawkę znoszącą niewolnictwo. Z ciekawostek, które nie są tak ciężkie, termin "jazz" został wymyślony w Chicago przez Benny Goodmana i Gene Krupa w 1914 roku. Jak widać, jest wiele do nauczenia się i odkrycia na temat tego niesamowitego stanu poprzez plakaty Illinois. Prawie 80% powierzchni stanu to tereny rolnicze, a jego najwyższym punktem jest Charles Mound na wysokości zaledwie ok. 375 metrów. Na plakatach Illinois można również zobaczyć widoki trzeciego co do wielkości miasta w Ameryce - Chicago. Dzięki Photowall zawsze możesz zmodyfikować wybrane przez siebie plakaty Illinois tak, aby odpowiadały Twojej estetyce i planowanej kolorystyce.

Plakaty Illinois i jego historia

Pierwszymi Europejczykami, którzy dotarli do Illinois byli francuscy odkrywcy Jacques Marquette i Louis Joliet, którzy podróżowali wzdłuż rzeki Missisipi i Illinois nawiązując kontakt z lokalnymi plemionami rdzennych Amerykanów w celu ustanowienia handlu futrami. Brytyjczycy przejęli kontrolę nad Illinois po wygranej wojnie francusko-indiańskiej w 1763 roku. Jednak zaledwie 20 lat później, w 1783 roku, ziemia ta stała się częścią Stanów Zjednoczonych po wojnie rewolucyjnej, a 3 grudnia 1818 roku Illinois zostało przyjęte do Unii jako 21 stan. Ta bogata historia jest również odzwierciedlona w wielu wspaniałych plakatach Illinois. Jedną z najgorszych katastrof pożarowych w historii Stanów Zjednoczonych Ameryki był niesławny Wielki Pożar Chicago w 1871 roku. Wszystko zaczęło się od małego pożaru stodoły w południowej części Chicago, ale ponieważ większość budynków w tamtych czasach była wykonana z drewna, kiedy ogień się rozprzestrzenił, trudno było go zatrzymać i ponad 20,000 budynków zostało całkowicie zniszczonych. Mimo to, mieszkańcy Illinois stanęli na nogi i stworzyli kwitnące miasto, które można zobaczyć na plakatach Illinois.

Windy City

Chicago, uważane za twórcę tego, co obecnie jest powszechne w dużych miastach, czyli drapaczy chmur, posiada wiele niezwykłych i ikonicznych budowli, które możesz mieć w swoim domu, biurze lub przestrzeni rekreacyjnej w postaci plakatów z Illinois. Jak zapewne niektórzy z Was wiedzą lub słyszeli, Chicago idzie w parze z Sears Tower. Jednakże, jeśli chcesz być poprawny, musisz teraz nazywać ją Willis Tower. Ukończona w 1973 roku, 440-metrowa wieża jest niekwestionowanym królem panoramy Wietrznego Miasta, co można zobaczyć na wielu plakatach z Illinois, które przedstawiają Chicago. Ta struktura utrzymywała tytuł najwyższego budynku na świecie przez dziesięciolecia i utrzymała swoje roszczenie do najwyższego dachu na półkuli zachodniej przez bardzo długi czas! Chicago Skyline daje Ci piękny widok na ten punkt orientacyjny i wiele innych.

Więcej plakatów z Illinois

Będziesz zaskoczony wiedząc, że nie jest dziwne doświadczyć wszystkich czterech pór roku w ciągu jednego dnia w Chicago! Nie na darmo nazywa się je Wietrznym Miastem. Źródłem tego jest jezioro Michigan, które graniczy z całą wschodnią stroną miasta, co możesz zobaczyć na plakatach z Illinois takich jak Chicago i jezioro Michigan. Widok z wieżowca w Chicago to kolejny wspaniały plakat z Illinois, który pokazuje tę stronę i piękno metropolii. Jeśli szukasz czegoś bardziej artystycznego i z charakterem, to może Chicago Illinois Rust Skyline jest właśnie dla Ciebie. Plakaty Illinois zapewnią Ci zdrową ilość opcji do upiększenia Twoich przysłowiowych czterech ścian.
Informacje o produktach
  • Wyświetlanie 1 z 1 liczby stron