Film noir

Wszyscy tęsknimy za odrobiną napięcia i dreszczyku emocji w naszym życiu, co jest również powodem, dla którego poświęcamy nasze hobby nie tylko dla komfortu, ale także dla tego przypłDowiedz się więcejywu adrenaliny. Historie z gatunku filmowego noir są często zrobione tak dobrze i pełne napięcia, że wciąż mają wagę dla dzisiejszej publiczności, wciąż porywając nas i dając nam mały pęd. Photowall prezentuje Ci doskonałą linię plakatów filmowych noir, które wprowadzą ten nieuchwytny element do Twojej przestrzeni dzięki wspaniałym motywom. Punkty fabularne i urządzenia narracyjne tego typu filmów są wszystkie surowe i pierwotne, gdzie prostota i tematy nigdy się nie starzeją i czynią je ponadczasowymi. Noir jest tak pociągający, ponieważ to przeciętni ludzie w tych niezwykłych sytuacjach. Film noir jest zasadniczo niebieską grecką tragedią, co znajduje również odzwierciedlenie w plakatach filmowych noir, gdzie jest mnóstwo dramatu i niesamowitych postaci. Zobaczysz również znaki firmowe tego gatunku w plakatach filmowych noir, z cynicznym i rozczarowanym męskim bohaterem spotykającym piękną, ale amoralną i uwodzicielską femme fatale w przeważnie miejskim otoczeniu.

Przyglądanie się plakatom filmowym noir

Film noir dosłownie oznacza "czarny film" lub "czarne kino", które zostało ukute przez francuskiego krytyka filmowego o imieniu Nino Frank w 1946 roku, który zauważył trend, jak mroczne, przygnębiające i czarne były wyglądy i tematy wielu amerykańskich filmów kryminalnych i detektywistycznych podczas i po II wojnie światowej, takich jak Sokół maltański, Podwójne odszkodowanie i Kobieta w oknie. Ponieważ pionierskie dzieła tego gatunku były w większości kręcone w ponurych szarościach, czerniach i bielach, znajduje to również odzwierciedlenie w plakatach film noir, takich jak Gilda - Glenn Ford i Rita Hayworth, piękny filmowy still, który może być idealnym punktem centralnym w Twoim domu lub nawet biurze. Bohaterowie klasycznych filmów noir są zwykle napędzani przez swoją przeszłość lub ludzką słabość do powtarzania dawnych błędów, co czyni go bardzo relatywnym tematem i dlatego jest popularny do dziś. Co ciekawe, to właśnie wojenne niedostatki były powodem zmniejszonego budżetu, a co za tym idzie - cienistych i gwiezdnych planów filmowych noir. Jak na ironię, nadawało im to więcej znaczenia i ukrytej symboliki, niż wyższym budżetom komedii w musicalach.

Kilka próbek

Chociaż przede wszystkim amerykański exploit, The Third Man jest najlepszym eksportowym filmem noir, osadzonym w Wiedniu i wykonanym przez Wielką Brytanię. Ma elementy szpiegowskie, ale posiada również zakończenie noir, gdzie nic nie idzie zgodnie z planem. To arcydzieło jest reprezentowane na plakatach filmowych noir przez motywy takie jak Trzeci człowiek, bardzo stylowe i wizualnie przyciągające wzrok. Touch of Evil to kolejny nieskazitelny film z gatunku noir, który udowadnia, że ten typ filmów jest żyznym gruntem dla nowych technik filmowych. Trudno się temu dziwić, skoro za sterami tego kinowego klejnotu stał jedyny w swoim rodzaju Orson Welles. Touch of Evil to fantastyczny plakat z filmu noir, który podkreśla gwiazdy tego filmu, które obecnie są nazwiskami domowymi. Charlton Heston, Janet Leigh i Marlene Dietrich to tylko niektóre z natychmiast rozpoznawalnych nazwisk na tym oszałamiającym plakacie filmowym noir.

Femme fatale w plakatach filmowych noir

Najbardziej znana z roli w filmie Gilda, Rita Hayworth była jedną z najbardziej znanych gwiazd filmowych w historii. Choć urodziła się jako Margarita Carmen Cansino na Brooklynie w Nowym Jorku z ciemnobrązowymi włosami, później zmieniła je na swój charakterystyczny czerwony kolor, z którego stała się znana. Znane zdjęcie Hayworth w stylu pin up z magazynu Life było jednym z najpopularniejszych pin upów dla amerykańskich żołnierzy służących za granicą podczas II wojny światowej. Plakaty Photowall z filmu noir mają kilka pozycji, które pokazują niesamowitą urodę Rity Hayworth i magnetyczną obecność na ekranie. Jej charyzma i powab sprawią, że każdy pokój stanie się bardziej atrakcyjny i interesujący. Plakat film noir jak Gilda, oddany w klasycznej czerni i bieli, będzie wyglądał znakomicie w każdym domu lub biurze.
Informacje o produktach
  • Pokazuje 1-48 z 48 motywów

Szybka dostawa

Zamówienia wysyłamy w ciągu 1–4 dni, a dostawa zawsze jest darmowa. Klej do tapet w zestawie.

100% gwarancji

Pragniemy, aby wszyscy nasi klienci byli zadowoleni. Jeśli zamówiony produkt nie spełni Twoich oczekiwań, oferujemy możliwość dokonania zwrotu w ciągu 30 dni.