Przestępczość

Zbrodnia zawsze fascynowała rodzaj ludzki, jeszcze zanim pojawił się film i inne media. Przez wieki opowiadano historie o postaciach zaangażowanych w czyny przestępcze, nie tylko tychDowiedz się więcej złośliwych, ale także tych życzliwych, jak na przykład ikoniczny Robin Hood. Photowall posiada wspaniałą kolekcję plakatów kryminalnych, które mogą odzwierciedlić tę fascynację i nadać jej większe znaczenie, zmieniając Twój pokój w coś bardziej interesującego wizualnie i metaforycznie. Filmy kryminalne obejmują lub przekraczają wiele poziomów, i mogą obejmować co najmniej te różne rodzaje filmów, film gangsterski, film detektywistyczny, komedia kryminalna, suspens-thriller i film policyjny. Powab bohaterów, lub antagonistów, jeśli jesteś tak skłonny, pochodzi z naszej własnej psychiki. Dzięki plakatom kryminalnym możesz pokazać swój podziw dla tego typu rozrywki, a jednocześnie wyrazić inną stronę siebie, ale w pozytywnym świetle. Możesz również zmienić te przedmioty, aby dopasować je do swojej ogólnej estetyki, schematów kolorów i innych elementów dekoracyjnych.

Urok plakatów kryminalnych

Główni bohaterowie tego specyficznego gatunku filmów często przejawiają nadmiernie ambitne pragnienie sukcesu i uznania, ale pod spodem często wyrażają wrażliwość i łagodność. Ma to na celu nie tylko zwabienie widza, ale także ma sens filmowy. Szczególnie filmy gangsterskie są często moralitetami, gdzie główna postać pochodzi z biednej, często imigranckiej rodziny, która w pogoni za bogactwem, statusem i dobrami materialnymi popada w przestępczość, ponieważ wszystkie inne "normalne" drogi na szczyt są dla niej niedostępne. Choć większość z nich skazana jest na porażkę i nieuchronną śmierć, przestępcy przedstawiani są czasem jako ofiary okoliczności, dlatego możemy się z nimi utożsamiać i sympatyzować. Na plakatach kryminalnych można znaleźć prawdziwe fotografie, które uderzają w twarz bogactwem szczegółów i skomplikowanymi rysami. Istnieją również dzieła sztuki, naprawdę, które mogą nadać temu gatunkowi zupełnie nowy wymiar, a Twojej dekoracji mnóstwo znaczenia.

Gliniarze i rabusie

Praktycznie nie ma osoby, która w swoim dzieciństwie nie bawiła się w policjanta lub złodzieja. Zestawienie dobrych i złych facetów to podstawa dorastania. Granice między tymi dwoma stają się bardziej szare z wiekiem, ale nasza fascynacja tą dychotomią ludzkości jest wieczna. Plakaty kryminalne mogą służyć jako delikatne przypomnienie o czasach, kiedy wszystko było prostsze, ale także jako inspiracja, by pozostać wiernym swoim ideałom. Filmy kryminalne stały się wielką falą w Ameryce, a w końcu na całym świecie, w latach 70-tych. Niektóre z najlepszych filmów wszech czasów w tym gatunku powstały właśnie w tym okresie. Chociaż filmy o gliniarzach istniały już wcześniej w tym stuleciu, w tym okresie nastąpiło ponowne pojawienie się lub nowa fala zrewitalizowanych, inspirowanych stylem noir filmów o gliniarzach. Ci odmienieni antybohaterowie byli w większości szorstkimi vigilantes, lub tymi, którzy pracowali poza granicami tradycyjnych funkcjonariuszy prawa. Najbardziej znanym i natychmiastowym przykładem jest jedyny w swoim rodzaju detektyw "Brudny" Harry Callahan z 1971 roku. "Brudny" Harry, znany ze swojego ponadwymiarowego Magnum, był zirytowany skorumpowanym i nieudolnym Departamentem Policji San Francisco, gdy walczył z psychotycznym porywaczem i seryjnym mordercą znanym jako Scorpio. Zrób sobie plakat kryminalny jak Brudny Harry, być może jedna z najbardziej kultowych scen lat 70-tych, jeśli nie wszech czasów.

Szczyt plakatów kryminalnych

W tym czasie nastąpiła również rewizja filmów gangsterskich w ramach nowej fali obrazów kryminalnych, zwłaszcza sag gangsterskich. Dwa z najbardziej udanych filmów o mafii pojawiły się w latach 70. wraz z wyreżyserowanymi przez Francisa Forda Coppolę na podstawie bestsellerowej powieści Mario Puzo, Ojcem chrzestnym (1972) i Ojcem chrzestnym II (1974). Do dziś filmy te są uważane za najlepsze w historii. Możesz pokazać swoje uznanie i miłość do nich za pomocą plakatów kryminalnych w postaci Ojca Chrzestnego - Ala Pacino i Marlona Brando. Oba były epickimi sagami o brutalnej, zdradzieckiej i ściśle związanej rodzinie przestępczej z Sycylii, która osiedliła się w Nowym Jorku i stała się równie potężna jak rząd i wielkie firmy. Plakaty kryminalne takie jak ten natychmiast przekształcą Twoją przestrzeń w coś wizualnie aresztującego i zapadającego w pamięć.
Informacje o produktach
  • Wyświetlanie 1 z 1 liczby stron