Mozaika

Photowall ma coś w sam raz dla Ciebie, jeśli chcesz odświeżyć swoje wnętrza. Nasza kolekcja plakatów mozaikowych z kategorii wzory w kategorii sztuka i design może być brakującym ogniDowiedz się więcejwem w dekoracji Twojego wnętrza. Możesz wyrzucić przez okno przestarzałe pojęcia "nijaki" i "przesadnie kiczowaty", ponieważ motywy, które dla Ciebie przygotowaliśmy, są stylowe i atrakcyjne. Z daleka nasze plakaty mozaikowe lśnią imponującą gamą kolorów. Z bliska widać szczegóły i widać, jak wiele czasu i wysiłku kosztowało Cię stworzenie tych dzieł sztuki. Plakaty mozaikowe to najlepsze narzędzie do zaakcentowania kilku stacjonarnych elementów w pokoju, aby nadać mu wyrazistości. Niezależnie od tego, czy chodzi o dom, miejsce rekreacji, czy nawet biuro, te przedmioty będą gwarantowanym hitem wizualnym. Zawsze możesz też dopasować wybrane plakaty mozaikowe do istniejącej estetyki i kolorystyki lub skontrastować je z nimi.

Krótka lekcja historii plakatów mozaikowych

Sam termin mozaika pochodzi prawdopodobnie od greckiego słowa "mousa", oznaczającego "muzę". Jest to forma sztuki, która istnieje od tysięcy lat. Po raz pierwszy odkryto ją w starożytnej Mezopotamii, gdzie w świątyni z trzeciego tysiąclecia p.n.e. znaleziono małe kawałki płytek! Jednak dopiero w czasach starożytnych Greków i Rzymian mozaiki zaczęły przedstawiać rzeczywiste sceny, wzory i symbole. Z biegiem lat mozaiki stawały się coraz bardziej skomplikowane i realistyczne, a ich dzieła zyskały znaczenie kulturowe na całym świecie, co można zobaczyć na plakacie z mozaiką zatytułowanym "Berber Mosaic Mosque". Berberowie pochodzą z Afryki Północnej, a większość z nich mieszka w takich miejscach jak Maroko i Algieria. Jak widać, plakaty mozaikowe mają nie tylko styl i charakter, ale także wartość kulturową, która jest tak ważna w dzisiejszych czasach. Dzięki takiemu pięknemu przedmiotowi jak ten, możesz pokazać swoje zamiłowanie do podróży i kultury, a jednocześnie uzyskać wspaniały efekt wizualny dzięki plakatom mozaikowym.

Informacje ogólne

Mozaika to technika artystyczna, która wykorzystuje drobne części do stworzenia całego obrazu lub przedmiotu. Mozaiki są zwykle montowane przy użyciu małych płytek wykonanych ze szkła, kamienia lub innych materiałów. Zazwyczaj są to płytki kwadratowe, ale mogą być też okrągłe lub o losowym kształcie, jak widać na poniższych obrazkach z plakatów mozaikowych. Istnieją dwie główne metody tworzenia mozaiki. Jedna z nich to metoda bezpośrednia, w której artyści umieszczają płytki bezpośrednio na powierzchni końcowej, a druga to metoda pośrednia, która jest idealna w przypadku dzieł o dużej skali i wielu skomplikowanych szczegółach. Artyści umieszczają płytki na papierze podkładowym, który jest później przenoszony na powierzchnię końcową po ukończeniu mozaiki. Przyjemnie jest przeglądać kolekcję plakatów mozaikowych i próbować określić, jaka metoda została zastosowana w przypadku różnych motywów. Plakaty mozaikowe są idealne w tym sensie, że tworzą iluzję przestrzeni oraz iluzję tekstury. Subtelny, ale skuteczny dekor, jak widać na plakacie "Abstract Mosaic - Warm Grey".

Wykorzystanie plakatów mozaikowych

W dzisiejszych czasach mozaiki przeżywają swój renesans wśród artystów ulicznych, rzemieślników i projektantów wnętrz, gdzie można je znaleźć w formie sztuki ogrodowej, kamieni, stolików i tak dalej. Bardziej nowoczesna wersja mozaiki znana jest jako fotomozaika, która pozwala artystom pracować z różnymi zdjęciami i układać je w jeden większy obraz. Ślady tej metody można zobaczyć na plakacie mozaikowym o nazwie "Mosaic Cat". Ten nowoczesny, ale uroczy plakat może być wykorzystany praktycznie wszędzie, a dzięki swojemu unikalnemu wzornictwu i żywym kolorom będzie wywierał trwałe wrażenie. Nawet zwykła kuchnia może stać się miejscem spotkań dzięki czemuś tak prostemu jak ten plakat mozaikowy, ponieważ nadaje on pomieszczeniu charakter i sprawia, że staje się ono czymś więcej niż tylko miejscem do gotowania.
Informacje o produktach
  • Pokazuje 1-11 z 11 motywów

Szybka dostawa

Zamówienia wysyłamy w ciągu 1–4 dni, a dostawa zawsze jest darmowa. Klej do tapet w zestawie.

100% gwarancji

Pragniemy, aby wszyscy nasi klienci byli zadowoleni. Jeśli zamówiony produkt nie spełni Twoich oczekiwań, oferujemy możliwość dokonania zwrotu w ciągu 30 dni.