Wykonaj ozdobne gwiazdy betlejemskie z tapety

Własnoręczne wykonanie gwiazdy betlejemskiej to miłe świąteczne majsterkowanie dające dużo zabawy, które natychmiast wprowadza nastrój. To, że może również mieć różne kształty i rozmiary, sprawia, że jest aktualnym dodatkiem każdego roku. W tym artykule pokażemy, jak zrobić błyszczące dekoracyjne gwiazdy do ozdobienia paczek, upiększenia zastawionego stołu lub powieszenia na choince, by wymienić tylko kilka możliwości.

Małe gwiazdy z tapety

Poziom trudności

Łatwy

Czas trwania

20-30 minut 

Do wykonania 2 gwiazd potrzebujesz:

  • Tapetę 10 × 45 cm
  • Linijkę
  • Ołówek
  • Nożyczki
  • Sznurek
  • Pistolet do klejenia 
  • Brokat
  • Klej w płynie
  • Pędzel

Zacznij od wykrojenia lub wycięcia paska tapety o wymiarach 10 × 45 cm. (Tapety Photowall mają szerokość 45 cm, więc korzystamy z okazji, aby wykonać dwie gwiazdy naraz). Przygotowaną tapetę złóż na pół i podziel, teraz masz dwa prostokąty o wymiarach 22,5 × 10, idealne na dwie małe gwiazdy betlejemskie. Odłóż jeden prostokąt na bok i zajmij się najpierw jednym. 

Złóż prostokąt na środku z motywem skierowanym do środka. Wzdłuż dłuższej krawędzi zrób oznaczenia co 2,5 cm, 7,5 cm, 12,5 cm i 17,5 cm. Przesuń linijkę trochę w dół po papierze i zaznacz 0 cm, 5 cm, 10 cm, 15 cm i 20 cm. Te kropki będą teraz tworzyć wzór zygzaka. 

Wytnij wzór wzdłuż zaznaczonego zygzaka, a na koniec odetnij ostatnie 2,5 cm dokładnie tak, jak na zdjęciu. 

Pozginaj całość w harmonijkę. Upewnij się, że zarówno pierwsza, jak i ostatnia zakładka skierowane są w dół. Jest to ważne, gdyż ma wpływ na wygląd gwiazdy po złożeniu.

Zewnętrzne krawędzie gwiazdy posmaruj klejem i posyp brokatem. Strząśnij nadmiarową ilość brokatu i pozostaw do wyschnięcia. 

Gdy klej wyschnie, złóż gwiazdę, owiń sznurkiem i zwiąż mocno na środku.

Otwarte krawędzie sklej ze sobą pistoletem do klejenia lub innym szybkoschnącym klejem. Ściśnij i pozostaw do wyschnięcia. 

Zrób to samo z drugim prostokątem, teraz masz dwie ładne gwiazdy betlejemskie!

Możesz użyć tych gwiazd do wielu różnych rzeczy. Przymocuj sznurek do jednej z końcówek, a otrzymasz piękną zawieszkę do powieszenia na choince.

Możesz także udekorować nakryty stół lub zrobić winietki z gwiazd. Umieść małą odręczną notatkę na gwiazdce i połóż ją na talerzu lub na serwetce. 

Możesz też ozdobić swoje świąteczne prezenty gwiazdą, takim miłym dodatkiem!

Możesz urozmaicić swoje gwiazdy wykonując je z różnych tapet. Tapety, których tutaj użyliśmy, to Watercolour - Dark Emerald, Abstract Red, Marble Sands oraz Marble Breeze - Ivory.