Zrób to sam — Zrób własne wieszaki ścienne do pokoju dziecięcego

Wieszaki, listwy z gałkami i gałki to detale wystroju wnętrza, które zarówno pełnią funkcje praktyczne, jak i ładnie wyglądają w pokoju dziecięcym. Za pomocą prostych środków możesz stworzyć własne.

Z grubszego drążka i kilku kawałków sklejki możesz stworzyć wieszaki ścienne do swojego domu. Tutaj pokażę jak zrobić zestaw wieszaków w kształcie owoców do wieszania ubrań, naszyjników i nie tylko.

Zrób ładne drewniane wieszaki w kształcie owoców do pokoju dziecięcego

Poziom trudności

Średni

Czas realizacji

2-3 godziny

Będziesz potrzebować:

  • Sklejkę
  • Okrągły drążek ø 25 mm
  • Wkręty na tyle długie, aby przeszły przez całą gałkę + mogły zostać wkręcone w ścianę
  • Piłę wyrzynarkę
  • Papier ścierny
  • Wiertarkę
  • Farbę dla hobbystów

Zacznij od narysowania kształtu, w jakim chcesz wykonać gałki/wieszaki, możesz naszkicować na kartce papieru lub bezpośrednio na sklejce. Ja zrobię je w formie owoców cytrusowych, aby pasowały do plakatu Orange Tree wiszącego na ścianie. 

Wytnij owoce i przeszlifuj papierem ściernym. Można to zrobić ręcznie, ale wtedy najlepiej wykonać kształty, które nie mają zbyt wielu drobnych detali. 

Kiedy uznasz, że wykonane kształty drewnianych owoców są wystarczająco dobre, możesz je pomalować lakierem dla hobbystów. 

Drewniany drążek potnij na 4 cm kawałki, które będą stanowić dystans między ścianą a owocami. Okrągły drążek sprawdzi się również do zawieszenia wieszaków ubraniowych.

Przycięte drążki wstępnie przewierć wiertłem o tej samej średnicy co śruba. Dobrze wykonany otwór to taki, kiedy drążek nie pęka podczas wkładania śruby.

 

Należy wykonać otwory również w owocach. Jeśli chcesz zrobić ładniejszy otwór i schować łeb śruby, możesz nawiercić kilkumilimetrowy głębszy otwór wiertłem o tej samej średnicy co łeb śruby. 

 

 

Wkręć śrubę, łącząc owoc i drążek. Jeśli chcesz, pomaluj również tylną stronę wieszaka i drążek. Następnie przykręć w wybranym miejscu na ścianie. Upewnij się, że używasz odpowiedniej śruby do ściany. 

 

Na koniec maskujemy łeb śruby, malując go odrobiną farby hobbystycznej. Śrubę można tylko pomalować farbą, ale jeśli chcesz, aby wykonany wieszak był jeszcze ładniejszy, wypełnij otwór na śrubę szpachlą, przeszlifuj i pomaluj. Tę czynność wykonujemy, gdy wieszak jest przykręcony do ściany.

 

GOTOWE!

 

Anna María Larsson jest twórczynią, inspiratorką i profesjonalistką z branży DIY. Zdecydowanie wierzy, że każdy jest kreatywny i potrafi tworzyć, wymaga tylko niewielkiego szkolenia. Pojawia się regularnie w telewizji, prowadzi warsztaty i prelekcje. Tym, co tworzy i czym się inspiruje dzieli się na blogu i na koncie na Instagramie @dnilva

Szybka dostawa

Zamówienia wysyłamy w ciągu 1–4 dni, a dostawa zawsze jest darmowa. Klej do tapet w zestawie.

100% gwarancji

Pragniemy, aby wszyscy nasi klienci byli zadowoleni. Jeśli zamówiony produkt nie spełni Twoich oczekiwań, oferujemy możliwość dokonania zwrotu w ciągu 30 dni.