3 proste i kreatywne sposoby na dekorację pokoju dziecięcego za pomocą tapety

Oto 3 ładne i proste sposoby na samodzielne wykonanie dekoracji, dzięki którym możesz łatwo urozmaicić pokój dziecięcy przy minimum wysiłku. Anna María pokazuje trzy proste sposoby przeobrażenia pokoju dziecięcego bez tapetowania. W naszym przewodniku krok po kroku dowiesz się, jak stworzyć dekorację ścienną z tapety, tablicę miesięczną i jak łatwo wytapetować domek dla lalek.

Stylowa dekoracja ścienna do pokoju dziecięcego

Poziom trudności:
Łatwy

Czas realizacji:
około 1 godziny

Elementy ruchome i dekoracje wiszące na ścianie można wykonać na wiele różnych sposobów. Praca z tapetą jest zarówno prosta, jak i schludna. W poniższym filmie pokazuję, jak można zamienić kawałek tapety w ładny wiszący element, który będzie pasować do pokoju dziecięcego. Photowall oferuje kilka różnych tapet, które są idealne do tego celu. Pamiętaj, aby wybrać tapetę, z której możesz wyciąć cały motyw. Dostępnych jest bardzo wiele wzorów z motywami zwierząt przeznaczonych do pokoju dziecięcego, które idealnie nadają się do tego rodzaju majsterkowania. Galapagos Blue, Galapagos Green, Fish Pattern, Zoo, Retro Zoo, Bird z Peppercookies, Sea Monsters od Petit Griffin to przykłady wzorów, które powinny pasować.

Co potrzebujesz:

● Tapeta ze zdjęciami/figurkami, które można wyciąć, użyłam Galapagos Blue
● Pręt okrągły
● Sznurek
● Żyłka wędkarska
● Drewniane kule
● Nożyczki
● Klej
● Dziurkacz

DIY - Wall Hanging for Kids

Kreatywny miesięcznik na cały rok

Poziom trudności:
Łatwy

Czas realizacji:
około 15 min

Kiedy byłam mała i poszłam do przedszkola, w dużym pokoju zabaw mieliśmy miesięczną tablicę. Tablica była ładną ilustracją ze zdjęciem i nazwą bieżącego miesiąca zapisaną na zdjęciu. Na koniec każdego miesiąca wszystkie dzieci ustawiały się w kółku i podczas małej ceremonii (podczas której mieliśmy zamknięte oczy) nauczyciele „wyczarowywali” nowy miesiąc. Pamiętam, że zawsze byłam pod ogromnym wrażeniem tej magii, którą obraz mógł tworzyć podczas przemiany w zależności od tego, w który miesiąc się zmieniał. Teraz, jak jestem dorosła, wiem, że na tablicy było 12 zdjęć i polegało to tylko na zmianie na odpowiedni miesiąc. Ale wciąż jest w tym coś magicznego. Dobrze się sprawdzi w pokoju dziecięcym.

Ponieważ Photowall ma tak wiele tapet, które można powiązać z różnymi miesiącami, pomyślałam, że muszę oczywiście kontynuować tradycję miesięcznej tablicy. Tutaj możesz wybrać odpowiedni motyw. Potrzebujesz ich 12, jeden na każdy miesiąc. Jedną z wskazówek jest skorzystanie z funkcji wyszukiwania, w której możesz wpisać sezon, kolory lub rodzaj motywu, którego szukasz. Następnie wystarczy wybrać 12 zdjęć. Utknęłam na trochę dłużej przy czarno-białych motywach Muminków.

Co potrzebujesz:

● 12 motywów
● Ramę na tablicę (min. 30 × 40 cm)
● Drukowane nazwy miesięcy (pobierz nasz szablon tutaj)
● Klej
● Nożyczki
● Linijka, skalpel lub nożyczki do krojenia, lub wycinania motywu.

Zacznij od wykrojenia lub wycięcia swoich motywów. Za pomocą skalpela i linijki uzyskasz prościutkie krawędzie.

Kiedy wytniesz wszystkie motywy, pobierz nasz szablon, wydrukuj go i wytnij dla każdego miesiąca. Oczywiście możesz także tworzyć własne miesięczne znaki i je drukować, a jeśli masz pewną rękę, możesz rysować bezpośrednio na tapecie. Daj się ponieść kreatywności!

Przyklej miesiące do przygotowanych 12 motywów. Poczekaj, aż wyschnie, a następnie wstaw tablicę do ramki. Uporządkuj miesiące, aby w przyszłym miesiącu łatwo było „wyczarować” nowy miesiąc. Jeśli tapeta ma miejsca nieco białe, a kolejna jest z ciemnym motywem (takim jak ten), może przebijać w tych jasnych miejscach, więc albo możesz umieścić biały grubszy papier jako przesłonę między nimi, albo po prostu ułożyć je tyłami do siebie.Twoja miesięczna tablica jest gotowa i wystarczy ją teraz powiesić na ścianie w pokoju dziecięcym.

Stwórz piękny, niepowtarzalny i osobisty domek dla lalek z tapetą

Poziom trudności:
Całkiem proste
Czas realizacji:
około 30 min

Co powiesz, gdybym powiedziała, że można w ciągu jednego przedpołudnia wytapetować 10 pokoi? Może śmielibyście się ze mnie, ale to prawda! A więc chodzi o 10 pokoi w domku dla lalek! Z pewnością jest coś uroczego w małym miniaturowym świecie. I jasne, że miniaturowy świat musi mieć ładne tapety na ścianach. Coś, co powinno się znajdować w każdym pokoju dziecięcym! Idealny projekt dla próbek i ścinków tapet, które mogły pozostać po jakimś projekcie. Czy wiesz, że możesz zamówić próbki wszystkich tapet Photowall? Otrzymasz więc przesyłkę z próbkami, które są w rozmiarze A4, żeby można było zobaczyć, jak wygląda wzór tapety i jaka jest jej jakość. Poza tym świetnie nada się do tapetowania w domku dla lalek!

Co potrzebujesz:● Tapetę do wszystkich pokoi.
● Domek dla lalek, dioramę lub podobne narzędzie (stare pudełko na buty również może działać!)
● Klej do tapet (jeśli kupisz tapetę na wymiar, otrzymasz ją razem z klejem)
● Pędzel
● Nożyczki
● Ewentualnie kilka czystych kartek A4, aby zrobić szablon

Zacznij od stworzenia szablonu ścian, które będą tapetowane, a następnie przetestuj, czy elementy są wystarczająco duże, zanim wytniesz właściwą tapetę.

Obrysuj szablony na tapecie i wytnij wszystkie części. Posmaruj warstwą kleju do tapet bezpośrednio na ścianie w domku, upewniając się, że jest równo nałożony. Przymocuj tapetę do ściany i prasuj palcem, aby zniknęły pęcherzyki powietrza i żeby tapeta leżała równo.

Wytapetuj wszystkie pokoje w domku dla lalek. Następnie wystarczy się po prostu wprowadzić!

Mam nadzieję, że masz inspirację i pomysły na rzeczy, które możesz zrobić w pokoju dziecięcym!

 

Anna María Larsson jest twórczynią, inspiratorką i profesjonalistką z branży DIY. Zdecydowanie wierzy, że każdy jest kreatywny i potrafi tworzyć, wymaga tylko niewielkiego szkolenia. Pojawia się regularnie w telewizji, prowadzi warsztaty i prelekcje. Tym, co tworzy i czym się inspiruje dzieli się na blogu i na koncie na Instagramie @dnilva

Szybka dostawa

Zamówienia wysyłamy w ciągu 1–4 dni, a dostawa zawsze jest darmowa. Klej do tapet w zestawie.

100% gwarancji

Pragniemy, aby wszyscy nasi klienci byli zadowoleni. Jeśli zamówiony produkt nie spełni Twoich oczekiwań, oferujemy możliwość dokonania zwrotu w ciągu 30 dni.