SUMMER HOUSE X MARTI MARAIS

Burzliwa historia miłosna z morzem w centrum uwagi. Morze. Tak kojące i spokojne, a jednocześnie tak niesamowicie żywiołowe. Wiele osób odczuwa silny sentyment do morza – podobnie jak artystka Marti Marais i studio graficzne Summer House. Wspólnie stworzyli zupełnie nową i niepowtarzalną kolekcję, której punktem wyjścia była miłość do morza.

High Tide BW -  Summer House x Marti Marais

Głównym źródłem inspiracji Marti Marais jest wzburzone morze, a na jej obrazach można naprawdę poczuć energię i żywiołowość wzburzonych fal. Jednocześnie pozwala nam również cieszyć się ciszą i spokojem, które pojawiają się, gdy burza ucichnie i spokój zaczyna pokrywać zarówno morze, jak i plażę. 

Teal Wave -  Summer House x Marti Marais

Marti rozpoczęła karierę artystyczną na Uniwersytecie w Kapsztadzie, gdzie studiowała w światowej sławy Michaelis School of Fine Art. Miłość do morza zatrzymała ją w Afryce Południowej, a teraz ma już ugruntowaną pozycję w branży, mając klientów na całym świecie. Marti uwielbia kreatywność i emocje, które powstają dzięki bliskości Oceanu Indyjskiego, znana jest z wyrazistych morskich motywów, które tworzy w swojej słonecznej pracowni w Summersand w Port Elizabeth. Swój niepowtarzalny sposób ekspresji osiąga, łącząc klasyczną duszę artystki z nowoczesnymi technikami, pozwalając kolorom podporządkować się chemii i swobodnie się mieszać. Z największą precyzją obserwuje i kontroluje grawitację i mówi, że jej najważniejszym zasobem w tworzeniu jest wyczucie czasu. Rezultatem są zapierające dech w piersiach prace, które nie pozostawiają nikogo obojętnym. 

Moondance Flat Blue - Summer House x Marti Marais

Teraz Marti Marais stworzyła wyjątkową, inspirowaną morzem kolekcję, pracując wraz z Summer House — studiem graficznym, które koncentruje się na eksperymentowaniu z koncepcjami i materiałami, aby uzyskać subtelny, chwilowy i osobisty efekt. Summer House również ma swoją siedzibę w RPA, a nowa, wspólna kolekcja naprawdę pokazuje ich zgodną miłość do morza. 

W Photowall nigdy nie mamy dość tych niesamowitych motywów, które naprawdę wywołują emocje i tworzą niesamowity magnetyzm. Fantastycznie prezentują się zarówno w małych, jak i dużych formatach, a każda część kolekcji ma swój niepowtarzalny charakter i oddaje zarówno moc, jak i harmonię. Uzyskanie wglądu w twórczość Marti sprawia, że wszystko jest jeszcze bardziej ekscytujące, a jej wyjątkowa technika oraz wyczucie koloru i kształtu naprawdę jest odzwierciedlone w tej kolekcji. 

Ocean Rhapsody -  Summer House x Marti Marais

„Photowall ma ścisłą i ugruntowaną współpracę ze studiem graficznym Summer House – więc kiedy przedstawili pomysł połączenia abstrakcyjnego malarstwa Marti Marais z naszymi tapetami, od razu powiedzieliśmy »tak«. Marti ma niesamowitą umiejętność przedstawiania morza i wszystkich jego przeróżnych właściwości, od dramatycznie wzburzonego morza po kojące fale, w sposób, który łatwo trafia do serca. Aranżacja to świetny sposób na stworzenie przyjemnego wnętrza, tym bardziej że można bardzo łatwo stworzyć nastrój w pomieszczeniu za pomocą tapety.

W szybko zmieniającym się świecie chcemy otaczać się tym, co zawsze było w naszym otoczeniu, a czy jest coś lepszego niż bliskość morza, kiedy chcesz odpocząć i nabrać sił?”

-Anneli Öquist, ekspert ds. trendów w Photowall

Kolekcja Summer House x Marti Marais składa się z 12 efektownych, kreatywnych prac, które nikogo nie pozostawią obojętnym. Kolekcja dostępna jest w postaci tapet, obrazów na płótnie i plakatów.Do kolekcji.