5 sprytnych pomysłów typu „zrób to sam” – z rzeczy, które już masz w domu

Czy to nie piękne uczucie, że można tworzyć za pomocą prostych środków, a nawet ponownie wykorzystywać rzeczy, które masz w domu? W tym artykule znajdziesz wskazówki, jak w zabawny, kreatywny sposób wykonać proste prace, które będą idealnym zajęciem na wolne dni.

Stwórz miłą jesienną dekorację z zużytych świec

Zacznijmy od zajęcia się czymś, co da poczucie przytulności. Mam na myśli świece! Bo czy jest coś, co potrafi od razu stworzyć lepszą atmosferę? Świecę można łatwo wykonać samodzielnie, jeśli masz w domu resztki zużytych świec. Idealnie nadają się do ponownego użycia i stworzenia nowych świec!

Roztop swoje stare świece w kąpieli wodnej. Następnie przymocuj knot do dolnej części starego szklanego słoika, znalezionego wśród pojemników przeznaczonych do recyklingu, lub z którego właśnie wyskrobano resztki marmolady śniadaniowej. Następnie wlej stopioną świecę do oczyszczonego słoika i pozwól jej zastygnąć. Jeśli chcesz, aby słoik sprawiał lepsze wrażenie, możesz wystroić go resztkami tapet. Zawiąż mały sznurek, aby uzyskać bardziej zadziorny wygląd. Rozejrzyj się, co masz w domu, i popuść wodze swojej wyobraźni. Jeśli

Wszystkie rodzaje starych świec nadają się do tego, aby zaoszczędzić i wymieszać. Nawet jeśli w szklanym pojemniku pozostała niewielka ilość po wypalonej świecy, możesz ją zachować i odzyskać. W szafce możesz przechowywać torebkę lub słoik, do którego będziesz wkładać wszystkie resztki świec, a gdy będzie pełny możesz stworzyć nową świecę.

Świeczniki ozdobione od Bramble Hill Vintage

Rady dotyczące tapet na świece: wzory, wzory geometryczne, wzory botaniczne

Super szybka papierowa osłonka z resztek tapet

Jeśli masz rośliny w domu, zalecam od czasu do czasu pobierać z nich sadzonki. To absolutnie najlepszy prezent poboczny, jaki znam. Więc kiedy jesteś zaproszony i chcesz mieć ze sobą coś symbolicznego, po prostu włóż sadzonki do małej doniczki z ziemią. Aby był to naprawdę miły prezent, możesz łatwo zrobić doniczkę papierową ze starej papierowej torby lub resztek tapet.

Ustaw doniczkę na środku papierowej torby lub tapety. Podnieś i ubierz doniczkę trochę mniej starannie, dobrze jest złożyć kilka fałd, aby zachować lepszą stabilność papierowej nakładki doniczki. Zszyj razem, aby utrzymać kształt doniczki. W razie potrzeby zawiąż sznurek lub zrób zakładkę na krawędzi.

Inspiracje z tapet na doniczki Unearth - Onyx | Green Marble | Brume - Granite

Stwórz ładne ozdoby z resztek tapet

Kolczyki wykonane z tapet Kerstin Dark i Botany Banana

Czy uważasz, że tapeta to świetny materiał do tworzenia biżuterii? Nie? To jest to! Wycinając lub wykrawając różne kształty z tapety, można stworzyć piękną biżuterię. Na przykład takie kolczyki. Za pomocą dziurkacza możesz zrobić małe, schludne otwory, a jeśli nie masz dziurkacza, możesz również użyć igły do szycia. Połącz różne elementy za pomocą małego metalowego pierścienia. Przyklej kolczyk do tylnej strony tapety. A jeśli nie masz dziurek w uszach, możesz oczywiście również przykleić klipsy. Najlepszą rzeczą w kolczyku jest to, że jest tak lekki, że ledwo się go czuje. Nigdy więcej nadwyrężonych płatków uszu!

Odśwież swoje nudne lustro

Czy masz w domu trochę większe lustro, które może wydawać się nieco nudne? Jeśli masz w domu resztki tapet lub kolorową taśmę, możesz szybko i łatwo uzyskać odświeżone i spersonalizowane lustro! A może samo lustro należy do rzeczy w domu, o których nie wiedziałeś(aś), że możesz je tapetować?! Jeśli twoje lustro ma drewnianą ramę, bardzo łatwo jest po prostu wytapetować ją swoją ulubioną tapetą. Dostosuj ścianę w zabawny sposób. A czy wiesz, że możesz także użyć tapety do dekoracji samej powierzchni lustra? Wytnij zabawne kształty lub wąskie paski, aby utworzyć wzór. Dlaczego nie wymieszać, jeśli masz kilka różnych rodzajów resztek tapet? Możesz też zamówić próbki tutaj w Photowall. Wieszając lustro w pokoju dziecięcym, możesz powycinać zabawne postacie, które mogą zamieszkać na lustrze.

Czy wiesz, że z niewielką ilością farby do szkła możesz również malować na lustrze. Dzięki przezroczystej farbie do szkła, można tworzyć fajne efekty w różnych kolorach.

Wskazówki dotyczące upiększania lustra: tapety designerskie, powierzchnie i struktury, do pokoju dziecięcego

Utwórz dodatkowy pokój dzięki parawanowi

Botany Bamboo - Green

Parawan, modny i praktyczny detal wnętrza, który przeżywa ostatnio renesans. Doskonale nadaje się do wydzielania powierzchni w pokojach, dzięki parawanowi możesz zmienić atmosferę pokoju bez większych zmian. Na przykład stosunkowo łatwo jest zrobić własny ze starej półki. Możesz go wytapetować i szybko uzyskać przyjemną zmianę, a gdy ci się znudzi, po prostu nałożysz nową tapetę.

Wskazówki dotyczące upiększania: Lemon, Nadia Wedin, Garbo & Friends.

Anna María Larsson jest twórczynią, inspiratorką i profesjonalistką z branży DIY. Zdecydowanie wierzy, że każdy jest kreatywny i potrafi tworzyć, wymaga tylko niewielkiego szkolenia. Pojawia się regularnie w telewizji, prowadzi warsztaty i prelekcje. Tym, co tworzy i czym się inspiruje dzieli się na blogu i na koncie na Instagramie @dnilva.

Szybka dostawa

Zamówienia wysyłamy w ciągu 1–4 dni, a dostawa zawsze jest darmowa. Klej do tapet w zestawie.

100% gwarancji

Pragniemy, aby wszyscy nasi klienci byli zadowoleni. Jeśli zamówiony produkt nie spełni Twoich oczekiwań, oferujemy możliwość dokonania zwrotu w ciągu 30 dni.