Stwórz niezwykle piękne Święta Bożego Narodzenia - 3 ładne ozdoby świąteczne

Myślę, że gdy tylko kalendarz wejdzie w listopad, można zabrać się za świąteczne ozdoby! Ponieważ jeśli zaczniesz już teraz, to obniżysz stres związany z natłokiem rzeczy do zrobienia i zostanie więcej czasu na przyjemne zajęcia — majsterkowanie w ciszy i spokoju. Nie potrzebujesz żadnych specjalnych umiejętności, aby odnieść sukces, a każdą rzecz wykonasz w ciągu 15 minut. Naostrz więc nożyczki, przygotuj linijkę i pobudź wenę twórczą, oto świąteczna inspiracja!

Uważam, że na Boże Narodzenie wszystkie style, kolory i kształty są dozwolone. Jasne, istnieją klasyczne skale kolorów, takie jak czerwony i zielony, ale proponuję wykazać się odwagą i dodać także inne kolory. W tym roku na przykład pragnę świąt z przewagą kolorów różowo-fioletowych. Ale oczywiście z pewnymi klasycznymi wątkami, które nadadzą bożonarodzeniowy charakter. Będę łączyć czerwone, zielone, złote i naturalne materiały z tegorocznymi faworytami. Myślę, że będą to cudowne Święta Bożego Narodzenia.

Wykonaj elegancką i stylową choinkę z papieru szybko i łatwo

Poziom trudności
Łatwy

Czas realizacji
10-15 min

Co potrzebujesz:
● Tapetę lub trochę grubszy papier
● Patyk do grilla
● Nożyczki/nożyk do tapet
● Perforator lub igłę

Choinki wykonane z Marble Red Damasco Gold

Przy pomocy małego kawałka tapety i patyka do grilla możesz zrobić ładne choinki, do udekorowania świątecznych potraw lub stołu. Te choinki zostały wykonane z tapety Marble Red Damasco Gold. Aby je wykonać, wytnij podłużne trójkąty, które następnie pozginasz w harmonijkę. Wykonaj dziurki perforatorem lub igłą, a następnie choinkę nawlecz na patyk do grilla.

Zrób piękną girlandę

Poziom trudności
Łatwy

Czas realizacji
15+ min (w zależności od tego, jak długą girlandę chcesz wykonać)

Co potrzebujesz:
● Tapetę, szorstki papier, papier do pakowania, kartki z książek (tylko wyobraźnia określa granice)
● Sztance do papieru pozwalające wykonać otwory w różnych kształtach lub nożyczki do odręcznego wycinania
● Maszynę do szycia

Girlanda wykonana przez Sonję Pink, Watercolor Evening Plum, Watercolor Pink Calcite, The Dream - Marsla Blush

Dzięki różnym kształtom możesz tworzyć efektowne girlandy. Możesz samodzielnie wycinać koła, kwadraty i półksiężyce, a jeśli masz sztance, pójdzie to znacznie szybciej. Oczywiście, gdy masz kilka różnych kształtów, możesz szybko uszyć długi łańcuch maszyną do szycia! Świetnie da się zszywać tapetę za pomocą maszyny do szycia.

Taka girlanda może dobrze posłużyć do dekoracji umieszczonej nad nakrytym stołem, do powieszenia na choince lub po prostu zawieszenia wszerz i wzdłuż w pokoju, aby uzyskać bardziej świąteczny nastrój. Tutaj użyłam skrawków tapet, ale równie dobrze można wykorzystać zwykły papier, papier do pakowania, a może nawet kilka kartek ze starej książki.

Zaskocz modną gwiazdą betlejemską

Poziom trudności
Łatwy

Czas realizacji
15 min

Co potrzebujesz:
● Tapetę lub trochę grubszy papier
● Nożyczki lub nożyk do cięcia tapet
● Sznurek
● Taśmę samoprzylepną dwustronną lub klej szybkoschnący, na przykład w pistolecie do klejenia

Gwiazdy betlejemskie wykonane są z tapet Watercolor Evening Plum i Watercolor Pink Calcite,

Składanie gwiazd o różnych rozmiarach jest niezwykle wdzięczne, szczególnie z tapety. Gwiazda staje się trochę bardziej stabilna, ponieważ tapeta jest grubsza niż zwykły papier i można z niej zrobić wszystko, od małych gwiazdek do zawieszania na choince lub układania jako dekoracja na obrusie, do dużych rozmiarów gwiazd do zawieszenia w oknie. Aby zrobić małe gwiazdki, takie jak te, które zrobiłam tutaj, potrzebujesz kawałka tapety o wymiarach 5 × 45 cm. Złóż fałd harmonijkowy i wytnij kształt wzdłuż zewnętrznej krawędzi jednego długiego boku. Nawlecz sznurek i połącz ze sobą. Przymocuj gwiazdę dwustronną taśmą samoprzylepną i wykonaj otwory u góry, a następnie włóż sznurek, jeśli chcesz je zawiesić. Jeśli chcesz wykonać dwustronną gwiazdkę, sklej dwa równe kawałki tapety plecami do siebie, zanim zaczniesz składać.

Świąteczne przygotowania czas zacząć!

Quick and Easy Paper Christmas Decorations

Anna María Larsson jest twórczynią, inspiratorką i profesjonalistką z branży DIY. Zdecydowanie wierzy, że każdy jest kreatywny i potrafi tworzyć, wymaga tylko niewielkiego szkolenia. Pojawia się regularnie w telewizji, prowadzi warsztaty i prelekcje. Tym, co tworzy i czym się inspiruje dzieli się na blogu i na koncie na Instagramie @dnilva