RAPORT O TRENDACH S/S 2023 - Futurystyczne, ekstrawaganckie i kwitnące

Zmierzamy ku jaśniejszym czasom, a pierwsze promienie słońca zwiastują wiosnę i nowy początek. Nie zapomnij zwolnić tempa i cieszyć się każdą chwilą – bycie tu i teraz nigdy nie było ważniejsze. W niniejszym przewodniku przedstawiamy nasze trzy kolekcje tapet, inspirowane największymi trendami tego roku. Przygotuj się zatem na ozdobienie swej bezpiecznej oazy za pomocą ekscytujących połączeń stylów, futurystycznych akcentów i mnóstwa kolorów – już niebawem odkryjesz swoją kolejną ulubioną tapetę.

Meta Waves - PWP

Wyłącznik i włącznik

W trendach od dawna poruszamy temat kontrastów. Rok 2023 nie stanowi wyjątku – chociaż w tym roku słowo „kontrasty” nabiera nowego wydźwięku. Tej wiosny wypełniamy nasze domy futurystycznymi kolorami i wirtualnymi kształtami połączonymi z całkowitym spokojem. Mając na uwadze owo modne słowo: „metaświat”, kreujemy naszą egzystencję, będąc nieustannie podłączonymi do sieci, jednak z dostępnym przyciskiem włączania i wyłączania. Integrujemy nowoczesne technologie w przestrzeniach relaksu – jak na przykład futurystyczne przytulne spa ozdobione lawendowymi odcieniami i pikselowymi powierzchniami. Załóż szlafrok i kapcie, kontroluj temperaturę w pomieszczeniu za pomocą głosu i pozwól, aby nowa zintegrowana technologia zadbała o Ciebie.

 

Podążaj za doznaniami

Obserwujemy trend, w którym coraz bardziej koncentrujemy się na osiąganiu autentycznej przyjemności i doświadczaniu stanów, które sprawiają, iż czujemy, że żyjemy. Są to doznania, których nie da się uchwycić na filmie. Chodzi o bycie tu i teraz – pragniemy, aby to doznanie oznaczało jedność z naszym domem. Natura jest tutaj kluczowym motywem, a zaktualizowane schematy kolorów tryskają nową energią.

Orange Terrazzo Pattern - Jorma Jämsén

„Nie tyle chodzi o styl, co o doznanie, którego poszukujesz”.

 

Zakochaj się w kolorze

Po epoce spokojnych tonów wybieramy teraz jaśniejsze kolory, które wnoszą radość. Żywiołowy styl jest w sam raz, zarówno pod względem koloru i kształtu, jak i sposobu ich łączenia. Wachlarz jest szeroki, ale mocne odcienie czerwieni i błękitu to najlepsze trendy w letniej palecie. Idź na całość, kładąc tapetę na ścianach i suficie, albo zdecyduj się na mniejsze detale, takie jak plakaty lub tekstylia. Tak czy inaczej, teraz jest czas, aby zakochać się w kolorze – raz na zawsze.

Stitched Together - WA Collection

Tegoroczne poszukiwanie trendów – wymieniliśmy tu nasze trzy ulubione trendy i stworzyliśmy wyjątkowe kolekcje tapet, które pasują do każdego trendu.

 

Trend 1: The Baroness Blend 

Ekstrawaganckie zderzenia stylów 

Paleta: krwistoczerwona, niebieska, morelowa i turkusowa


Przepych to motyw przewodni tej kolekcji. Weź to, co masz w domu, o ile jest duże i zajmuje sporo miejsca. Barokowe kompozycje kwiatowe w staromodnych wazonach ceramicznych są elegancko eksponowane na minimalistycznym stole z pleksi. W tej kolekcji dominują mocne kolory, takie jak krwistoczerwony i kobaltowy niebieski, chociaż bardziej miękkie odcienie, takie jak morela lub turkus, również znajdują tu swoje miejsce, co pozwala rozjaśnić nastrój. Ten trend cechuje wyraźny, hedonistyczny styl dekoracji, który wskazuje, że należy żyć pełnią życia. Chcemy rzeczy, które nas poruszają, szczegółów, które sprawiają, że coś nam drga głęboko w duszy, a my przestajemy przepraszać za to, że żyjemy po swojemu. Wzorzyste podłogi, kolorowe sufity, wspaniałe łuki i podwójne drzwi, które otwierają się szeroko na świat – mierz wysoko i myśl nieszablonowo. Zdecydowanie nieszablonowo. Trend ten to delektowanie się winem zamiast wodą, rozkoszowaniem się niebieskim światłem ekranu odbijającym się na aksamitnych otomanach z lwimi łapami – a przede wszystkim na życiu tu i teraz.

Zobacz kolekcję

 

Trend 2: Protopia

Gdzie więcej znaczy więcej 

Paleta: zielona, niebieska, żółta i pomarańczowa


W najczystszej postaci Protopia jest definiowana jako stan, w którym nie walczymy już o przetrwanie (dystopia), ani nie dążymy do doskonałości (utopia). Protopia to świat, w którym panuje nieustająca, kolektywna chęć wprowadzania zmian i doskonalenia się oraz oczekiwanie potrzeby ciągłego rozwoju. Zwracamy uwagę na nasze pochodzenie, zadając sobie pytania o nasz styl życia. Wypełniamy nasze domy i serca zdrowiem i miłością. A przyroda, rzecz jasna, odgrywa ważną rolę. Trend ten cechuje mnóstwo motywów roślinnych i odcieni zieleni. Kolor zielony jest naturalnie relaksujący i orzeźwiający, podczas gdy żółte odcienie symbolizują kreatywność. Tutaj spotykamy oba te kolory w subtelnym połączeniu. Mnóstwo wzorów, różne kształty i demonstrowanie własnego stylu to mantra tapet Protopia.

Zobacz kolekcję

 

Trend 3: Metamodernism

Ucieczka do wirtualnej rzeczywistości –  

paleta: fioletowy, różowy i biały


Witamy w przyszłości inspirowanej metaświatem i rzeczywistością cyfrową. Jasne, błyszczące powierzchnie o płynnych kształtach połączone z przyjemnym oświetleniem. Dodatkowe elementy to 3D, chrom i biały metal. Jasne różowe odcienie przeplatają się ze sztuką i całym spektrum fioletu – od najjaśniejszej lawendy po żywy neon. Niech prowadzą Cię emocje. Ogólnie rzecz biorąc, jest on prosty, ale przytulny. Puszyste kształty i futurystyczne wzory, które w równym stopniu oznaczają ucieczkę od codzienności, jak i powrót do domu. Widzimy lustra, innowacyjne materiały i holistyczne rozwiązania w płynnym świecie, po którym swobodnie się poruszamy.

Zobacz kolekcję

Szybka dostawa

Zamówienia wysyłamy w ciągu 1–4 dni, a dostawa zawsze jest darmowa. Klej do tapet w zestawie.

100% gwarancji

Pragniemy, aby wszyscy nasi klienci byli zadowoleni. Jeśli zamówiony produkt nie spełni Twoich oczekiwań, oferujemy możliwość dokonania zwrotu w ciągu 30 dni.