Tegoroczne trendy tapetowe 2022 — przyjemne odcienie i kolorowe elementy

Spokój i bliskość natury to kluczowe słowa, które w tym roku chętnie wprowadzamy do domu. Brzmi znajomo? Całkiem słusznie! Można powiedzieć, że wystrój wnętrza jest jak koło – i nie jest wymyślany co roku na nowo, prawda? Zamiast tego możesz spojrzeć na trendy aranżacji wnętrz jak na dalszy rozwój na bazie zeszłego roku, gdzie zabierzesz ze sobą ulubione elementy, trochę je przerobisz i dodasz kilka nowych detali.

Blue Forest - Photowall

Trendy pojawiają się i znikają, pojawiają się ponownie i wpływają na nas w różny sposób, a niektóre znikają tak samo szybko, jak się pojawiają. To nic nowego, tak działają trendy. Rzadko wymyślamy koło na nowo, ale mimo to nadal będziemy je rozwijać, aby pasowało do naszych czasów.

 

Wiemy, że moda i odzież od dawna są wyznacznikiem statusu, sposobem wyrażania własnej tożsamości i skutecznym sposobem na poczucie więzi z innymi. Trendy w modzie zmieniają się szybko, znacznie szybciej niż trendy wnętrzarskie. Oznacza to, że rzadko obserwujemy znaczące zmiany z roku na rok, ale trendy niemal płynnie wkradają się do naszych domów i naszych serc. I tam mogą zostać — na długo!

Watercolor Landscape IV Pink and Blue -  Nouveau Prints

Przyjemna paleta

Trwająca pandemia sprawiła, że od jakiegoś czasu dużo więcej czasu spędzamy w domu. Być może przyczyniło się to do tego, że wystrój wnętrza domu zajmuje teraz znacznie ważniejsze miejsce i staje się jeszcze wyraźniejszym miernikiem i wskaźnikiem statusu, a także częściowo tego, jak wyrażamy to, kim jesteśmy i jakie są nasze wartości. 

 

Być może pandemia wpłynęła również na naszą rosnącą potrzebę odnalezienia harmonii z naturą. W naszych domach coraz częściej pojawiają się naturalne kolory, kształty i elementy. Szukamy spokoju i harmonii i nieświadomie pociągają nas kolory, które sprawiają, że czujemy się dobrze, kolory i kombinacje materiałów, które naszym zdaniem są piękne i kojące – co często pokrywa się z odcieniami znajdującymi się w naturalnej palecie. Mając to wszystko na uwadze, nie jest trudno zrozumieć, dlaczego różne kolory zwane kolorami roku 2022 składają się z ogólnie przyjemnej palety, w spokojnej i naturalnej skali, które są bardzo zbliżone do siebie pod względem odcieni. Drodzy faworyci z 2021 roku w ten sposób wchodzą razem z nami w nowy rok. Jednak mają one uroczą mieszankę kolorów i kombinacji, z którymi można eksperymentować — gdzie fiolet, zieleń i pastele z lat 80. to jedne z naszych ulubionych.

Autumn Dreams - 1 x

Znajdź swój styl

Zadając sobie ważne pytania i dowiadując się, dlaczego czegoś chcemy, możemy podejmować lepsze decyzje, które nas odpowiednio ukierunkują. To nie jest tak, że coś z góry jest dobre albo złe, jest mnóstwo inspiracji i kilka cennych wskazówek, które mogą stanowić punkt wyjścia dla każdego.

W Photowall uwielbiamy, kiedy osobowość i emocje mogą zaistnieć w domu, i jako punkt wyjścia, naszą główną radą, jeśli chodzi o tapety i trendy jest, aby rzeczywiście patrzeć na siebie. Zadaj sobie pytanie, co lubisz i jakie są Twoje potrzeby w tej chwili. Szukasz spokojnego miejsca do wypoczynku? Pokój kipiący energią czy bezpieczne i opiekuńcze ramiona, w których można się ogrzać? Czy dobrze czujesz się w świetle i sterylnym pomieszczeniu, czy lepiej czujesz się w przytulnym otoczeniu? Na poniższej liście znajdziesz naszych faworytów, jeśli chodzi o tegoroczne trendy w tapetach, które, mamy nadzieję, mogą dać Ci inspirację, której potrzebujesz, aby stworzyć osobisty dom dla Ciebie i Twoich potrzeb.

Trend 1 – Silent Shores

Above the Storm - Summer House x Marti Marais

 

Ten trend obejmuje zarówno minimalizm, jak i bliskość ziemi i duchowość. Spotkanie dwóch stylów życia, które łączą pragnienie nowego startu i życia poza stresem i niepokojem. Silent Shores tworzy przestrzeń i energię, aby zmniejszyć nadmiar informacji i ciągłego scrollowania, na rzecz spotkań towarzyskich, obecności i ciszy. Życie jest tu i teraz!

 

Kolory są spokojne, z nieco skromną, ale jakże piękną kolorystyką. Od złamanej bieli, przez kruche warstwy szarości po odcienie beżu i brązu. Inspiracją są chłodne listopadowe fale, które płyną w kierunku nordyckich piaszczystych plaż. Glina i osady, wapień i czyste muszle mogą również dodać koloru do tej linii. 

 

Silent Shores oferuje piękną i surową bazę, która staje się idealnym podkładem, pozwala na łatwą stylizację i łączenie z klasycznymi elementami i osobistymi faworytami. Dla tych z Was, których bardziej pociąga minimalizm — zachowaj prostą podstawę i pogrupuj swój wystrój według schematu kolorystycznego, aby uzyskać stonowany wygląd i stworzyć kontrasty z mieszanką przyjemnych w dotyku materiałów, takich jak szkło, wełna i ceramika.

Trend 2 – Open window

Circles Mid Century II - Ana Rut Bre

 

Otwórz okno i wpuść emocje! Piękne akcenty kolorystyczne wprawiają każdego w dobry nastrój, a ten trend kipi energią i duchem przyszłości. Znajdziemy tu wszystko dla każdego, kto już dawno świętował zakończenie pandemii i ruszył przed siebie. Po co czekać na resztę świata, kiedy możesz iść własną drogą? Mamy tylko jedno życie, więc zadbajmy o to, aby jak najlepiej je wykorzystać dzięki unikalnym zestawieniom kolorystycznym, które na pewno stworzą wesołą atmosferę w domu. 

 

Dzięki Open window wszędzie czuć wiosnę! Bądź kreatywny, znajdź swój styl i mieszaj odważne kształty z bardziej stylowymi, aby uzyskać idealne połączenie. Niech dom rozkwitnie — szukaj inspiracji w babcinej rabacie z piwoniami. Różowy, fioletowy, zielony i żółty to kluczowe kolory w tym trendzie, wybierz jeden lub połącz kilka!

Trend 3 – Woodland moments

Slate Palms - WAG Collection

Wyobraź sobie silne wiatry od morza. Zamglony horyzont. Mgliste odcienie. Być może ten trend można nazwać „nurtem intelektualnym”. Tu dyskutuje się o polityce, śladzie węglowym i o cyklach zamkniętych. Myśli się po nowemu. Kwestionuje się stare prawdy. Ale nikt nie wie, jak to się to skończy…

 

Kolor niebieski to podstawa Woodland Moments. Niebieski sygnalizuje bezpieczeństwo i spokój – coś, co musimy czuć, aby powoli odważyć się porzucić wzorce, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Wyprawa nad morze daje siłę i energię. Różne odcienie niebieskiego symbolizują czystą wodę i świeże powietrze, coś, czego prawdziwą wartość rozumiemy teraz bardziej niż kiedykolwiek. 

 

Mgłowy błękit, błękit nieba, głęboki błękit w połączeniu z zielenią mchu i ewentualnie akcentem w kolorze jagodowej czerwieni. Połącz z tkaninami i miękkimi kształtami, ułóż ulubione rzeczy i dodaj piękne dzieła sztuki i ciekawe książki, a dom będzie nie tylko kompletny, ale także ciepły, przytulny i bezpieczny.

Poznaj wszystkie trendy tutaj.

Szybka dostawa

Zamówienia wysyłamy w ciągu 1–4 dni (obecnie 5-8 dni), a dostawa zawsze jest darmowa. Klej do tapet w zestawie.

100% gwarancji

Pragniemy, aby wszyscy nasi klienci byli zadowoleni. Jeśli zamówiony produkt nie spełni Twoich oczekiwań, oferujemy możliwość dokonania zwrotu w ciągu 30 dni.