Dlaczego musisz dowiedzieć się o skali Kelvina podczas malowania pokoju

Środowisko ma na Ciebie ogromny wpływ. Dotyczy to koloru pokoju, temperatury pomieszczenia i dźwięków, które słychać. Podaliśmy tutaj rzeczy, które musisz wiedzieć o tym, w jaki sposób temperatura światła wpływa na Ciebie.

Środowisko ma na Ciebie ogromny wpływ. Dotyczy to koloru pokoju, temperatury pomieszczenia i dźwięków, które słychać. Podaliśmy tutaj rzeczy, które musisz wiedzieć o tym, w jaki sposób temperatura światła wpływa na Ciebie.
Dlaczego musisz dowiedzieć się o skali Kelvina podczas malowania pokoju

Wprowadzenie

Temperatura barw jest metodą opisu kolorystyki światła. Może być ciepła (żółtawa) lub chłodna (niebieskawa). Mówi się o niej i mierzy się ją w stopniach Kelvina (° K) w skali od 1000 do 10 000. Poznanie podstaw skali Kelvina ułatwia zrozumienie temperatury światła i tego, co jest dla Ciebie odpowiednie.

Poniżej przedstawiono podsumowanie temperatury barw i ich znaczenie w domu:

Źródło: www.westinghouselighting.com

Badania wykazały, że znajomość skali Kelvina do wyboru odpowiedniego światła dla Twojego domu jest ważna, ponieważ ma wpływ na wydajność i zachowanie.

Skala Kelvina i Ty

Skala Kelvina to świetna koncepcja brytyjskiego wynalazcy i naukowca Williama Thomsona, znanego również jako Lord Kelvin. Jest to jeden z trzech szeroko stosowanych pomiarów temperatury: Fahrenheita i Celsjusza. Zostało to zilustrowane przy użyciu punktów zamrażania i wrzenia wody jako podstawy. W temperaturze barw, Kelvin jest powszechnie stosowany w oświetleniu i zastosowaniu oświetlenia, Kelvin reprezentuje fizyczną temperaturę światła. Jeśli będziemy omawiać to w sposób szczegółowy, może się to okazać nudne lub nawet mylące, a nawet może spowodować zakończenie czytania tego artykułu.

W prostszych słowach, różne źródła światła wytwarzają różne kolory światła, na przykład świeczka emituje czerwonawe światło, podczas gdy zachód słońca emituje pomarańczowe do czerwonego światła. Wyraża się je liczbą znaną jako temperatura barw, a jednostką miary jest Kelvin przy użyciu skali Kelvina.

Jako takie dostępne na rynku są różne żarówki, lampy fluorescencyjne i żarówki LED, które mają różne temperatury barw. Dlatego zaleca się stosowanie odpowiedniego światła w odpowiednim pomieszczeniu, aby zapewnić prawidłowy efekt, jaki powinien mieć pokój. Na przykład, bazując na powyższym, przy około 3500K światło powinno być "zimne białe" lub "jasno białe". Oznacza to, że światło o tej temperaturze barwy jest bardziej neutralne w kolorze i może wydawać się lekko niebieskie. Ten rodzaj oświetlenia jest idealny do czytania i innych zadań związanych z pracą przy biurku. Z drugiej strony, przy 2500K światło oznacza "ciepłe światło", które uważa się za przytulne i wygodne oraz jest bardzo odpowiednie do stosowania w domu, zwłaszcza w salonie i sypialni.

Co się stanie, jeśli wybierzesz niewłaściwe światło? Załóżmy to w ten sposób. Nie chcesz używać ciepłego światła podczas czytania swojej ulubionej powieści, ani gdy uczysz się do egzaminu. Ponieważ ten rodzaj światła może pomóc zasnąć. To samo jest ze światłem, które zostanie zainstalowane w sypialni. Mając światło dzienne w sypialni, nie pomoże Ci się zrelaksować, w rzeczywistości ten rodzaj światła sprawi, że staniesz się aktywy.

Odpowiednie dla Ciebie oświetlenie

Temperatura barw po prostu mówi nam, że są ciepłe i zimne temperatury kolorów. Ocena i zrozumienie potrzeb Twojego otoczenia jest kluczem doboru odpowiedniej temperatury barw.

Jeśli zamierzasz szerzej zbadać sprawę, to ciepłe kolory mogą być postrzegane, jako nie wystarczająco jasne w skali Kelvina. Używanie tego rodzaju światła w miejscach, gdzie chcesz pracować lub czytać, może być nieodpowiednie. Gdy naturalne, chłodne światło wpada do wnętrza i miesza się z ciepłym światłem, wydaje się być żółtawo-różowe. To samo dzieje się z chłodnymi kolorami. Jeśli na przykład zmienisz światło na chłodny kolor, może być zbyt jasne, nawet jeśli moc jest taka sama, jak w ciepłych kolorach.

Aby mieć odpowiedni rodzaj światła, musisz poznać podstawy temperatury barw i nigdy, nigdy nie wahaj się zapytać sprzedawcy lub dostawcy o światło, jakie mają i pamiętaj o otoczeniu, które chcesz zaprojektować w swoim domu.