Tapety i obrazy na wymiar. Darmowa dostawa. Wysyłka w ciągu 1-2 dni.

  Wywiad z ilustratorką Saga-Mariah Sandberg

  Saga-Mariah Sandberg jest autorką kolekcji tapet DAWN CHORUS. Inspirację to stworzenia tych ośmiu ręcznie rysowanych wzorów stanowiła skandynawska natura pełna pięknych wiosennych kwiatów, zachwycających róż i szwedzkich owoców leśnych. Zapraszamy do lektury wywiadu, w którym Saga-Mariah opowiada o swojej miłości do natury i źródłach inspiracji do projektowania tapet.
  Dawn Chorus Collection

  Czy możesz opowiedzieć o tym, co zainspirowało Cię do stworzenia kolekcji DAWN CHORUS?
  Moją inspirację stanowiły oznaki wiosny i lata, których zawsze wyczekujemy z utęsknieniem: pierwsza przylaszczka, pierwsze bazie, pierwsze kwiaty dzikiej róży albo dojrzałe jeżyny, których wypatrujemy podczas przechadzki po leśnej polanie lub w przydomowym ogrodzie, nie wspominając już o ptakach, które powracają w nasze strony i pędach szczawiku zajęczego, które żujemy podczas wiosennych dni.

  „Dawn Chorus” nawiązuje do porannego śpiewu ptaków, jednej z naszych ulubionych oznak wiosny! Budzenie się przy akompaniamencie ptasich treli to balsam dla uszu po długiej, mroźnej zimie. W ojczyźnie Sagi-Marii Szwecji, do dzisiaj istnieje zwyczaj wczesnego wstawania wiosną i nasłuchiwania kukułczych śpiewów.

  Jak wygląda praca nad kolekcją?
  Zazwyczaj wzoruje się na jakimś konkretnym krajobrazie. Później rozplanowuję wszystkie elementy, które są dla niego charakterystyczne i tworzę z nich wzór.

  Skąd czerpiesz inspirację? Czy są to jakieś szczególne elementy natury?
  Fascynuje mnie wszystko, co stanowi część przyrody, nawet odchody borsuka, po których późnym latem można poznać, co dany osobnik zjadł na obiad. Przyglądanie się wędrówce mrówek w drodze do mrowiska może być równie przyjemne jak podziwianie tęczy nad konnym pastwiskiem spowitym poranną mgłą. W przypadku tej kolekcji skupiłam się jednak na ludzkiej tęsknocie za pierwszymi oznakami wiosny i lata. Słuchałam szwedzkich pieśni ludowych jak na przykład: Vårvindar friska („Rześki wiosenny wiatr”), Längtan till Landet („Tęskniąc za wsią”), Uti vår Hage („W naszej zagrodzie”) i Gustav Frödings Strövtåg i Hembygden („Wiejskie przechadzki Gustava Frödinga”), czerpiąc z nich inspirację. Można powiedzieć, że to pewnego rodzaju połączenie ludowego romantyzmu i lekcji przyrody w plenerze.

  Jakie są Twoje ulubione kolory?
  Jasny, zimny fiolet jak u fiołka błotnego, świeża zieleń jak u paprotki zwyczajnej i niebiański błękit jajek rudzika.

  Co najbardziej podoba Ci się w pracy ilustratorki?
  Poza codziennym malowaniem, które uwielbiam, podoba mi się to, że mogę sama planować swój dzień pracy, dopasowując go do moich potrzeb i kaprysów. Przychodzenie do mojego atelier w dresach, które następnego dnia mogę zamienić na piękną sukienkę!
  Czasami potrzebuję skupienia, wtedy pracuję w ciszy. Bywają też dni, kiedy potrzebuję energii i wtedy włączam sobie muzykę.

  Każdy wzór tapety przedstawia jakiś krajobraz. Opowiedz nam trochę o nich!

  Skogsgläntan - („Leśna polana)

  Na tej polanie położonej w świerkowym lesie znajdziemy fiołki, przylaszczki, jaja drozda, modraszki, konwalie majowe i zimozioły północne. Roślinność polan różni się od tej porastającej otaczające je lasy, co oznacza, że stanowią one inny rodzaj biotopu. Biotop to określenie stosowane w biologii odnoszące się do miejsca, którego właściwości mają zróżnicowany wpływ na jakość życia organizmów. Oznacza to, że od rodzaju biotopu zależy, jakie gatunki zwierząt i roślin zamieszkują dany teren. To właśnie dlatego polany to miejsca szczególne, które sprawiają wrażenie zaczarowanych!

  Forest Meadow

  Tapeta - Kerstin

  To wzór dzikich róż zestawiony na podstawie ilustracji gatunków rosnących wokół domu rodzinnego Astrid Lindgren w Näs i jasnoróżowych róż porastających ścianę mojego domu w czasach, kiedy byłam dzieckiem. Późnym latem zbierałam ich płatki i chowałam je do słoika, żeby móc później delektować się ich zapachem. Wyobrażałam sobie, że to jedwabna pościel, w której wylegują się chrząszcze.

  Nazwa tapety pochodzi od imienia mojej babci Kerstin, która uwielbiała róże. Cały jej dom - krzesła, firanki, obrusy, serwetki, sukienki, poduszki i zastawa były ozdobione różanymi wzorami. Moja babcia jest artystką, która bardzo chętnie maluje róże, stąd też tę tapetę dedykuję właśnie jej.

  Kerstin (bright)


  Mossträdgården - („Mchowy ogród”)

  Inspiracją do stworzenia tej tapety były stare szkolne plansze znane nam z lekcji biologii. Moim zamiarem było uwiecznienie pięknych elementów skandynawskich krajobrazów i tętniącego w nich życia. Wilgotne lasy liściaste i zacienione ogrody to tereny porastane przez orlice, paprocie i mech oraz zamieszkiwane przez wiele gatunków zwierząt i insektów, które lubią tego typu środowisko.

  The Fern Garden

  Oto wszystkie wzory z kolekcji Sagi-Marii Sandberg, DAWN CHORUS.

  Historie, które mogą Ci się spodobać


  Szybka dostawa

  Zamówienia wysyłamy w ciągu 1-2 dni, a dostawa zawsze jest darmowa.

  100% gwarancji

  Pragniemy, aby wszyscy nasi klienci byli zadowoleni. Jeśli zamówiony produkt nie spełni Twoich oczekiwań, oferujemy możliwość dokonania zwrotu w ciągu 30 dni.