Tapety i obrazy na wymiar. Darmowa dostawa. Wysyłka w ciągu 1-2 dni.

  Żywe i mocne kolory pierwszej kolekcji tapet stworzonej przez Ericę Jacobson

  Żywe, mocne kolory i elementy graficzne stały się jej znakiem rozpoznawczym. Inspiracji poszukuje wszędzie na świecie od sztuki, przez książki i ludzi po wzory tkanin i typografię.
  Photo: Sofia Runarsdotter

  Kolekcję In My Mind artystka opisuje jako zabawną, ciepłą i pełną energii. Spotkaliśmy się z Ericą Jacobson, aby zadać parę pytań na temat kolekcji tapet i procesu twórczego towarzyszącego jej tworzeniu.

  Jak wygląda Twój proces twórczy?
  Zwykle chodzę na wystawy sztuki i często zaglądam do książek, częściowo korzystam też z sieci, ponieważ kiedy rozpoczynam pracę, muszę głębiej poznać temat, nad którym będę pracować. Następnie układam wszystko na tablicy nastroju, aby wywołać odczucie formy i stylu. Potem wykonuję ręcznie wiele rysunków, używając tylko czarnego pióra i czarnego gwaszu. Rysunki są skanowane i kolorowane cyfrowo.

  Dlaczego swoją pracę zaczynasz od rysunku w czerni i bieli?
  Chcę, żeby było widać, że jest to rękodzieło, gdzież każde pociągnięcie pędzla, pociągnięcie piórem powinno nabrać żywego wyrazu. Robię kilka czarno-białych rysunków, aby mieć możliwość wyboru jednego z nich. Najczęściej, co dzieje się trochę podświadomie, wybierane są bardziej szkicowe rysunki. Przy próbie poprawy i wykonania tego „popraawnie”, łatwo jest utracić właściwą ekspresję. Jeśli chcę użyć koloru bezpośrednio, sitodruk jest moją ulubioną techniką, w której mogę uzyskać duże powierzchnie i kształty w kolorze.

  Skąd czerpiesz inspirację?
  Inspiruje mnie przede wszystkim sztuka, podróże, kolory i wzory. Ekscytujący ludzie, roślinność, sitodruk i typografia. Obecnie często oglądam okładki Vouge z lat 30., kolekcje projektantów mody Yves Saint Laurent z lat 80. Inspirują mnie także artyści tacy jak Matisse, Sonia Delauany, Niki de Saint Phalle i Marina Abramovic.

  Photo: Sofia Runarsdotter

  Eksponowanie mocnych kolorów stało się Twoim podpisem. Czym się kierujesz wybierając różne kombinacje kolorów?
  Nie myślę zbyt wiele o używaniu mocnych kolorów, jest to po prostu coś, co mnie pociąga.
  Przed każdym zadaniem ustawiam całą paletę kolorów z kilkoma kombinacjami, aby nie zawężać się do czegoś, co zwykle używam. Zazwyczaj inspiruje mnie wycinek dzieła sztuki, wzór tkaniny, w którym spotykają się dwa lub trzy kolory. Kolor daje mi poczucie szczęścia i inspirację. Zwykle używam ograniczonej liczby kolorów w jednym obrazie, aby uzyskać sugestywny, spójny i graficzny wygląd.

  Dlaczego kolor jest dla ciebie tak ważny?
  Jeśli mam udzielić krótkiej odpowiedzi, to dlatego, że kocham kolory. Trudno to wytłumaczyć, ale podczas wybierania odzieży i wyposażenia moje spojrzenie jest przyciągane przez mocne kolory. Życie staje się o wiele przyjemniejsze dzięki otaczającym je żywym kolorom. Chcę, aby z moich prac emanowało trochę energii.

  Co oznacza dla ciebie ilustracja?
  Myślę, że ilustracja jest o wiele ważniejsza, niż się uważa. Sztuka i kultura, taka jak muzyka, teatr i taniec, tworzą dobrą energię w naszym społeczeństwie. W tych politycznie burzliwych czasach dobre siły są potrzebne bardziej niż kiedykolwiek.

  Opowiedz nam więcej o inspiracji stojącej za twoją kolekcją wzorów tapet.
  Jakie emocje chcesz przekazać?
  Podczas tworzenia tej kolekcji tapet pracowałam korzystając z motywów związanych ze snami i symboliką. Jest tak wiele symboli, które wpływają na ludzi. Chcę, żeby wrażenie było miłe i zachęcające, z ciepłymi kolorami wypełnionymi pragnieniem i energią. Jest tak wiele kształtów i wzorów w przyrodzie, które są nieprawdopodobnie piękne. Na przykład myślenie o fototapetach In Bloom polega na tym, że możesz w nim umieścić ziarno lub pomysł, który po krótkim czasie i cierpliwości może rozkwitnąć

  Czy jest jakiś szczególny okres, epoka projektowania wnętrz, który był inspiracją podczas tworzenia tej kolekcji?
  Zainspirowała mnie estetyka retro, vintage, lat 60. i Nowy Jork z lat 80.

  Czy masz jakieś osobiste motto lub słowa, którymi się kierujesz?
  Tu i teraz. Staram się odsunąć nieistotne sprawy i odrzucić konwencje, które mogą ograniczać, ale nie zawsze jest to takie proste.

  Playing Cards I
  In Bloom Blue
  Palm Trees

  Oto wszystkie wzory z kolekcji Sagi-Marii Sandberg IN MY MIND.

  Historie, które mogą Ci się spodobać


  Szybka dostawa

  Zamówienia wysyłamy w ciągu 1-2 dni, a dostawa zawsze jest darmowa. Klej do tapet w zestawie.

  100% gwarancji

  Pragniemy, aby wszyscy nasi klienci byli zadowoleni. Jeśli zamówiony produkt nie spełni Twoich oczekiwań, oferujemy możliwość dokonania zwrotu w ciągu 30 dni.