Czarno-białe fototapety

Pierwsze udane zdjęcie, które przetrwało do dziś, zostało wykonane w 1826 r. przez francuskiego wynalazcę Josepha Nicéphore'a Niépce'a. Zdjęcie nosi tytuł "La cour du domaine du Gras"Dowiedz się więcej (Widok z okna w Le Gras) i przedstawia widok z pracowni Josepha w mieście Chalon-sur-Saône. Czas naświetlania wynosił około ośmiu godzin, co sprawia, że oświetlenie zdjęcia jest nieco wyjątkowe, ponieważ w ciągu tych ośmiu godzin słońce zmieniało swoje położenie. Wiele się wydarzyło w fotografii między rokiem 1826 a 2017, ale nie zmieniła się nasza fascynacja czarno-białymi zdjęciami.

Czarno-białe fototapety na ścianę - piękny, stylowy i klasyczny wygląd

Prostota łączenia czarno-białych kolorów podczas dekorowania sprawia, że pokój jest piękny i ekscytujący. Jest pewna zasada, którą często stosuje się w projektowaniu wnętrz: Każdy pokój może potrzebować jakiejś formy czarnego koloru, i możemy to zrozumieć. Czarny kolor jest bardzo łatwym sposobem na stworzenie połączenia między kolorami w pomieszczeniu, co pozwala na użycie kolorów, które normalnie niekoniecznie współgrałyby ze sobą na mniejszej przestrzeni. Czarny kolor jednocześnie kontrastuje z różnymi kolorami i tworzy harmonię między nimi. Chociaż stylizacja pokoju wyłącznie w czerni i bieli jest niezwykle piękna, dla niektórych może być odstraszająca. Doskonałym sposobem na wprowadzenie do pomieszczenia jak największej ilości czerni i bieli bez ryzyka, że stanie się ono zbyt sztywne i ograniczone, jest zmieszanie ich z innymi kolorami, które są odważniejsze i bardziej refleksyjne. Czarno-biała ściana i meble w czarno-białych kolorach otrzymają niesamowity impuls, jeśli zmieszasz kolory takie jak różowy, żółty, czerwony i modny fioletowy poprzez poduszki, dywaniki, zasłony i inne tkaniny. Ponieważ piękna czarno-biała ściana i odważnie kolorowe tkaniny wzajemnie się podkreślają i uzupełniają, Twój pokój zyska własną osobowość, której trudno nie pokochać. Tapety takie jak Stockholm Skyline Black i Weaving Wood Grey są idealne do wykorzystania jako baza do stylizacji salonu, a Ball Through Wall to doskonały wybór do pokoju nastolatka.

Połączenie kolorów, które tworzy przestrzeń

Niezależnie od rzeczywistej wielkości dekorowanego pokoju, zawsze będzie on sprawiał wrażenie większego, jeśli połączysz te dwa kolory jako kolor podstawowy. Duży salon stanie się jeszcze większy, przedpokój nabierze przytulnego charakteru, a kącik w małej sypialni zostanie powiększony i ożywiony w sposób, o jakim nigdy nie myślałeś, że jest możliwy. Jeśli ściana za łóżkiem ma ciemniejszy odcień czerni i bieli, jak np. fototapeta Pine Trunk bw, będzie ona wyglądać wspaniale z ramami łóżek lub szafkami nocnymi w kolorze umiarkowanie ciemnego drewna. Jeśli ściana za łóżkiem jest utrzymana w jaśniejszym, czarno-białym odcieniu z odrobiną koloru, jak w przypadku fototapety Julia Butterfly, wówczas rama łóżka lub szafka nocna w kolorze dymnej szarości będzie pasować do fototapety na poziomie indywidualnym. W holu mogą Cię witać bardzo wyraźne, miękkie i ciepłe kolory, które zapewnią przytulne przyjęcie. Z drugiej strony, jeśli szukasz otwartego i podnoszącego na duchu powitania, gdy przekroczysz drzwi swojego domu, czerń, biel i szarość to doskonałe kolory. Jasna podłoga w połączeniu z fototapetą "Kukułcze gniazdo" w przyjemny sposób podniesie rangę pomieszczenia, podczas gdy nieco ciemniejsza podłoga w połączeniu z czarnymi kolorami fototapety "Norra Järnvägsgatan in Mono" zapewni spokojniejsze powitanie.
Informacje o produktach