Niebieska fototapeta

Co się dzieje, gdy światło o długości fali od 450 do 495 nanometrów spotyka się z ludzkim okiem? Widzimy kolor niebieski! Zamiłowanie człowieka do koloru niebieskiego ma wiele wieków.Dowiedz się więcej Po raz pierwszy użyto go wraz z innymi kolorami na malowidłach jaskiniowych pod koniec ostatniej epoki lodowcowej, a od tego czasu jego zastosowanie gwałtownie wzrosło. W starożytnym Egipcie bogaty lazurowy kamień lapis lazuli był używany w biżuterii i ornamentach. W okresie renesansu ten sam intensywnie niebieski kamień został użyty do stworzenia wspaniałego ultramarynowego pigmentu. W tamtym czasie był to jeden z najdroższych i najbardziej ekskluzywnych pigmentów, które klasy zamożne mogły uchwycić w swoich delikatnych białych jedwabnych rękawiczkach. Kolor niebieski jest stosunkowo rzadki w przyrodzie i przez długi czas trudno było wymyślić, jak wydobyć niebieski pigment. Koszt importu lapis lazuli lub niebieskiego pigmentu ze Wschodu był tak ekstrawagancko wysoki dla ludzi na Zachodzie, że długo i ciężko walczyli o stworzenie syntetycznego pigmentu dla koloru niebieskiego. Na początku 1700 roku chemik Johann Jacob Diesbach dokonał niemożliwego. Wreszcie ludzie Zachodu mieli dostęp do koloru bez wydawania fortuny, a niebieski ostatecznie stał się jednym z najpopularniejszych kolorów na świecie.

Niebieskie fototapety tworzą fantastyczne wnętrza

. Piękne niebo i spokojne morze - to dwie rzeczy, które naprawdę dają duszy i zmysłom tak potrzebną ulgę od zgiełku życia. Nic więc dziwnego, że błękity morza i nieba są absolutnie najczęstszymi kolorami sypialni, od Wschodu do Zachodu. W feng shui niebieski jest kolorem, który przekazuje harmonijną, uspokajającą energię, co z kolei przyczynia się do wewnętrznego relaksu i duchowego uzdrowienia. Możemy kochać wszystkie kolory tęczy, ale razem w pokoju prawdopodobnie nie stworzyłyby one poczucia dobrego samopoczucia, którego większość z nas poszukuje. Inną cechą magicznego, spokojnego niebieskiego jest to, że miesza się i pasuje do prawie każdego innego koloru. Niebieski znajduje się naprzeciwko pomarańczowego na dobrze znanym kole kolorów. Niezwykły kontrast tych dwóch kolorów oznacza, że są one całkowicie komplementarne. Pomarańczowy jest bardzo silnym kolorem sam w sobie, więc nie jest najlepszy jako główny kolor w pokoju, ale błękitna fototapeta jako ściana akcentowa ze strategicznie umieszczonymi pomarańczowymi detalami przynosi żywy zachwyt do każdej przestrzeni, którą chcesz przekształcić. Innym fantastycznym połączeniem jest granatowy i odcienie bieli. Pracują tak dobrze razem, że tylko z tymi dwoma kolorami w przestrzeni, możesz stworzyć spokojny wiejski lub nowoczesny nadmorski nastrój. Udekoruj ścianę w jedną z fantastycznych scen oceanicznych, które oferujemy, aby wzmocnić ten nastrój. Jeśli chodzi o zainteresowania poza morzem, jest w czym wybierać. Mamy ponad 500 motywów w niebieskiej tematyce. Co powiesz na ścianę akcentującą abstrakcyjne, pastelowe błękity, które będą stanowić ramę Twojej fototapety? Albo szerokie pola otwierające się na wspaniałe letnie niebo? Ulubionym motywem w Photowall jest Mirror Sea - niesamowite zdjęcie idealnych puff białych chmur odbijających się w najspokojniejszym, najbardziej niebieskim morzu, jakie można sobie wyobrazić.
Informacje o produktach

Szybka dostawa

Zamówienia wysyłamy w ciągu 1–4 dni, a dostawa zawsze jest darmowa. Klej do tapet w zestawie.

100% gwarancji

Pragniemy, aby wszyscy nasi klienci byli zadowoleni. Jeśli zamówiony produkt nie spełni Twoich oczekiwań, oferujemy możliwość dokonania zwrotu w ciągu 30 dni.