Tapety do przedpokoju i jego wystrój

Przedpokój jest pomieszczeniem, które nadaje charakter reszcie domu. Często jest on dość mały, jeśli chodzi o powierzchnię podłogi, a jednak powinno się w nim znaleźć miejsce na wieleDowiedz się więcej rzeczy - wszystko, od ubrań i butów po przechowywanie parasoli, czapek i rękawic. Oto nasze najważniejsze wskazówki, jak znaleźć inteligentne rozwiązania w zakresie przechowywania, wybrać tapetę do przedpokoju, która sprawi, że przedpokój będzie wydawał się większy i dobrze spersonalizować tę przestrzeń. Kiedy wracasz do domu po długim dniu pracy, przedpokój jest pierwszą przestrzenią, którą widzisz i pierwszym pomieszczeniem, które widzą Twoi przyjaciele, gdy przychodzą z wizytą. Dlatego ważne jest, aby zarówno przedpokój, jak i tapeta do przedpokoju czuły się przyjazne i osobiste. Możesz użyć tego pokoju jako podglądu, aby ujawnić gościom styl, który masz w reszcie domu. Pierwszym krokiem podczas restylingu korytarza jest myślenie o uczuciu, które chcesz, gdy wracasz do domu. Czy czujesz się szczęśliwy wchodząc do przedpokoju? Czy wydaje się on jasny czy ciemny? Czy czujesz, że jest w nim bałagan lub ciasno? W oparciu o to łatwiej jest uzyskać pomysł na to, co możesz potrzebować zmienić. Na przykład, należy rozważyć przechowywanie, jeśli obszar czuje się niechlujny. I jeśli czuje się ciasno, powinieneś rozważyć zainwestowanie w jakieś nowe, jasne tapety do przedpokoju.

Styl przedpokoju dla twoich potrzeb i jego wielkości

Meble, które powinieneś wybrać do swojego przedpokoju, będą zależały od jego wielkości i tego, czy jest on długi i wąski, czy kwadratowy. Ważne są również Twoje potrzeby oraz potrzeby Twojej rodziny. Zacznij od zrobienia szkicu, aby zobaczyć, jak możesz najlepiej wykorzystać przestrzeń. Jeśli masz przestronny przedpokój, przechowywanie może być na podłodze, na przykład w ławce na buty, na której można również usiąść, gdy zdejmujesz buty. Możesz też mieć kosze na podłodze do przechowywania. Jeśli jednak nie masz szczęścia, by mieć dużo miejsca na podłodze, nasza najlepsza rada to myśleć w górę. Wykorzystaj ścianę do przechowywania i umieść na niej haczyki i półki. Jeśli przedpokój jest dość wąski, nasza najlepsza rada to styl z okrągłymi dywanikami, tapetą do przedpokoju z poziomymi wzorami i dużymi lustrami. Lustro jest również idealne do ostatniego spojrzenia na swoje włosy lub ubrania przed wyjściem. Jeśli masz w domu dzieci, warto powiesić haczyki na ich ubrania na wysokości, do której mogą sięgnąć. W ten sposób ich odzież wierzchnia będzie w zasięgu ręki, gdy rano wyruszą do szkoły. Możesz również umieścić pudełka lub kosze na wysokości dzieci na czapki, mitenki lub karty autobusowe. Jeśli czujesz się odważny, jeśli chodzi o tapetę, możesz pozwolić maluchom przyjść i pomóc wybrać motyw tapety.

Oświetlenie przedpokoju - nasze najważniejsze wskazówki

Odpowiednie oświetlenie robi różnicę, jeśli chodzi o uczynienie przedpokoju jasnym i przyjaznym. Atrakcyjna lampa sufitowa, która zapewnia dobre oświetlenie ogólne, może być również stylowym dodatkiem. I chociaż pomieszczenie to nie jest zazwyczaj miejscem relaksu lub czytania, to jednak oświetlenie nastrojowe jest nadal ważne. Sprawia ono, że przedpokój jest bardziej zachęcający. Wybierz lampy ścienne i sznury świateł, jeśli masz małą powierzchnię. Albo umieść lampę lub świecę na ławce na buty. Oświetlenie jest jeszcze bardziej istotne, jeśli masz ciemną tapetę w korytarzu lub mały korytarz.

Wzory tapet a aranżacja wnętrz

Przedpokój to pomieszczenie, w którym można odważyć się na spróbowanie czegoś nowego. Przedpokoje są często małe i nie spędza się tam zbyt wiele czasu, więc nie zmęczysz się nim tak łatwo, jak w innych pomieszczeniach. Zaszalej z jasną, wzorzystą tapetą do przedpokoju, która ożywia przestrzeń lub wypróbuj wycieraczkę w pięknych kolorach, aby stworzyć bardziej przytulne uczucie. Jeśli wybierzesz tapetę w ciemnym kolorze, dopasuj ją do stonowanych odcieni półek i innych mebli, aby uzyskać ładny wygląd. Przedpokój jest również przestrzenią, w której możesz być kreatywny z inteligentnymi rozwiązaniami. Zbuduj własną ławkę do siedzenia, która również ukrywa buty rodziny. Albo umieść tapetę w zachwycające wzory na drzwiach przesuwnych szafy, która ukrywa takie przedmioty jak łyżwy i tornistry. Pamiętaj, aby również zrobić miejsce do przechowywania drobnych rzeczy, takich jak klucze, portfele i telefony komórkowe.

Najlepszy sposób na tapetowanie przedpokoju

Nawet jeśli odważysz się umieścić jasne kolory i duże wzory na ścianach swojego przedpokoju, powinieneś rozważyć kilka praktycznych rzeczy przed wyborem tapety do przedpokoju. Oto kilka wskazówek dotyczących tapetowania: Jeśli masz mały przedpokój, wybór tapety w jasnych, chłodnych kolorach sprawi, że pomieszczenie będzie wydawało się większe. Innym sposobem, aby przedpokój wydawał się większy, jest zawieszenie pasków poziomo zamiast pionowo. Jeśli jednak chcesz, aby przedpokój wydawał się bardziej przestronny, powinieneś wybrać tapetę z pionowymi pasami. Aby uzyskać poczucie jeszcze większej przestrzeni, naszą najlepszą wskazówką jest pomalowanie granicy podłogi i sufitu w tym samym odcieniu, co tapeta w przedpokoju. Jeśli Twój przedpokój ma dużo miejsca na podłodze, zaszalej z ciemnymi kolorami i dużymi wzorami. W ten sposób stworzysz przytulną, przyjazną atmosferę.
Informacje o produktach