Tapety i obrazy na wymiar. Darmowa dostawa. Wysyłka w ciągu 1-3 dni.

Akwarela Szary - Tapeta - Pokój dzienny

112

wzorów

Tapety do przedpokoju i jego wystrój

Przedpokój nadaje wyrazu pozostałym częściom domu. Jego powierzchnia często jest niewielka, ale mieści się w nim wiele rzeczy: od ubrań i butów, do przechowywanych w nim parasoli, czaDowiedz się więcejpek i rękawiczek. Poniżej dzielimy się naszymi najlepszymi poradami na temat przechowywania, doboru tapet optycznie powiększających przedpokój i sposobami, które sprawią, że będzie on odzwierciedlał Twój charakter. Wracając do domu po wyczerpującym dniu w pracy, przedpokój widzimy jako pierwszy. Gdy przyjaciele wpadają z wizytą, również jest to pierwsze pomieszczenie, jakie widzą. Dlatego przedpokój oraz dobrane do niego tapety powinny sprawiać wrażenie gościnnej, kameralnej przestrzeni. To miejsce w domu może również służyć jako zapowiedź stylu, jakiego mogą spodziewać się goście w pozostałej części domu. Planujesz odświeżyć przedpokój? Po pierwsze zastanów się, co czujesz, wracając do domu. Czy cieszysz się z wejścia do przedpokoju? Uważasz, że jest on zbyt ciemny, czy może za jasny? Ciasny czy pełen nieładu? W oparciu o te wrażenia możesz zaplanować konkretne zmiany. Jeśli pomieszczenie jest zbyt zagracone, może czas pomyśleć o zmianie sposobu przechowywania? Jeżeli przedpokój wydaje Ci się zbyt ciasny, być może czas się zastanowić nad nową tapetą w jasnych barwach.

Wystrój przedpokoju dopasuj odpowiednio do jego rozmiaru i swoich potrzeb

Sposób umeblowania tego miejsca zależy od jego wielkości i kształtu – czy jest długie i wąskie, czy może kwadratowe? Duże znaczenie mają także potrzeby wszystkich domowników. Zacznij od wykonania szkicu, aby zastanowić się, jak wykorzystać dostępną powierzchnię w najlepszy możliwy sposób. Jeśli w przedpokoju nie brakuje miejsca, można wstawić do niego niewysoką komodę, w której zmieści się wiele rzeczy, a jednocześnie będzie można na niej usiąść, gdy ściąga się buty. Dobrze sprawdzają się też stojące na podłodze kosze. Jeśli jednak przedpokój nie jest zbyt przestronny, warto pomyśleć o wykorzystaniu całej wysokości ścian. Można na nich umieścić haki i półki. Jeśli to pomieszczenie jest bardzo wąskie, na podłodze można położyć okrągłe dywany, na ścianach umieścić tapety z poziomymi wzorami i duże lustra. Lustro doskonale się przyda, jeśli chcesz rzucić okiem na swój wygląd ostatni raz przed wyjściem z domu. Jeśli w domu są dzieci, wieszak lub haki na ich ubrania powinny znajdować się na takiej wysokości, aby mogły ich dosięgnąć. Dzięki temu same będą mogły powiesić swoje kurtki i płaszczyki, które będą na nie czekać na swoim miejscu, gdy rano przyjdzie czas je założyć i wyjść do szkoły. Na podobnej wysokości można też umieścić kosze i półki na czapki, rękawiczki lub karty autobusowe. Jeśli podczas tapetowania chcesz pójść na całość, możesz pozwolić najmłodszym członkom rodziny na wybór wzorów tapet.

Oświetlenie przedpokoju – najlepsze wskazówki

Aby w przedpokoju było jasno i panowała gościnna atmosfera, warto dobrze przemyśleć wybór oświetlenia. Ładna lampa sufitowa oświetli całe pomieszczenie, stanowiąc jednocześnie elegancką ozdobę. Nawet jeśli przedpokój nie jest miejscem na odpoczynek i czytanie książek, nastrojowe oświetlenie stworzy odpowiednią atmosferę. Jeśli powierzchnia tego pomieszczenia nie jest zbyt duża, postaw na lampy ścienne i girlandy oświetleniowe. W innych przypadkach dobrze sprawdzi się też lampka lub świece na komodzie. Jeżeli tapety na ścianach przedpokoju są ciemne lub jeśli jest on niewielki, odpowiednie oświetlenie ma bardzo duże znaczenie.

Wzory tapet i wystrój wnętrza

Przedpokój to miejsce, w którym można przetestować nowe pomysły, ponieważ jego powierzchnia nie jest zbyt duża i nie spędza się w nim zbyt wiele czasu, więc jego wystrój nie znudzi się za szybko. Tutaj możesz zaszaleć, wybierając tapety do przedpokoju w duże wzory, które ożywią wnętrze, natomiast wycieraczka w pięknych kolorach stworzy bardziej przytulną atmosferę. Jeśli wybierzesz tapetę w ciemnych barwach, będą do niej pasować półki i inne meble w stonowanych kolorach. Jest to również miejsce, w którym można wykorzystać kreatywne rozwiązania. Można własnoręcznie wykonać ławkę do siedzenia, w której schowasz buty całej rodziny lub pokryć tapetą w piękny wzór przesuwane drzwi do garderoby, za którymi można schować i łyżwy, i plecaki szkolne. Nie zapominaj o znalezieniu miejsca nawet na najmniejsze drobiazgi, takie jak klucze, portfele i telefony komórkowe.

Jak najlepiej wytapetować przedpokój?

Jeśli chcesz się zdecydować na wyraziste kolory i duże wzory, warto pamiętać o kilku rzeczach, zanim wybierzesz tapetę do przedpokoju. Oto kilka porad:
  • Jeśli Twój przedpokój nie jest zbyt duży, dobrym rozwiązaniem będzie wybór tapety w jasnych, chłodnych barwach, dzięki czemu pomieszczenie optycznie się powiększy.
  • Innym sposobem na takie „powiększenie” pomieszczenia jest wybór tapety w pasy poziome, a nie pionowe.
  • Jeśli zależy Ci natomiast na wrażeniu przestronności, wybierz tapetę do przedpokoju w pionowe pasy. Możesz też pomalować listwy podłogowe i sufitowe na jej kolor, aby wzmocnić to wrażenie.
  • Jeśli masz duży przedpokój, możesz śmiało eksperymentować z ciemnymi kolorami i dużymi wzorami, które stworzą wrażenie gościnnego, przytulnego wnętrza.
Informacje o produktach

Szybka dostawa

Zamówienia wysyłamy w ciągu 1-3 dni, a dostawa zawsze jest darmowa. Klej do tapet w zestawie.

100% gwarancji

Pragniemy, aby wszyscy nasi klienci byli zadowoleni. Jeśli zamówiony produkt nie spełni Twoich oczekiwań, oferujemy możliwość dokonania zwrotu w ciągu 30 dni.