Tapety i obrazy na wymiar. Darmowa dostawa. Wysyłka w ciągu 1-3 dni.

Mglisty zielone liście - Tapeta - Przedpokój

81

wzorów

Tapety w kolorze turkusowym

Turkusowe tapety to kopalnia możliwości. Nazwa koloru pochodzi od kamienia półszlachetnego – turkusu. Jest to barwa znajdująca się między kolorem niebieskim a zielonym. Symbolizuje onDowiedz się więceja uzdrawianie, cierpliwość, spokój, harmonię i równowagę. Kolor turkusowy stanowi mieszankę barwy niebieskiej – symbolizującej prawdę, szczerość, inspirację i kreatywność, a także spokój, introspekcję, samotność, chłód i powagę – oraz barwy zielonej – symbolizującej z kolei wzrost, zdrowie i regenerację, obfitość, dobrobyt, pokój, radość, współpracę i harmonię. Oznacza to oczywiście, że kolor turkusowy zachowuje pozytywne właściwości obu barw, dlatego warto zastanowić się na wyborem tapety tej barwy.

Modny turkus

Wybór turkusowych tapet lub tapet z turkusowymi detalami wprowadzi do pokoju powiew świeżości. Kolor ten ma uspokajające, kojące działanie. Tapety w kolorze turkusowym stanowią jeden z najmodniejszych wyborów w tym sezonie. Turkusowe tapety dobrze się sprawdzą zarówno w pokoju dziecięcym, jak i w sypialni dorosłych. Tapety w turkusowym kolorze można wykorzystać do ozdobienia ściany kontrastowej, a turkusowe elementy wystroju wnętrz stworzą miłą, harmonijną atmosferę. Odświeżająca turkusowa tapeta ma duży potencjał i dobrze współgra z innymi odcieniami ciepłymi, a także zimnymi (tymi ostatnimi głównie w pomieszczeniach, które charakteryzuje minimalizm). Spróbuj połączyć turkusową tapetę z elementami wystroju w kolorze złotym. To jeden z najnowszych obecnie trendów, jakie można zaobserwować w popularnych magazynach wnętrzarskich. Można także wybrać turkusową tapetę z detalami w złotym kolorze. Do tapety w kolorze turkusowym pasują również inne kolory, jak na przykład biały, a także świeże barwy: limonkowa i cytrynowa. Kolor turkusowy dobrze sprawdzi się też z cieplejszymi odcieniami elementów drewnianych.

Wystrój wnętrz za pomocą turkusowych tapet – to proste!

Dlaczego by nie urządzić łazienki przy pomocy turkusowych tapet? Wprowadzą do tego wnętrza przytulne wrażenie świeżości, które może przypominać tropikalne wyspy. Pokój warto ozdobić roślinami zielonymi, aby podkreślić egzotyczny charakter turkusowej barwy. Na piękny wygląd turkusowych tapet wpływa nawet sposób padania światła, a także inne obecne w pokoju kolory – na przykład mebli, obrazów, lamp itp. Jeśli zdecydujesz się na turkusową tapetę na ścianie kontrastowej, wybierz do tego celu odpowiednią ścianę, kierując się rozmiarem pokoju, rozmieszczeniem okien oraz orientacją pomieszczenia względem stron świata. Jeśli okna pokoju wychodzą na północ, wybór turkusowej tapety może stanowić zaletę, ponieważ ciepłe odcienie zminimalizują wrażenie chłodu. Natomiast jeśli pokój ten zorientowany jest na południe, możesz wybrać tapetę w ciepłym kolorze turkusu, a także turkusową tapetę w chłodniejszych odcieniach. Aby uzyskać efektowne wrażenie świeżości, dobierając odpowiedni odcień tapety w kolorze turkusowym, należy ją umieścić na innej ścianie niż okno. Oto nasza prosta w wykonaniu, a jednocześnie sprytna wskazówka dotycząca wystroju wnętrz. Można ją zastosować bez obawy o własną kieszeń: aby dobrze zaznaczyć obecność koloru turkusowego w pokoju, znajdujące się w nim meble można pokryć tapetą w tym samym kolorze.
Informacje o produktach
  • Pokazuje 1-81 z 81 motywów

Szybka dostawa

Zamówienia wysyłamy w ciągu 1-3 dni, a dostawa zawsze jest darmowa. Klej do tapet w zestawie.

100% gwarancji

Pragniemy, aby wszyscy nasi klienci byli zadowoleni. Jeśli zamówiony produkt nie spełni Twoich oczekiwań, oferujemy możliwość dokonania zwrotu w ciągu 30 dni.