Ukryty Ptak - Brązowy Szary - Tapeta - Kuchnia

116

wzorów

Tapety do salonu i wskazówki dotyczące wystroju wnętrz

Salon ma wiele zastosowań: można w nim odpocząć, zregenerować siły lub spędzić czas z przyjaciółmi i rodziną. Wystrój salonu powinien odpowiadać potrzebom osób, które będą z niego korDowiedz się więcejzystać. Wnętrze tego pokoju – od tapet, przez meble, po oświetlenie – powinno odzwierciedlać osobowość jego właściciela. Ponieważ spędza się tu dużo czasu, ważne jest takie zaplanowanie przestrzeni, by cała rodzina mogła z niej korzystać zarówno podczas przytulnych wieczorów filmowych, jak i w trakcie odrabiania zadań domowych. Zanim zajmiesz się dekoracją wnętrz i tapetowaniem, zastanów się, jakie funkcje ma spełniać Twój salon. Ma być w nim dużo wolnego miejsca czy może będzie w nim stał stół jadalny? Czy będzie używany przede wszystkim jako pokój telewizyjny, czy pokój do pracy? Wystrój salonu powinien zależeć od jego funkcji. Potem nadejdzie czas na wybór tapet i innych detali.

Styl wystroju wnętrz i tapet

Następny krok to wybór stylu, jaki będzie miał Twój salon. Czasami trudno dopasować odpowiednie elementy. Która sofa będzie prezentowała się najlepiej? Czy tapety w kwiaty będą pasować do reszty pokoju? Czy wygląd salonu powinien nawiązywać do stylu retro? Najlepiej zwizualizować sobie wygląd pokoju oglądając magazyny wnętrzarskie, śledząc konta zajmujące się tą tematyką na Instagramie i wyszukując zdjęcia na Pintereście. Inspiracje dotyczące wyboru tapet i wystroju wnętrz można także znaleźć podczas odwiedzin w różnych restauracjach, kawiarniach lub na wystawach artystycznych.

Umeblowanie – proste wskazówki

Gdy już wybierzesz styl i atmosferę, jakie powinny panować w Twoim salonie, czas pomyśleć o meblach. Możesz wykonać szkic pomieszczenia, a potem wyciąć zdjęcia mebli i tapet, które Ci się podobają. Dzięki temu możesz na przykład dowolnie zmieniać położenie kanapy i po prostu wymienić ją na inną, jeśli aktualna jednak nie przypadnie Ci do gustu. Możesz też łączyć ze sobą okazyjnie kupione używane meble z nowymi oraz eksperymentować z różnymi kształtami i fakturami. Zastanów się również nad ułożeniem mebli w grupach. Czy w pokoju potrzebne jest stanowisko do pracy? Czy biurko powinno stać obok regału na książki? A może obok wygodnego fotela mógłby się pojawić niewielki stolik albo ulubiona gitara? Takie miejsce stworzy atmosferę spokoju i sprawi, że pokój wyda się nieco większy.

Oświetlenie do salonu – o czym należy pamiętać?

Salon zaczyna nabierać kształtu. Mimo że został wypełniony starannie dobranymi meblami i wybraną w gronie rodzinnym tapetą w odpowiednim stylu, brakuje ważnego elementu: odpowiedniego oświetlenia. Oświetlenie salonu jest równie ważne co dopasowanie go do przeróżnych form spędzania w nim czasu. Zastanów się nad funkcjami, jakie ma spełniać pokój i rozglądnij się za dobrym oświetleniem, które jednocześnie będzie odpowiednie do zajęć wykonywanych w salonie. Może to być na przykład lampa na biurko albo do czytania przy fotelu. Ważny jest też dobór oświetlenia, które stworzy odpowiedni nastrój. Mogą to być między innymi lampy stołowe lub okienne. Jeśli potrzebne będzie sufitowe oświetlenie pokoju, przydatne na przykład podczas sprzątania, można je odpowiednio dobrać. Nie zapomnij też o wzięciu pod uwagę wielkości i kolorystyki salonu. Jeśli pokój jest duży, a znajdujące się w nim tapety mają ciemne barwy, do stworzenia przytulnej atmosfery potrzebna będzie większa liczba lamp.

Tapety i dekoracje do salonu

Nadszedł teraz czas na zastanowienie się, które dekoracje najlepiej pasują do wybranego stylu. Czy pokój będzie pełen roślin doniczkowych lub książek, czy też ma w nim dominować oszczędny styl, dzięki czemu łatwiej będzie go utrzymać w czystości? Czy tapety do salonu mają być dyskretne i stonowane? A może chcesz pójść na całość i postawić na tapety w odważnych kolorach, z dużymi wzorami? Oto uniwersalna wskazówka dotycząca dekoracji i tapet, pasująca do każdego gustu: zaufaj swojemu instynktowi. Podkreśl ulubione elementy wystroju, opraw i powieś ulubione plakaty lub zdjęcia. Pamiętaj, że salon to miejsce, w którym spędza się dużo czasu. Jeśli chcesz sprawić, by był przytulny, wystarczy dodać poduszki, pledy i zasłony. Dywan może podkreślić charakter pokoju, a umieszczone w nim rośliny, detale z drewna i świece tworzą wrażenie harmonii. Pamiętaj, by wybierać takie przedmioty, które odzwierciedlają osobowość i styl domowników.

Tapety do salonu – nasze najlepsze wskazówki

Jeśli chodzi o tapety do salonu, nie ma tu miejsca na żadne ograniczenia ani reguły. Najważniejsze jest, żeby wybrana tapeta naprawdę Ci się podobała. A oto kilka pozostałych wskazówek:
  • Zacznij od kolorów i wzorów, które lubisz, ale pamiętaj również, jakie kolory będą dominować w salonie. Dobre wrażenie sprawiają trzy pasujące do siebie kolory.
  • Jeśli pokój ma dużą powierzchnię, a zależy Ci na przytulnym, ciemniejszym wnętrzu, możesz wybrać tapetę do salonu o zdecydowanych kolorach.
  • W mniejszym pokoju doskonale sprawdzi się jasna tapeta, która optycznie powiększy pomieszczenie.
Tapety mogą zmienić panującą w pokoju atmosferę, więc najpierw skup się na wrażeniu, jakie chcesz osiągnąć: czy stawiasz na nowoczesny, figlarny, przytulny, czy może rustykalny charakter wnętrza? Jeśli chcesz, żeby salon odzwierciedlał Twoją osobowość, możesz wybrać tapetę zgodną z własnymi zainteresowaniami. Lubisz zabawę kolorami i kształtami? – Być może przypadnie Ci do gustu tapeta o wyrazistych kolorach zaprojektowana przez Nothing Can Go Wrng. A jeśli kochasz przyrodę, możesz znaleźć coś dla siebie wśród tapet, które stworzyła Jonna Jinton.
Informacje o produktach

Szybka dostawa

Zamówienia wysyłamy w ciągu 1-4 dni, a dostawa zawsze jest darmowa. Klej do tapet w zestawie.

100% gwarancji

Pragniemy, aby wszyscy nasi klienci byli zadowoleni. Jeśli zamówiony produkt nie spełni Twoich oczekiwań, oferujemy możliwość dokonania zwrotu w ciągu 30 dni.