Tapety w kolorze niebieskim

Niebieski nie jest kolorem wybranym z błękitu. Na całym świecie niebieski jest ulubionym kolorem większości ludzi. Kto nie kocha czystego, błękitnego nieba lub mieniącego się błękitemDowiedz się więcej oceanu? Niebieski w przyrodzie ma wiele pozytywnych skojarzeń - dlaczego więc nie wybrać niebieskiego do swojego wnętrza? Mówi się, że niebieskie pomieszczenia mają kojący wpływ na ludzi. Oznacza to, że jeśli masz problemy z zasypianiem, możesz spróbować wystylizować swoją sypialnię na niebieską tapetę. Dorzuć kilka zielonych roślin, aby Twoja sypialnia była jeszcze bardziej kojąca. Będą one wspaniale współgrać z niebieską tapetą.

Niebieski jest łatwy do łączenia z innymi kolorami

. Niebieski nie tylko ładnie wygląda jako kolor podstawowy w pokoju, ale również dobrze sprawdza się w połączeniu z wieloma innymi kolorami drugorzędnymi. Pomyśl o tym w ten sposób: raczej nie będziesz często wymieniać tapety. Łatwiej jest wymienić inne elementy wystroju. Niebieska tapeta to sprytny ruch, jeśli jesteś typem, który lubi różnorodność i zmiany, ale nadal woli trochę koloru na ścianach. Nie musisz też nadmiernie komplikować rzeczy, aby nadać swojemu pokojowi lifting. Pomyśl tylko, jak bardzo możesz zmienić nastrój w sypialni po prostu zmieniając narzutę na łóżko. Wyciągnij wszystkie przystanki i stwórz silne wrażenie dzięki pomarańczowym detalom stylizacji, które będą współgrać z niebieską tapetą, lub nadaj pokojowi harmonijny charakter, dodając zielone rośliny domowe i mnóstwo białych detali, które będą współgrać z niebieską tapetą. Na pewno masz dowolną liczbę pomysłów na to, jak dopasować niebieską tapetę z czymś, co wygląda dobrze.

Niebieskie akwarele lub plamy atramentu jako tapeta

Trudno nie zauważyć panującego ostatnio trendu na tapety w akwarele lub plamy atramentu. Jest to jeden z najsilniejszych i najmocniejszych trendów w tapetach w ostatnich latach i nie wydaje się, aby miał odejść. Takie wzory są zarówno wyzywające, jak i eleganckie. To nie jest powrót starego trendu - to jest coś zupełnie nowego i nowoczesnego, co pozostawia swój ślad. Za trzydzieści lat będzie to prawdopodobnie klasyka naszych czasów. Jeśli zależy Ci na nowoczesnym wyglądzie, powinieneś przyjrzeć się tym niebieskim tapetom.

Niebieska tapeta + drewniana podłoga = połączenie stworzone w niebie

Nie ma lepszego połączenia niż niebieskie ściany z jasną drewnianą podłogą. To wspaniałe i ponadczasowe połączenie. Powinieneś zdecydowanie rozważyć niebieską tapetę, jeśli masz piękną drewnianą podłogę i chcesz podkreślić nastrój pokoju. Jeśli nie chcesz, aby ściany były zbyt dominujące, wybierz wzorzystą tapetę z akcentami bieli lub innego jaśniejszego odcienia.

Fajne fakty na temat koloru niebieskiego

Na pewno zetknąłeś się z Bluetooth w swojej elektronice. To dziwna nazwa dla bezprzewodowego transferu między urządzeniami elektronicznymi, prawda? W rzeczywistości, była to pierwotnie nazwa robocza, gdy Bluetooth był w fazie rozwoju - nazwa, która utknęła. Została ona zainspirowana przez króla Danii, Haralda Bluetootha, który zjednoczył większą część Skandynawii w latach 950-986. Ale dlaczego, u licha, ktoś miałby się nazywać Bluetooth w pierwszej kolejności? W tamtych czasach słowo niebieski było również używane do określenia koloru czarnego w językach skandynawskich. Tak więc Harald Blacktooth miałby więcej sensu, biorąc pod uwagę obecne użycie tego słowa. Słowo niebieski w swoim obecnym znaczeniu dotarło do Skandynawii z Francji, przez Anglię, w XIII wieku.

Historycznie bardzo ekskluzywny i drogi kolor

W dawnych czasach niebieski nie był kolorem powszechnym. Kolor niebieski był początkowo produkowany poprzez kruszenie minerału zwanego Lapis Lazuli. Był on tak rzadki, że kosztował tyle co złoto. Dopiero pod koniec XIX wieku zaczęto produkować syntetyczne niebieskie kolory, dzięki czemu stały się one przystępne cenowo. Teraz wiesz trochę więcej o kolorze niebieskim.

Szeroka gama

Naturalnie mamy szeroki wybór niebieskich tapet. Poświęć trochę czasu i przejrzyj nasze motywy. Jesteśmy przekonani, że znajdą Państwo coś, czym będą się Państwo cieszyć przez wiele lat.
Informacje o produktach
  • Wyświetlanie 1 z 1 liczby stron