Pokój dziecięcy

Pierwszy pokój dziecka to miejsce do przytulania, zabawy i przytulnego, relaksującego dnia. Wystrój pokój dziecięcy za pomocą pięknych tapet, wspaniałych kolorów i inspirujących detalDowiedz się więceji dekoracyjnych - oto nasza rada przy urządzaniu pokoju dla dziecka. Dziecko pojawi się już wkrótce - nie ma więc lepszego momentu na dekorowanie pokoju dziecięcego. Przeglądaj kolory, wzory tapet, detale i produkty dla dzieci. Dobrym sposobem na rozpoczęcie jest zastanowienie się, jak chcesz wykorzystać ten pokój. Czy potrzebujesz łóżeczka, wygodnego krzesełka i przewijaka, czy chcesz, aby było przytulnie i stylowo? Dzieci nie są jeszcze na tyle dorosłe, by mieć coś do powiedzenia, więc możesz udekorować pokój dziecięcy, jak tylko chcesz. Jeśli jednak chcesz uniknąć zbyt częstych przemeblowań i chcesz, aby pokój zmieniał się wraz z rozwojem dziecka, wybierz meble, tapety i wystrój, które możesz aktualizować, zamiast całkowicie wymieniać.

Wskazówki dotyczące tapet do pokoju dziecinnego

Tapety w pastelowych kolorach, zabawne wzory lub motywy, które stymulują naukę, takie jak A Bugs World - Pink by Sne design lub ABCedarian Team Hawaii. Możesz swobodnie wybierać w pokoju dziecinnym, ale pamiętaj, że ty i twoje dziecko prawdopodobnie spędzicie tam dużo czasu, nawet jeśli dziecko śpi w innym pokoju, więc ważne jest, aby tapeta przyniosła szczęście i harmonię do pokoju. Zacznij od kolorów, które lubisz, a następnie wybierz pomiędzy żywymi motywami, w których niemal codziennie możesz znaleźć nowe szczegóły, a stylową tapetą w stonowanych kolorach - sprawdź Chester - Grey firmy Acne JR lub Rain Sky Andreasa Engesvika. Ściany to nie jedyna powierzchnia, którą można tapetować w pokoju dziecięcym. Jest to pomieszczenie, w którym tapeta na drzwiach, części ściany lub suficie może zrobić różnicę. Nasze motywy Solar System i Reflection Nebula są idealne do tapetowania sufitów. Możesz również połączyć farbę i tapetę lub wybrać dwa ulubione motywy, które do siebie pasują. Na przykład wybierz główny kolor tapety o intensywnej kolorystyce, łącząc go z innym, spokojniejszym motywem. Przy wyborze motywów do pokoju dziecinnego nie musisz ograniczać się do dziecięcych wzorów. Tapety do pokoju dziecinnego mogą być dowolne, od powtarzających się wzorów po klasyczne motywy, od kojących lasów po skomplikowane abstrakcje. Sprawdź takie wzory jak Cecilia Carlstedt's Cosmic Abstraction, By May's Confetti lub Lilesadi's Marble 2.0 Nude.

Stylowe detale i wskazówki

Najważniejszą rzeczą przy urządzaniu pokoju dziecięcego jest to, że każdy powinien czuć się w nim jak w domu, zarówno dorosły jak i dziecko. Ogranicz meble do minimum, a za priorytet uznaj dodatkową przestrzeń na podłodze, gdy dziecko zacznie raczkować lub po prostu będzie chciało odpocząć w dziecięcej siłowni. Przytulna mata do zabawy i urzekający dziecięcy mobil nad stołem do przewijania to nasze najważniejsze wskazówki. Postaraj się również o dobre miejsce do przechowywania gryzaków i klocków, aby łatwo było je uporządkować na noc. Jeśli dziecko będzie spało w pokoju, postaraj się o oświetlenie otoczenia, muzyczną komórkę dla dziecka do powieszenia nad łóżeczkiem i wygodne miejsce do siedzenia dla dorosłego.

Jak umeblować pokój dziecięcy

Ważne jest, aby zawsze mieć jak najwięcej wolnej przestrzeni na podłodze. Większość przedszkoli posiada niewielką liczbę starannie dobranych mebli, dlatego zebraliśmy nasze najlepsze wskazówki dotyczące wyposażenia pokoju: Nad łóżeczkiem nie powinny znajdować się ciężkie rzeczy, takie jak półki czy lampa - mogą wydawać się groźne. Jeśli to możliwe, nie umieszczaj główki łóżeczka pod oknem, ponieważ światło może rozpraszać dziecko w czasie snu. Umieszczenie główki łóżeczka przy ścianie daje większe poczucie bezpieczeństwa. Postaw na dobre przechowywanie w pokoju dziecinnym, ale pamiętaj, że komody i regały muszą być przykręcone do ściany, aby nie mogły się przewrócić, kiedy dziecko zacznie wstawać. Jeśli to możliwe, umieść miejsce do przechowywania w zasięgu ręki dziecka. Kiedy dziecko zaczyna raczkować, najlepiej jest postawić na podłodze ładne pudełka do przechowywania, aby kolorowe zabawki były w zasięgu ręki.

Dobre oświetlenie

Oświetlenie w pokoju dziecinnym ma większe znaczenie niż mogłoby się wydawać. Zależy to oczywiście od tego, jak zamierzasz korzystać z pokoju. Potrzebne będzie dobre oświetlenie ogólne, jeśli w pokoju znajduje się przewijak, ale oświetlenie otoczenia jest szczególnie ważne przy przytulaniu i zabawie. Zaopatrz się w lampkę sufitową, najlepiej ze ściemniaczem, dodaj do niej wróżki, które nadadzą przytulny nastrój, oraz lampkę nocną lub stołową, którą można zostawić włączoną na noc, jeśli dziecko będzie chciało trochę światła. Lampka nocna ułatwia również sprawdzanie dziecka w nocy.

PoradyDIY z tapetą i bez

Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić sama, aby udekorować pokój dziecięcy. Jeśli masz wprawę w rękach, możesz zrobić wyjątkowe szyny do obrazów, pudełka do przechowywania, a nawet meble. Ale tapetę możesz wykorzystać do mniejszych projektów - do wszystkiego, od kolorowych proporczyków, przez dziecięcą komórkę do powieszenia nad łóżeczkiem, po dekoracyjne wycinanki gwiazdek, piłeczek, piórek, a może balonów. Wykorzystaj resztki tapet lub próbki tapet do wykonania projektu, który z pewnością sprawi Ci wiele radości i przyniesie urocze rezultaty. Odwiedź nasz blog, aby uzyskać wskazówki i poradniki dotyczące tapetowania.
Informacje o produktach