Tapety i obrazy na wymiar. Darmowa dostawa. Wysyłka w ciągu 1-3 dni.

W lesie - Tapeta - Pokój dziecięcy

460

wzorów

Tapety w kolorze zielonym

Tapety w kolorze zielonym. Co powiesz na tapetę w kolorze pastelowej lub ciemnej zieleni, w zieloną kratę lub zielono-białe paski? To tylko kilka przykładów szerszej oferty, z której Dowiedz się więcejmożesz wybrać coś dla siebie. U nas znajdziesz szeroką gamę tapet designerskich w zielonym kolorze we wzory zainspirowane naturą, miejskimi ulicami i sztuką.

Harmonijne tło wprost ze świata przyrody

Wielu osobom kolor zielony kojarzy się przede wszystkim z naturą. Uważa się, że działa on na nas uspokajająco, ponieważ zieleń tworzy harmonijną atmosferę. Patrząc z historycznego punktu widzenia, ludzie zostali stworzeni do życia w świecie przyrody. Dopiero później zaczęliśmy zamieszkiwać w domach i mieszkaniach na terenie dużych miast. Liczne badania wskazują, że ludzkie tętno zwalnia, a ciśnienie krwi obniża się, gdy przebywamy na łonie przyrody. W Japonii znane jest zjawisko „Shinrin-yoku”. Dosłowne tłumaczenie tego wyrażenia to „leśna kąpiel”. Polega ono na obcowaniu z przyrodą. Być może tapety w zielony wzór w naszych domach to nie taki głupi pomysł? Jeśli lubisz przyrodę – z pewnością.

Kolor zielony to barwa, którą najłatwiej przyswajają nasze oczy

Czy wiesz, dlaczego żołnierze noszący wojskowe gogle noktowizyjne widzą zielony obraz? To nie przypadek. Ta barwa została wybrana ze względu na długość fali światła, sprawiającą, że nasze oczy najłatwiej ją przetwarzają i najszybciej radzą sobie z rozpoznawaniem wzorów w tym kolorze. Być może ma to związek z faktem, że ludzkość przez setki tysięcy lat zajmowała się dostrzeganiem różnych odcieni zieleni w świecie przyrody.

W świecie przyrody chlorofil nadaje ton

Być może pamiętasz jeszcze szkolne lekcje biologii dotyczące fotosyntezy u roślin? Ten zadziwiający proces odpowiada za przemianę wody, dwutlenku węgla i energii w tlen i węglowodany. Mówiąc najprościej, rośliny oczyszczają powietrze, którym oddychamy. To dobry powód, by szanować naturę i otaczać się w domu roślinami. Związek, któremu rośliny zawdzięczają swą zieloną barwę, nazywa się „chlorofil” i stanowi ważny element procesu fotosyntezy.

Miętowozielone tapety – elegancja i styl

Mówiąc o wystroju wnętrz w kolorze zielonym, nie myślimy wyłącznie o świecie przyrody. Miętowa zieleń to kolor, który ciężko znaleźć wśród roślin, mimo to, jest to jeden z odcieni barwy zielonej. Ponadto świetnie się prezentuje w zestawieniu ze skórzanymi i dębowymi meblami. W naszej kolekcji znajduje się wiele tapet w kolorze miętowozielonym w piękne wzory – nie przegap ich!

Tapeta o barwie patynowanej miedzi

Miedź od dłuższego czasu stanowi silny międzynarodowy trend w świecie wystroju wnętrz. Nie wszyscy wiedzą, że gdy miedź pokrywa się patyną, staje się zielona. Statua Wolności na Manhattanie zawdzięcza swój kolor nie farbie, ale właśnie patynie. Innym dobrym przykładem jest zwieńczenie wież Zygmuntowskiej i Zegarowej na Wawelu. Eksperymentowanie z różnymi odcieniami zieleni we wnętrzach – na ścianach, poprzez wstawienie do pokoju roślin lub wykorzystanie materiałów w barwach naturalnej zieleni – daje naprawdę ciekawe efekty.

Tapety akwarelowe w odcieniach zieleni

Tapety z akwarelowymi wzorami ciężko jest przegapić. Co powiesz na ściany pokryte akwarelowymi malowidłami? Ten trend nie minie zbyt szybko. Stonowane odcienie zieleni obecne w abstrakcyjnym wzorze w stylu akwareli są niezwykle efektowne! Obejrzyj tapetę Watercolour Green autorstwa studia projektowego Lemon, a zobaczysz, co mamy na myśli. Ilu projektantów wnętrz, tyle pomysłów na dekorację pomieszczeń przy pomocy zielonych tapet. Najważniejsze jest jednak znalezienie takiej tapety w kolorze zielonym, która będzie pasowała do Twojego stylu. W naszej ofercie z pewnością znajdziesz odpowiednią tapetę, niezależnie od tego, czy szukasz wzoru z dużymi, zielonymi liśćmi, czy deseniu w kolorze miętowej zieleni.
Informacje o produktach

Szybka dostawa

Zamówienia wysyłamy w ciągu 1-3 dni, a dostawa zawsze jest darmowa. Klej do tapet w zestawie.

100% gwarancji

Pragniemy, aby wszyscy nasi klienci byli zadowoleni. Jeśli zamówiony produkt nie spełni Twoich oczekiwań, oferujemy możliwość dokonania zwrotu w ciągu 30 dni.