Tapety w kolorze zielonym

Lubisz swoje tapety w pastelowej zieleni, ciemnej zieleni, zielonej kratce lub zielono-białych pasach? To tylko ułamek tego, co możesz wybrać. Mamy szeroki wybór zielonych tapet desigDowiedz się więcejnerskich z motywami i wzorami inspirowanymi naturą, sztuką i życiem miejskim.

Harmonijna podstawa natury

Dla wielu z nas zieleń jest podstawowym kolorem natury i mówi się, że ma kojący wpływ. Zieleń tworzy harmonię. Z historycznego punktu widzenia, ludzie ewoluowali, aby żyć blisko natury. Dopiero od niedawna zaczęliśmy mieszkać w mieszkaniach i domach w dużych miastach. Liczne badania naukowe wykazują, że nasze tętno i ciśnienie krwi spada, gdy spędzamy czas na łonie natury. W Japonii istnieje coś, co nazywa się shinrin-yoku. Jego bezpośrednim tłumaczeniem jest "kąpiel w lesie" i oznacza zanurzenie się w naturze. Być może nie byłoby złym pomysłem posiadanie w swoim domu tapety z zielonym wzorem - jeśli czujesz, że ciągnie Cię do natury.

Zielony to kolor najłatwiejszy do przetworzenia dla naszych oczu

. Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego gogle noktowizyjne używane przez wojsko emitują zielone światło? To nie przypadek, ponieważ długość fali światła emitującego kolor zielony jest dla nas najłatwiejsza do przetwarzania i rozróżniania wzorów. Nie możemy stwierdzić, czy ma to związek z faktem, że ludzie od setek tysięcy lat praktykowali rozróżnianie odcieni kolorów w przyrodzie, ale nie jest to daleko idące przypuszczenie.

Chlorofil barwi przyrodę

Być może pamiętasz swoje szkolne lekcje biologii o fotosyntezie roślin. Jest to naprawdę niesamowity proces, w którym rośliny przekształcają wodę, dwutlenek węgla i energię słoneczną w tlen i cukry. Rośliny dosłownie oczyszczają nasze powietrze - to dobry powód, aby okazać szacunek naturze i mieć rośliny w swoim domu. Substancja, która nadaje roślinom ich zielony kolor, nazywa się chlorofil i odgrywa ważną rolę w fotosyntezie.

Miętowa zielona tapeta jest elegancka i stylowa

Mówienie o zielonym wystroju nie musi kojarzyć się tylko z naturą. Miętowa zieleń nie jest często spotykanym kolorem w przyrodzie, ale nadal jest zielona. I jest absolutnie wspaniała w zestawieniu ze skórą i dębowymi meblami. W naszej kolekcji mamy wiele miętowo-zielonych tapet ze stylowymi wzorami, których po prostu nie można przegapić!

Kolor verdigris na tapecie

Miedź już od jakiegoś czasu jest silnym trendem w aranżacji wnętrz na całym świecie. Wiele osób nie wie, że miedź zmienia kolor na zielony w miarę upływu czasu. Statua Wolności na Manhattanie nie jest pomalowana - to verdigris nadaje jej charakterystyczny kolor. Kolejnym dobrym przykładem są miedziane dachy na Starym Mieście w Sztokholmie. Wygląda to przepięknie, gdy bawisz się różnymi odcieniami zieleni na ścianach, z roślinami i naturalnie zielonymi materiałami, takimi jak verdigris.

Tapety w zielone akwarele

Tapety z motywem akwareli to trend, którego nie można przegapić. Pozwól swoim ścianom stworzyć wygląd obrazu akwarelowego. To trend, który na pewno się utrzyma. Stonowane odcienie zieleni w abstrakcyjnym akwarelowym wzorze są oszałamiająco piękne. Sprawdź naszą Akwarelową Zieleń od Lemon, a zobaczysz dokładnie, co mamy na myśli. Powodów do dekoracji zieloną tapetą jest tak wiele, jak wielu jest projektantów wnętrz. Najważniejszą rzeczą, oczywiście, jest znalezienie zielonej tapety, która pasuje do Twojego stylu. Jesteśmy pewni, że mamy dla Ciebie odpowiedni motyw, niezależnie od tego, czy szukasz dużych zielonych liści, czy miętowego zielonego wzoru na ściany.
Informacje o produktach