Czerwone fototapety

Stylizacja z czerwienią. W projektowaniu wnętrz i modzie czerwień jest zwykle kojarzona z takimi słowami jak: wychodzący, przyciągający wzrok, odnoszący sukcesy i aktywny. DekorowanieDowiedz się więcej kolorem czerwonym może sprawić, że pokój będzie olśniewający i naprawdę wyróżniający się stylem, zwłaszcza jeśli zrównoważysz przestrzeń białymi lub szarymi meblami i innymi dekoracjami, które zapewnią odpowiedni kontrast. Spójrz na to z szerszej perspektywy i użyj finezji podczas stylizacji z czerwonymi ścianami. Czasami łatwiej jest zastosować wzorzystą czerwoną tapetę niż całkowicie czerwoną. Nie wymaga to jednak, aby reszta wystroju w taki sam sposób równoważyła jednokolorowy klimat ściany. Są dwie cechy wspólne dla osób, które lubią czerwień: mają odwagę podążać własną ścieżką i robić rzeczy po swojemu. Czerwień jest bardzo ekspresyjnym, przyciągającym wzrok kolorem.

Emocje na fototapecie

Nie ma wątpliwości, że czerwień jest kolorem, który wywołuje ludzkie emocje. Czerwony to kolor, który wysyła silne sygnały w przyrodzie. Większość ludzi zgadza się, że czerwień przyciąga wzrok. To nie przypadek, że znaki stopu w ruchu drogowym i znaki sprzedaży w sklepach są czerwone. W większości kultur czerwień ma również silne znaczenie symboliczne. Kolor ten jest często kojarzony z miłością, siłą i odwagą. W kulturze zachodniej czerwień może być także symbolem grzechu i seksualności, ale nie wszędzie ma ona takie samo znaczenie.

Różnice kulturowe

W kulturach azjatyckich czerwień symbolizuje radość i sukces. Nic więc dziwnego, że w krajach azjatyckich czerwień jest popularnym kolorem na weselach. A jak już pewnie zdążyłeś się domyślić, w Japonii czerwień jest symbolem słońca.

Dlaczego zachody słońca są czerwone

Nie będziemy się w to zagłębiać. Wyjaśnimy tylko krótko, dlaczego niebo przy zachodzie słońca ma kolor czerwony. Białe światło, które zwykle postrzegamy, zawiera mieszaninę fal wszystkich kolorów. W niektórych przypadkach światło rozpada się na różne kolory, np. w tęczy lub podczas patrzenia przez pryzmat. Światło rozprasza się w podobny sposób podczas zachodu słońca. Gdy słońce znajduje się nisko, docierają do nas długie fale. Najdłuższą falę ma kolor czerwony i dlatego niebo jest w większości wypełnione czerwonym światłem. Jeśli zgodzisz się, że czerwone zachody słońca są niesamowite, przyjrzyj się z bliska naszej fototapecie "Zanurzeni w słońcu" autorstwa Viktora Sundberga.

Historia czerwieni Ferrari

Istnieje specjalny odcień czerwieni zwany szkarłatem. Szkarłat można znaleźć w naturze u egzotycznego ibisa. Jest to ciepły i ognisty kolor czerwony z domieszką pomarańczowego. Ten szczególny odcień czerwieni stał się niemal anonimowym symbolem samochodów sportowych Ferrari. Ten specjalny kolor nosi nazwę rosso corsa i początkowo był używany wyłącznie w samochodach wyścigowych. Każdy kraj miał swój własny kolor na samochodach. Samochody niemieckie były białe, francuskie - jasnoniebieskie, brytyjskie - ciemnozielone, a włoskie miały - zgadłeś - ten szkarłatny kolor, który tak mocno kojarzy się z szybkością i intensywnością. Jeśli jesteś fanem Ferrari, nie przegap naszej oferty motywów Ferrari.

Nasza szeroka oferta

Nasza oferta czerwonych fototapet jest tak nieskończona, jak ten kolor. Mamy wszystko, od ścian graffiti po klasyczne szykowne wzory i oczywiście tapety inspirowane Azją. Każda fototapeta, którą u nas znajdziesz, robi niepowtarzalne wrażenie, biorąc pod uwagę, że zarówno odcienie kolorów, jak i wzory różnią się od siebie. Chcemy dać Ci możliwość znalezienia tapety, która będzie pasować do Twojego stylu i wyróżniać się z tłumu. Poświęć trochę czasu i przejrzyj naszą ofertę czerwonych fototapet. Mamy nadzieję, że znajdziesz coś, co Ci się spodoba.
Informacje o produktach

Szybka dostawa

Zamówienia wysyłamy w ciągu 1–4 dni, a dostawa zawsze jest darmowa. Klej do tapet w zestawie.

100% gwarancji

Pragniemy, aby wszyscy nasi klienci byli zadowoleni. Jeśli zamówiony produkt nie spełni Twoich oczekiwań, oferujemy możliwość dokonania zwrotu w ciągu 30 dni.