Pokój dziecięcy

Nie jest tajemnicą, że pokoje dziecięce służą do wszystkiego, od zabawy i kreatywności po relaks, i powinny czuć się przyjazne i bezpieczne. To może sprawić, że dekorowanie stanie sięDowiedz się więcej wyzwaniem. Ale nie musi to być skomplikowane - czasami wystarczy nowa tapeta, kilka sprytnych rozwiązań i odrobina wyobraźni. Żaden pokój nie będzie wymagał tak częstych zmian wystroju jak sypialnie dziecięce. Zainteresowania i upodobania dzieci zmieniają się wraz z ich rozwojem. Z upływem lat będą chciały zmiany tapety, dorosłego łóżka i różnych zabawek. Zawsze zaczynaj od osobowości i gustów swoich dzieci podczas dekorowania ich pokoi - i pozwól im pomóc w wyborze.

Najlepszy projekt dla danej przestrzeni

Dzieci nie zawsze muszą mieć swój własny pokój. Czasami rodzeństwo musi dzielić pokoje między sobą, a czasami dzieci śpią w sypialni rodziców. Właśnie wtedy warto sprawić, by kącik pokoju stał się własną oazą dziecka. Rodzeństwo może wybrać zupełnie inne wzory tapet do swojej części pokoju. Tapetuj tapetą dziecięcą ścianę akcentową za łóżeczkiem dziecka w pokoju rodziców. Czasami wystarczy udekorować róg salonu lub tajny pokój zabaw pod schodami, aby dzieci miały swoje własne, specjalne miejsce.

Wybór odpowiedniej tapety

Wraz ze zmianą zainteresowań i gustów dzieci może nadejść czas na zmianę wystroju. Pozwól dzieciom wybrać ich ulubione motywy i pomóż im zdecydować, które ściany pokryć tapetą. Jeśli chcesz mieć ścianę z akcentami, pomaluj pokój na kolor bazowy, ale miejsca, które zamierzasz tapetować, utrzymaj w bieli. Jeśli chodzi o ścianę z akcentami, dlaczego nie wybrać zabawnego wzoru za biurkiem, aby zainspirować ich kreatywność, lub tapety odzwierciedlającej zainteresowania dziecka nad łóżkiem? Podczas dekorowania pokoju dziecięcego możesz być bardziej odważny niż w innych miejscach. Wybierz tapetę z nieco większą ilością kolorów i powieś ją w nieco inny sposób. Na komodzie lub drzwiach szafy możesz umieścić tapetę z kontrastującymi motywami, a na wewnętrznej stronie szafy postacie z ulubionej książki Twojego dziecka - lub może nad łóżkiem pojawi się gwieździste niebo? Jeśli masz w rodzinie mini artystów, gładka tapeta z figurami i kształtami gotowymi do kolorowania jest doskonałym wyborem, więc mogą oni naprawdę stać się kreatywni z kredą i farbą.

Oświetlenie do pokoju dziecięcego

Niektóre dzieci lubią mieć włączoną lampkę nocną. Istnieje wiele ładnych lampek dla dzieci w różnych kształtach, od zwierząt po grzyby. Jeśli wybierzesz taką ze ściemniaczem, będziesz mógł czytać bajki na dobranoc. Miło jest mieć wiele różnych rodzajów oświetlenia w sypialni dziecka, od lamp ściennych po lampy z bajki. Jeśli pokój ma ciemne ściany, dobre oświetlenie jest bardzo ważne, aby dzieci mogły bawić się, tworzyć i czytać do woli.

Gorąca rada: Jak urządzić pokój dziecięcy

 

. Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać przy projektowaniu pokoju dziecięcego, jest dobre przechowywanie. Będziesz potrzebować miejsca na wszystkie kolorowe zabawki i rękodzieła oraz wszystkie książki. To sprawi, że łatwiej będzie utrzymać porządek i pokój nie będzie się czuł tak zagracony. Jeśli jest miejsce, wstaw szafę, komodę lub szafkę. Istnieje wiele sprytnych rozwiązań, które możesz wypróbować. Czy możesz wykorzystać meble jako biurko lub czy jest miejsce na przechowywanie pod łóżkiem? Jeżeli ty składowe pudełka, ty możesz robić one równie stylowi jak praktyczni dekorują one z tapetą lub colour papierem. Ustaw łóżko z wezgłowiem przy ścianie tak, aby było skierowane w stronę drzwi. Jeśli masz więcej niż jedno dziecko, dwa pojedyncze łóżka sprawdzą się równie dobrze jak łóżko piętrowe - wykorzystaj maksymalnie dostępną przestrzeń, ale sprawdź, czy później będzie wystarczająco dużo miejsca na łóżko dla dorosłych. I nie zapomnij o biurku. To dobre miejsce do majsterkowania, a jeśli wybierzesz rozwiązanie z półkami lub z regulowaną wysokością, będzie ono nadal przydatne do odrabiania lekcji i jako biurko komputerowe. Tworzy przytulne i relaksujące miejsce do spania z baldachimem łóżka lub zasłonami. Zasłony są również idealne, jeśli chcesz podzielić pokój między zabawę i sen - lub między rodzeństwo. Miękkie meble to także zaproszenie do zabawy. Jeśli masz miejsce, dlaczego nie huśtawka wewnętrzna, zestaw drążków ściennych lub kolorowy dywan, który można zamienić w morze lub tor wyścigowy? Wybierając rzeczy do pokoju dziecięcego, zastanów się, czy będą one spełniały swoją funkcję, gdy dzieci będą rosły - czy te listwy ścienne można wykorzystać na ubrania lub dzieła sztuki? Czy huśtawka będzie potrzebna do długich, szczerych rozmów? Czy dywanik może pozostać na swoim miejscu i być po prostu ładnym dywanikiem?

Informacje o produktach

Szybka dostawa

Zamówienia wysyłamy w ciągu 1–4 dni, a dostawa zawsze jest darmowa. Klej do tapet w zestawie.

100% gwarancji

Pragniemy, aby wszyscy nasi klienci byli zadowoleni. Jeśli zamówiony produkt nie spełni Twoich oczekiwań, oferujemy możliwość dokonania zwrotu w ciągu 30 dni.