Dżungla Jive - Tapeta - Pokój dziecięcy

299

wzorów

Pokój dziecięcy

Nie jest tajemnicą, że pokój dla dzieci powinien być miejscem zabaw, oazą relaksu i bezpieczeństwa oraz przestrzenią służącą do rozwoju kreatywności. Z powyższych powodów wystrój tegoDowiedz się więcej pomieszczenia może stanowić nie lada wyzwanie. Nie musi to być jednak skomplikowane zadanie – czasami wystarczą nowe tapety, sprytne rozwiązania i szczypta wyobraźni. Żadne inne wnętrze w domu nie musi zmieniać się tak często jak pokój dziecięcy. W miarę upływu lat dziecko rośnie i rozwija nowe zainteresowania oraz gust. Trzeba więc zmieniać tapety i odpowiednio dopasowywać lub przedłużać łóżko. Również zabawki z czasem się zmieniają. Pracując nad wystrojem pokoju dla dzieci, opieraj się zawsze na ich osobowości i gustach. Pozwól im brać udział w tym projekcie i wybierać poszczególne elementy wystroju.

Wystrój wnętrza i dobór tapety zależą od wielkości pokoju

Nie każde dziecko ma własny pokój. Czasami dzielą go z rodzeństwem, a czasem – śpią w sypialni rodziców. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem będzie stworzenie oddzielnego, zasłoniętego kącika – dziecięcej prywatnej oazy. Jedną część wspólnego pokoju dziecięcego można wytapetować zgodnie z gustem jednego z dzieci, a drugą – tapetą o zupełnie innym wzorze. Jeśli łóżeczko maluszka znajduje się w sypialni rodziców, ścianę za nim można potraktować jako kontrastową i umieścić na niej tapetę o dziecięcym wzorze. Aby dziecko miało swój własny kącik, czasami wystarczy urządzić pomysłowy zakątek w dużym pokoju lub przytulną kryjówkę pod schodami.

Wybierz najlepiej pasującą tapetę

Może się okazać, że konieczna jest zmiana tapety na nową, odzwierciedlającą zainteresowania i gust Twojego dziecka. Pozwól mu wybrać wzór tapety, który najbardziej mu się spodoba i ustalcie wspólnie, które powierzchnie nią wytapetujecie. Jeśli myślisz nad ścianą kontrastową, pozostałe ściany pomaluj najpierw kolorem bazowym. Ściana kontrastowa powinna pozostać biała. Tapeta, która ją pokryje, może mieć figlarny wzór, jeśli przy niej będzie stało biurko – dzięki temu stanie się inspiracją i pobudzi kreatywność. Jeżeli natomiast przy tej ścianie będzie stało łóżko, tapeta może nawiązywać do zainteresowań dziecka. W pokoju dziecięcym możesz sobie pozwolić na nieco więcej niż w przypadku innych pomieszczeń. Możesz na przykład wybrać bardziej kolorową tapetę lub wytapetować to wnętrze w nieco inny sposób niż zwykle. Ciekawym pomysłem jest na przykład przyklejenie tapet o różnych wzorach na fronty szuflad lub drzwi szafy. Jej wnętrze można wykleić obrazkami ulubionych postaci z książek lub stworzyć rozgwieżdżone niebo nad łóżkiem. Jeśli w rodzinie jest mały artysta, dobrze się sprawdzi prosta tapeta w różne kontury i kształty, dzięki czemu dziecko własnoręcznie będzie mogło ozdobić ściany za pomocą kredek i farbek.

Oświetlenie do pokoju dziecięcego

Niektóre dzieci lubią, gdy zawsze świeci się lampka nocna. W sprzedaży dostępnych jest wiele różnych lamp dla dzieci o ciekawych kształtach – od zwierzątek po grzyby. Jeśli wybierzesz lampę z funkcją ściemniacza, może ona pozostać włączona, gdy czytasz dziecku bajki na dobranoc. Pokój dla dzieci będzie ładnie się prezentował z dużą liczbą źródeł światła. Mogą to być chociażby sznury świetlne lub lampy ścienne. Jeśli pokój został ozdobiony tapetą lub farbą w ciemnym kolorze, dobre oświetlenie jest bardzo ważne. Dzięki niemu dziecko może się swobodnie bawić, zajmować się swoim hobby i czytać.

Wskazówka: jak umeblować pokój dziecięcy?

Najważniejszym elementem wystroju tego pomieszczenia są dobrze przemyślane możliwości przechowywania. Każda z kolorowych zabawek, a także wszystkie materiały hobbystyczne i książki powinny mieć swoje miejsce. Dzięki temu sprzątanie pokoju stanie się łatwiejsze, a samo wnętrze będzie sprawiało wrażenie uporządkowanego. Jeśli jest taka możliwość, do pokoju można wstawić szafy, komody lub szafki. Zastanów się też nad wykorzystaniem kilku sprytnych rozwiązań: czy przestrzeń do przechowywania może stać się biurkiem? A może na pojemniki do przechowywania znajdzie się miejsce pod łóżkiem? Jeśli masz takie pojemniki, możesz je ozdobić tapetami lub kolorowym papierem, dzięki czemu staną się praktycznym i jednocześnie ładnym elementem wystroju. Ustaw łóżko w taki sposób, by dziecko mogło widzieć drzwi. Część łóżka, na której kładzie się głowę, powinna znajdować się przy ścianie. Jeśli masz więcej niż jedno dziecko, dwa pojedyncze łóżka sprawdzą się równie dobrze co łóżko piętrowe. Przy wyborze jednej z tych opcji kieruj się wielkością pokoju, ale pamiętaj również, że łóżka powinny „rosnąć” wraz z dziećmi. Nie zapomnij o biurku! To dobre miejsce do zajmowania się ulubionym hobby. Jeśli wybierzesz wersję z półkami lub biurko o regulowanej wysokości, posłuży ono Twoim dzieciom przez lata jako miejsce do odrabiania lekcji lub biurko komputerowe. Aby stworzyć przytulne i relaksujące miejsce do spania, użyj baldachimu lub zasłony. Warto również podzielić pokój na strefę zabawy i odpoczynku lub osobne strefy dla rodzeństwa. Nie zapomnij o rekwizytach do zabawy. Może znajdzie się miejsce na huśtawkę domową, drabinkę lub kolorowy dywan, który będzie przedstawiał tor samochodowy lub morze? Wybierając elementy do pokoju dla dzieci, zastanów się, czy posłużą im przez dłuższy czas. Gdy dziecko podrośnie, drabinka może się przydać do zawieszania ubrań lub rysunków. Na huśtawce można przeprowadzać długie, przyjacielskie rozmowy, a dywan może pozostać na miejscu i być po prostu dywanem.
Informacje o produktach

Szybka dostawa

Zamówienia wysyłamy w ciągu 1-3 dni, a dostawa zawsze jest darmowa. Klej do tapet w zestawie.

100% gwarancji

Pragniemy, aby wszyscy nasi klienci byli zadowoleni. Jeśli zamówiony produkt nie spełni Twoich oczekiwań, oferujemy możliwość dokonania zwrotu w ciągu 30 dni.