Tapety w kolorze pomarańczowym

Pomarańczowa tapeta ożywia pomieszczenie. Pomarańczowy jest kolorem, na który niewielu odważyło się użyć jako tapety, być może dlatego, że jest to kolor pełen energii. Jednak ci, którDowiedz się więcejzy spróbowali stylizacji z użyciem pomarańczowej tapety, są zazwyczaj bardzo zadowoleni z rezultatów z kilku powodów. Kolor pomarańczowy jest połączeniem czerwieni i żółci - lub, jak niektórzy mówią, energii czerwieni i radości żółci.

Jakie efekty może przynieść pomarańczowa tapeta?

Powieś pomarańczową tapetę, a być może zobaczysz imponujące efekty dla każdego, kto spędza czas w tym pomieszczeniu. Badania wykazują, że kolor pomarańczowy może mieć zauważalne efekty fizyczne. Zwiększa on nie tylko aktywność fizyczną i łaknienie, ale także aktywność umysłową, ponieważ dostarcza więcej tlenu do mózgu i zapewnia większe poczucie satysfakcji i bezpieczeństwa - nie wspominając już o tym, że dzięki niemu ludzie zaczynają rozmawiać! Pomarańczowy ułatwia również podejmowanie decyzji, zwiększa szczęście, zaufanie i zrozumienie. Pomarańczowy jest często stosowany jako tapeta w pomieszczeniach kreatywnych, takich jak agencje medialne i biura architektoniczne, ale także w restauracjach - we wszystkich tych miejscach pomarańczowy jest kolorem dominującym lub akcentującym.

Pomarańczowy jako tapeta z akcentami

Jednym z najczęstszych zastosowań pomarańczowej tapety jest zastosowanie jej jako ściany akcentowej. Pomarańczowa ściana często staje się kolorem dominującym w pomieszczeniu i przyciąga wzrok. Jednym ze sprytnych trików jest użycie pomarańczowej tapety akcentującej i wyeksponowanie na niej określonych rodzajów przedmiotów, aby naprawdę się wyróżniały. Kolor pomarańczowy jest tak intensywny i dominujący w skali barw, że wystarczy jedna ściana akcentowa z pomarańczową tapetą, aby zawładnąć całym pomieszczeniem. Jednym z najbardziej uderzających efektów jest zastosowanie pomarańczowej tapety na ścianie, na której widać wschód lub zachód słońca. Stwarza to ciepłe, intensywne wrażenia dla każdego, kto znajduje się w pomieszczeniu, ponieważ czerwień słońca jest wzmacniana przez pomarańczową tapetę, gdy odbija ona światło słoneczne z powrotem do pokoju.

Inne sposoby stylizacji z pomarańczową tapetą

Pozostałe kolory w pokoju będą wymagały starannego zaplanowania, ponieważ pomarańczowy jest tak intensywnym kolorem. Pomarańczowa tapeta będzie odbijać pomarańczowe światło na resztę wystroju, dlatego należy wybrać kolory, które nie będą z nim kolidować. Często wybiera się białe ściany w połączeniu z pomarańczową tapetą z akcentami, co jest rozsądne, ponieważ pomarańczowa tapeta będzie odbijać się od białych ścian i nadawać im cieplejszy charakter. Źródła światła w pokoju również wymagają przemyślenia, aby pomarańczowa tapeta nie stała się zbyt dominująca lub nie odbijała się w kolorach, które mogłyby kolidować z pomarańczowym.

Photowall ma szeroki wybór pomarańczowych tapet

W Photowall lubimy pomarańczowe tapety, ponieważ dodają one pomieszczeniom życia i mnóstwo energii. Wiemy, że użycie pomarańczowego jako koloru tapety może być nieco zniechęcające, ale przy odrobinie planowania Ty też możesz stworzyć niesamowity pokój, który dodaje energii i inspiruje do kreatywności. Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)
Informacje o produktach
  • Wyświetlanie 1 z 1 liczby stron