Brązowe tapety

Brązowe tapety stwarzają przytulne wrażenie i kojarzą się z luksusem. Wszystko jednak zależy od doboru detali i kolorów wtórnych do ścian w odcieniach brązu. Brązowe tapety kojarzą siDowiedz się więceję niektórym z ponurą, zapomnianą piwnicą urządzoną dawno temu, w latach 50. Nic bardziej mylnego! Tapety w tym kolorze dają naprawdę wiele możliwości, szczególnie jeśli połączy się je z odpowiednimi elementami wystroju wnętrz.

Brązowy zaskakująco dobrze sprawdza się w roli koloru bazowego

Brązowe tapety z zielonymi akcentami w formie elementów wystroju lub mebli to udane połączenie, które kojarzy nam się z przyrodą. Na tle brązowej tapety bardzo dobrze prezentują się rośliny zielone z dużymi liśćmi. Różowy jako kolor wtórny w kombinacji z brązowym również wywrze piękne wrażenie. Jeśli lubisz ten kolor, różowe zasłony i poduszki dekoracyjne ładnie uzupełnią brązowe tapety. Odcienie brązu i złota stanowią eleganckie i klasyczne połączenie. Brązowe, wzorzyste tapety wprowadzą do sypialni wrażenie luksusu wraz ze złocistą narzutą i poduszkami w tym samym kolorze. To dojrzały styl, który nigdy nie wychodzi z mody. Kolejna propozycja to tapety w kolorze brązowym z dodatkiem koloru białego i turkusowego. Biało-turkusowe zasłony będą prezentować się efektownie na tle brązowych tapet.

Odważ się na tapetę w kolorze brązowym

Tak jak pisaliśmy powyżej, do brązowych tapet pasuje wiele różnych kolorów wtórnych i stylów. Dzięki temu bardzo łatwo zmienisz atmosferę w danym pokoju bez konieczności wymiany tapet. Wystarczy zmienić zasłony i ozdobne poduszki, a na ścianie powiesić obraz na płótnie – i już wnętrze wygląda zupełnie inaczej, choć tapeta pozostaje ta sama. Dzięki tej prostej sztuczce można na różne sposoby zmieniać wystrój pomieszczenia przez wiele lat. Jeśli najdzie Cię ochota na radykalną zmianę wystroju, wystarczy po prostu zmienić tapetę. To nietrudne i nie kosztuje zbyt wiele, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę efekt końcowy. Wystarczy przypomnieć sobie, ile czasu spędzamy w domu. Ścianom warto poświęcić trochę uwagi.

Symbolika koloru brązowego

Wystrój wnętrz, w których mieszkasz, stanowi wyraz Twojego charakteru. Nie każdy myśli o symbolicznym znaczeniu kolorów, jednak jeśli jest to dla Ciebie ważne, warto poznać znaczenie koloru brązowego. Symbolicznie jest on związany ze stabilnością, powagą, ciepłem, rodziną, uczciwością i siłą. Tapety w kolorze brązowym pasują do osób twardo stąpających po ziemi, dla których ważne są silne więzi rodzinne i przyjaciele. Jeśli uważasz, że jesteś taką osobą, możesz zastanowić się nad wykorzystaniem brązowych tapet w swoim domu.

Uspokajający efekt leśnych spacerów

Jeśli lubisz przyrodę, warto postawić na kilka naturalnych kolorów w swoich wnętrzach. Podczas chłodniejszych pór roku, jeśli mieszkasz w miejscu położonym z dala od natury lub jeżeli nie masz zbyt dużo czasu na przebywanie na jej łonie, wykorzystaj tapetę w odpowiednich barwach do stworzenia przytulnej atmosfery. Jeśli lubisz spacery po lesie, brązowe tapety przypomną Ci o panującej wśród drzew spokojnej atmosferze. Z przeprowadzonych badań wynika, że podczas spaceru po lesie nasz puls zwalnia, a organizm się wycisza.

Brązowe tapety w wielu odcieniach

Oferowane przez nas tapety dostępne są w wielu odcieniach koloru brązowego. Można wśród nich odnaleźć zarówno czerwonobrązowe tony, jak i jasne brązy wpadające w beż. W naszej ofercie znajduje się wiele wzorów tapet w kolorze brązowym, kojarzących się z przyrodą. Nie spiesz się. Przejrzyj na spokojnie nasze propozycje tapet w odcieniach brązu, a znajdziesz coś dla siebie. Na pewno wpadnie Ci oko któryś z wzorów. Odważ się i postaw na brązy!
Informacje o produktach
  • Wyświetlanie 1 z 1 liczby stron