Fototapety w kolorze czarnym

Ekscytująca historia! W jaskini Lascaux w południowo-zachodniej Francji można znaleźć ponad 600 malowideł i 1500 rycin. To, co wyróżnia te malowidła jaskiniowe, to fakt, że jedno z niDowiedz się więcejch jest najstarszym odkrytym malowidłem, liczącym sobie ponad 17 000 lat. Czy zgadniecie, jakiego koloru użyto do jego namalowania? Oczywiście, że czarny. Fragment obrazu, o którym mówimy, przedstawia czarnego byka i został namalowany przy użyciu węgla. Oznacza to, że ludzie od dawna świadomie używali koloru czarnego, a skojarzenia z tym kolorem zależą od tego, kim jesteś i jaka jest Twoja kultura. W świecie zachodnim kolor czarny jest często kojarzony z ciemnością i smutkiem, podczas gdy wcześniej był uważany za jeden z najpiękniejszych kolorów w niektórych częściach Indii. W tym czasie na świecie powszechne jest również przekonanie, że czerń oznacza prestiż. Można to zaobserwować w użyciu czarnych garniturów.

Dlaczego czarny jest doskonałym kolorem do dekoracji?

Niektórzy ludzie myślą, że czarny wystrój czyni pokoje ciemnymi i nudnymi - ale to jest dalekie od prawdy. Czarny jest wybitnym kolorem do dekoracji, ponieważ możesz wybrać, aby uczynić go tak prostym lub złożonym, jak chcesz. Korzystanie z czarnej fototapety w pokoju może pomóc przestrzeń znaleźć fundament, bezpieczną bazę, która z kolei jest kojący. Jeśli odpowiada Ci eklektyczny wystrój i interesuje Cię on, kolor czarny z pewnością sprosta zadaniu, jakim jest ułatwienie harmonizowania różnych stylów. Dopasuj fototapetę w czarnych odcieniach z czarną lampą, parą czarnych poduszek i być może czarnym dywanem, a dokonasz rzeczy pozornie niemożliwej - dopasujesz swój nowy, nowoczesny stolik kawowy do antycznego biurka, które odziedziczyłeś po starszych krewnych. Podobnie jak inne ciemne odcienie, czerń jest kolorem, który pomaga oczom odpocząć. Kiedy masz zbyt wiele jasnych kolorów w pokoju, może się wydawać, że rzeczy w pokoju niemal unoszą się w powietrzu. Twoje oczy muszą ciężko pracować, aby temu przeciwdziałać, co z kolei sprawia, że są spięte i zmęczone. Kto by pomyślał, że kolor czarny w twoim domu jest niemal koniecznością, aby odświeżyć ciebie i twoje oczy?

Czarne fototapety są dla każdego

Podobnie jak ogromna przestrzeń gwiazd w kosmosie, nasza oferta czarnych fototapet jest tak nieskończona, jak Twoje dekoratorskie marzenia. Wesoła czarno-biała panda na żółtozielonym tle, stworzona przez Ryana Fowlera, jest ulubioną fototapetą wielu z nas w Photowall. Dzięki fantastycznemu wykorzystaniu kolorów i motywów, tapeta ta pasuje do wszystkich typów pomieszczeń, od pokoju dla dziecka, które ma dorastać, po super modny, na czasie salon z meblami w ciągłym ruchu. Niekończąca się asfaltowa szara autostrada rozciąga się w kierunku Gór Skalistych spoczywających na horyzoncie, białe zdjęcia orchidei o wysokiej rozdzielczości na czarnym tle i czarny jak noc motyw City Skylines to inne wzory fototapet, które znajdziesz na tej stronie. Czy myślisz, że brzmi to niesamowicie? My z pewnością tak! Jak już wspomnieliśmy, jeśli użyjesz koloru czarnego, nie ma żadnych ograniczeń, o które musisz się martwić, zwłaszcza jeśli użyjesz go na fototapecie.
Informacje o produktach